Назад до каталогу статей
Корисні статті

ДЕРЖАВА ПЛАНУЄ ПЕРЕДАТИ В ОРЕНДУ 2,5 МЛН М2 НЕРУХОМОСТІ ЧЕРЕЗ ЕЛЕКТРОННІ АУКЦІОНИ

14 Липень 2020

З червня поточного року оренда державної нерухомості можлива виключно через електронну торгову систему. Право орендувати, наприклад, комунальне майно потенційні орендарі здобуватимуть на аукціонах, які проходять на електронних майданчиках системи Prozorro.Продажі. Нещодавно Фонд держмайна оприлюднив повний перелік об'єктів, які можуть бути виставлені на такі аукціони.

ФДМУ оприлюднив перелік об’єктів державної власності, що можуть бути передані в оренду через електронні аукціони у системі Прозорро.Продажі. 


Станом на 1 лютого 2020 р. у переліку налічувалось 4262 об'єкти державної нерухомості, загальною площею 2,5 млн кв. метрів.

Потенційним орендарям будуть запропоновані сотні виробничих, складських, офісних приміщень загальною площею більше 1 млн кв. м по всій території України. Держава також хоче знайти орендарів для 6 майданчиків (загальною площею 214,9 тис. кв. м) під розміщення об’єктів альтернативної енергетики на території Чорнобильської зони відчуження. У переліку також 61 об’єкт оренди на території аеропортів, що знаходяться в державній власності. Підприємцям тепер слід уважно стежити за тим які аукціони оголошуються на  електронних майданчиках, зокрема на Е-Тендер. Щоб не пропустити вигідної пропозиції, про об'єкти, які вже виставлені на аукціони, можна дізнатися тут.

Нагадаємо, що у червні 2020 року КМУ затвердив Порядок оренди державного майна, відповідно до положень нового Закону "Про оренду державного та комунального майна", прийнятого Верховною Радою 3 жовтня 2019 року.

За новою процедурою, щоб орендувати об’єкт нерухомості потенційний орендар подає заяву орендодавцю за місцем розташування об’єкта оренди, зазначивши у заяві бажаний строк оренди. Протягом 20 робочих днів з дати подання потенційним орендарем заяви на оренду майна, орендодавець оприлюднює в електронній торговій системі оголошення про передачу майна в оренду на аукціоні. Аукціон має відбутися не раніше ніж через 20 днів і не пізніше ніж через 35 днів з дати публікації оголошення.

Джерело

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Нове законодавство з оренди державного та комунального майна лише почало діяти. У орендодавців виникає багато запитань щодо проведення аукціонів у системі Prozorro.Продажі. Відповіді ви знайдете у матеріалах безкоштовного вебінару «Як бюджетній установі провести успішний аукціон з оренди»
Корисні статті
Приватизація спиртових заводів від ДП "Укрспирт" проходить на акредитованому майданчику E-Tender! Телефонуйте та отримуйте безкоштовний юридичний супровід до повного викупу!
Корисні статті
Як державному замовнику передбачити невідкладні потреби організації у товарах, роботах та послугах на наступний рік? Як, у разі необхідності, внести зміни до річного плану? У Мінекономіки опублікували рекомендації, де роз'яснено, як правильно вчинити у різних суперечливих ситуаціях.