Назад до каталогу статей
Новини

Державні підприємства тепер звітуватимуть в електронному вигляді...

28 Січня 2019

Дайджест новин: державні підприємства звітуватимуть в електронному вигляді; Закон про протимінну діяльність в Україні, підписано; визначили максимальну ціну природного газу і т.д.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

28 січня 2019

Огляд новин з 21-25 січня 2019


Державні підприємства тепер звітуватимуть в електронному вигляді

Державні підприємства тепер звітуватимуть в електронному вигляді
11 січня Мінекономрозвитку разом із Міністерством фінансів ухвалили спільний наказ щодо запуску єдиної бази автоматизованого збору, аналізу та зведення фінансових звітів та інформації про фіскальні ризики державних підприємств в електронному вигляді.

Ця ініціатива має на меті спростити для органів управління процедуру збору та аналізу звітності держпідприємств, її узагальнення та подання до Мінекономрозвитку та Мінфіну, а також зробити зручним для громадськості використання агрегованої фінансової інформації державних підприємств.

Згідно з проектом Мінекономрозвитку пропонується застосування єдиних форматів файлів для звітів для уніфікації даних зі звітів, електронного цифрового підпису для посвідчення джерела, а також систему контролю заповнення документів.
Втілення даного проекту надасть можливість оперативніше проводити моніторинг фінансово-господарської діяльності держпідприємств та виявляти фіскальні ризики для більш ефективного управління державним майном.

Публічний портал, на якому будуть відображені агреговані результати діяльності держпідприємств в електронному вигляді, буде запущений в роботу вже у 2019 році.

http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=dd6c9d01-9cf3-4b3a-b08b-c92160994b18&title=DerzhavniPidprimstvaTeperZvituvatimutvelektronnomuvigliadi

 

Закон про протимінну діяльність в Україні, підписано

22 січня 2019 року Президент України підписав Закон про протимінну діяльність в Україні.

Цим Законом передбачені особливості, які регулюють, зокрема, проведення публічних закупівель у сфері протимінної діяльності.

Законопроектом також визначаються істотні умови договору про закупівлю робіт та (або) послуг в сфері протимінної діяльності та пропонується встановити відповідальність за порушення законодавства у сфері протимінної діяльності як суб'єктів протимінної діяльності, так і фахівців.

Більше за посиланням

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64626


Визначили максимальну ціну природного газу 

НКРЕКП надало інформацію щодо максимальної ціни природного газу для непобутових споживачів, яка склалася на ринку природного газу в грудні 2018-го.

Відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» та положень пункту 11 розділу V Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496, НКРЕКП, проведено моніторинг цін на природний газ для всіх категорій споживачів, за якими суб’єкти господарювання, які в установленому порядку отримали ліцензії на право провадження діяльності з постачання природного газу, здійснювали постачання природного газу у грудні 2018-го.

 За результатами проведеного моніторингу, максимальна ціна на природний газ (без урахування тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу), яка склалась на ринку природного газу для споживачів, які не підпадають під дію Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою КМ України від 19.10.2018 № 867 у грудні 2018-го становила – 15 523,54 грн за 1000 м3 (з ПДВ).

http://www.nerc.gov.ua/?news=8648&fbclid=IwAR2fKejshf9X56kvLEmj32ZfbK8rdu_5jcWdiLqFNULKiWQQ8sHqA0-Rp6oКазначейство припинило обслуговувати бюджетників без затверджених кошторисів

Казначейство припинило обслуговувати бюджетників без затверджених кошторисів
ДКС України повідомляє, що здійснення видатків бюджету та надання кредитів з бюджету без затверджених у встановленому порядку:

  • кошторисів, 

  • планів асигнувань загального фонду бюджету, 

  • планів надання кредитів із загального фонду бюджету, 

  • планів спеціального фонду і планів використання бюджетних коштів, 

  • помісячних планів використання бюджетних коштів,

припиняється через 30 календарних днів після затвердження розписів відповідних бюджетів. 

Відповідна норма закріплена в пункті 44 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 № 228.

Розпис Державного бюджету України на 2019 рік затверджений Міністром фінансів України 21.12.2018.

Тож, після закінчення 30-денного терміну, а саме з 21.01.2019 органи Казначейства здійснюють операції з розрахунково-касового обслуговування розпорядників коштів бюджету тільки відповідно до затверджених та зареєстрованих у обліку відповідних органів Казначейства кошторисів, та планів, перерахованих вище.  

https://buh.ligazakon.net/ua/news/183480_z-21012019-r-kaznacheystvo-pripinya-obslugovuvati-byudzhetnikv-bez-zatverdzhenikh-koshtorisv


Зміни до Закону про ціни і ціноутворення

На сайті ВР зареєстровано проект Закону про внесення змін до статті 5 Закону України "Про ціни і ціноутворення" № 9497 від 22.01.2019 щодо повноважень Кабінету Міністрів України у сфері державного цінового регулювання.

Метою проекту є посилення соціального захисту найбільш уразливих верств населення України шляхом забезпечення відновлення  державного цінового регулювання на соціально значущі продовольчі товари та вжиття заходів для зменшення граничних торговельних надбавок на основні соціальні продукти харчування.   http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65370


Внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна»

Проект змін № 9494 від 22.01.2019 вже зареєстрований на сайті ВР України. Планують внести зміни до Закону про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».

Очікують, що зміни суттєво удосконалять застосування понять на практиці, приведення у відповідність окремих положень Закону, що не відповідають та не узгоджуються із нормами чинного законодавства.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=65366схожi новини

Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити ефективні та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни
Новини
З квітня 2022 року на період воєнного стану земельні торги з оренди с/г земель були скасовані. Але не очікуючи завершення війни, Верховна рада ухвалила повернути електронні земельні торги в Прозорро.Продажі та E-Tender, закон вже підписано та опубліковано.
Новини
E-Tender офіційно акредитований щодо проведення аукціонів з продажу майна банків, які ліквідуються та перебувають в управлінні ФГВФО. Відтепер в меню майданчика ще більше комерційної нерухомості, авто, квартир та іншого майна.