Назад до каталогу статей
Новини

Держзакупівлі для протидії COVID-19: Президент підписав закон, який обмежує використання неконкурентних процедур

23 Липень 2021

Обмежено перелік товарів, які можуть бути куплені держзамовниками для протидії коронавірусу без тендерів.

Закон "Про внесення змін до прикінцевих положень Закону "Про публічні закупівлі" (законопроект № 3715) підписаний Президентом України.

Законодавчі зміни обмежують перелік закупівель, які можна буде проводити без конкурентних процедур в рамках протидії COVID-19. Як і раніше не підпадатимуть під дію закону “Про публічні закупівлі” лікарські препарати, медичне обладнання та подібні товари, які використовуються для допомоги хворим на COVID-19 та для вакцинації. Перелік таких лікарських засобів та порядок їх закупівлі затверджуються Кабінетом Міністрів України. Проте, за так званою “ковідною процедурою” вже не можна буде купувати роботи та послуги.

Нагадаємо, що з березня 2020 року державні закупівлі товарів, робіт та послуг спрямованих на запобігання поширенню COVID-19 були виведені з під дії Закону «Про публічні закупівлі» - замовники мають право проводити такі закупівлі без проведення відкритих торгів. В перехідних положеннях було застосоване доволі широке формулювання щодо предмету закупівлі, що створює ризики для неефективного використання державних коштів.      

Корисні матеріали та інструкції:  


Якщо потрібна консультація щодо участі в публічних закупівлях на майданчику Е-Тендер, звертайтеся до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України),

 e-mail: support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Е-Тендер розширює клієнтську базу серед комерційних замовників: ще шість великих компаній почали використовувати нашу систему закупівель в серпні. Їх досвід - це приклад для підприємств, які цифровізують та вдосконлалюють свої закупівлі.
Новини
Організатори земельних аукціонів лише очікували затвердження порядку проведення аукціонів. Уряд затвердив цей документ. Взяти участь у торгах можна через акредитований майданчик Е-Тендер
Новини
Оголошені аукціони з продажу Борщівського, Липницького, Ковальовського, Новоборовицького спиртзаводів. Взяти участь в аукціонах Прозорро.Продажі можна через майданчик E-Tender.