Назад до каталогу статей
Новини

Держзакупівлі для протидії COVID-19: Президент підписав закон, який обмежує використання неконкурентних процедур

23 Липень 2021

Обмежено перелік товарів, які можуть бути куплені держзамовниками для протидії коронавірусу без тендерів.

Закон "Про внесення змін до прикінцевих положень Закону "Про публічні закупівлі" (законопроект № 3715) підписаний Президентом України.

Законодавчі зміни обмежують перелік закупівель, які можна буде проводити без конкурентних процедур в рамках протидії COVID-19. Як і раніше не підпадатимуть під дію закону “Про публічні закупівлі” лікарські препарати, медичне обладнання та подібні товари, які використовуються для допомоги хворим на COVID-19 та для вакцинації. Перелік таких лікарських засобів та порядок їх закупівлі затверджуються Кабінетом Міністрів України. Проте, за так званою “ковідною процедурою” вже не можна буде купувати роботи та послуги.

Нагадаємо, що з березня 2020 року державні закупівлі товарів, робіт та послуг спрямованих на запобігання поширенню COVID-19 були виведені з під дії Закону «Про публічні закупівлі» - замовники мають право проводити такі закупівлі без проведення відкритих торгів. В перехідних положеннях було застосоване доволі широке формулювання щодо предмету закупівлі, що створює ризики для неефективного використання державних коштів.      

Корисні матеріали та інструкції:  

Якщо потрібна консультація щодо участі в публічних закупівлях на майданчику Е-Тендер, звертайтеся до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), e-mail: support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
З квітня 2022 року на період воєнного стану земельні торги з оренди с/г земель були скасовані. Але не очікуючи завершення війни, Верховна рада ухвалила повернути електронні земельні торги в Прозорро.Продажі та E-Tender, закон вже підписано та опубліковано.
Новини
E-Tender офіційно акредитований щодо проведення аукціонів з продажу майна банків, які ліквідуються та перебувають в управлінні ФГВФО. Відтепер в меню майданчика ще більше комерційної нерухомості, авто, квартир та іншого майна.
Новини
В статті розглядаємо особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану.