Назад до каталогу статей
Новини

ДІЄ НОВИЙ РОЗМІР ПЛАТИ ЗА СКАРГУ ДО АМКУ ТА ПРАВИЛА ВНЕСЕННЯ ЇЇ ЧЕРЕЗ ПРОЗОРРО

23 Квітня 2020

Постанова КМУ про встановлення розміру оплати за подачу скарг до АМКУ та внесення її через систему Прозоро, оскарження закупівель, розмір скарги до АМКУ, постанова щодо оскарження в АМКУ

Офіційно опублікували текст постанови Уряду про встановлення розміру оплати за подачу скарг до АМКУ та внесення її через систему Прозоро. Нижче надаємо її короткий аналіз.

Відповідно до чинного Закону про публічні закупівлі (закон від 19.09.2019 № 114 — IX «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»). Порядок оскарження процедур закупівель визначено у статті 18 цього закону. А ось розмір за скаргу та її повернення визначає Уряд в постанові.

Зауважимо, що постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 5 цієї, який набирає чинності з 01.01.2021.

Що затвердила постанова?

Постанова установила нові тарифи за подання скарги до АМКУ та затвердила Порядок здійснення плати за подання скарги до органу оскарження через електронну систему закупівель та її повернення суб’єкту оскарження.

Основні зміни постанови

Документ передбачив повернення плата за задоволену скаргу. І замість фіксованих тарифів Уряд затвердив диференційований розмір плати за подання скарги, що буде залежати  від очікуваної вартості закупівлі, з обмеженим мінімальним та максимальним розмірами. Також передбачено, що не тільки скарга подається через систему прозоро, а й оплата за неї.

Розмір плати за скаргу до АМКУ

Так, у разі оскарження:

  • умов тендерної документації, вартість скарги дорівнюватиме 0,3% від очікуваної вартості закупівлі, при цьому мінімальна вартість становитиме 2 тис. грн, а максимальна - 85 тис. грн.;
  • рішень замовника вартість скарги дорівнюватиме 0,6% від очікуваної вартості закупівлі, при цьому мінімальна вартість скарги становитиме 3 тис. грн, а максимальна - 170 тис. грн.

Розмір плати розраховується автоматично електронною системою закупівель та округлюється до наступних 10 гривень.

ВАЖЛИВО! 

Оскарження закупівель, розпочатих до 19 квітня (до введення у дію нового закону), відбувається за старими тарифами: 5 тис. грн - для товарів та послуг, і 15 тис. грн - для робіт.

Новий порядок здійснення оплати та ї повернення

Оплата через прозоро

Відтепер плата за подання скарги до АМКУ будуть проводити у день її подання виключно через прозоро. І тільки після цього вона автоматично вноситься до реєстру скарг.

!Тепер відкликати скаргу, буде неможливо.

Два способи оплати 

Плату за скаргу здійснюватимуть через прозорро за одним із таких способів:

1. із застосуванням електронного платіжного засобу;

2. шляхом безготівкового переказу коштів з банківського рахунка суб’єкта оскарження. 

Скарга вважатиметься оплаченою з моменту зарахування коштів.

! ДП «Прозорро» визначено відповідальним за забезпечення отримання плати за подання скарги через систему Прозоро та її повернення її суб’єкту оскарження або перерахування до державного бюджету.

Повернення коштів за задоволену скаргу

Є однією із найважливіших змін у системі оскарження для представників бізнесу. Відтепер, у разі задоволення скарги частково або у разі її не розгляду, бо замовник уже усунув порушення, скаржнику будуть повертати кошти в повному обсязі. ДП «Прозорро» перерахує їх упродовж 2 днів після оприлюднення рішення АМКУ в системі. Ще при подачі скарги учасник вказує реквізити, за якими надійде плата в разі успішного оскарження. Та, якщо скаргу не задовольнили, то упродовж 2 днів ці кошти будуть перераховані до державного бюджету України.

Оскаржити окремі лоти в закупівлі стало реально

Відтепер постачальники зможуть оскаржувати окремі лоти в багатолотових закупівлях. У такому разі, розмір оплати за скаргу буде розраховуватися від очікуваної вартості лоту, а не всієї закупівлі.

Також важливим для замовників є  те, що новим законом передбачено й відповідальність за невиконання рішення АМКУ керівника замовника – штраф від 35 до 85 тис. грн.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати