Назад до каталогу статей
Новини

ДО КІНЦЯ 2020 РОКУ У СИСТЕМІ PROZORRO ЗАПРАЦЮЄ КРИТЕРІЙ “ЖИТТЄВИЙ ЦИКЛ ЗАКУПІВЛІ”

05 Серпня 2020

Під час онлайн-конференції "Ефективні закупівлі" представники Мінекономіки та Prozorro розповіли про плани розвитку системи

“Проєкт нормативного акту стосовно життєвого циклу закупівлі вже розроблений і знаходиться на внутрішньому погодженні в міністерстві, а найближчим часом відбудеться погодження документу з іншими державними органами”, - про це повідомила директорка департаменту сфери публічних закупівель Мінекономіки Лілія Лахтіонова під час онлайн-конференції "Ефективні закупівлі".

За словами пані Лахтіонової, департамент розробив примірну методику, яка не є обов'язковою до застосування. Проте, це корисний документ, який допоможе замовникам оцінити витрати, що замовник буде нести у зв'язку з утриманням та утилізацією складного предмету закупівлі.

Директор ДП “Prozorro” Василь Задворний  доповнив, що наприкінці третього кварталу розпочнеться тестова експлуатація цього функціоналу і розробка на електронному майданчику, а до кінця 2020 року закупівля за критерієм  “вартість життєвого циклу” вже буде діяти.

Нова редакція закону “Про публічні закупівлі” ввела новий термін - “життєвий цикл закупівлі”.  У статті 29 нової редакції Закону передбачено, що при закупівлі товарів та послуг можуть бути застосовані альтернативні критерії оцінки тендерної пропозиції, а саме: 

  • ціна, 
  • вартість життєвого циклу, 
  • ціна/вартість життєвого циклу разом з іншими критеріями оцінки.  

З моменту набрання чинності закону (20 жовтня 2019 року) фахівці ДП Прозорро займалися реалізацією відповідного функціоналу.

prozorro.gov.ua

Майданчик E-Tender має авторизацію за всіма рівнями ДП «Прозорро» і завжди оперативно впроваджує технічні та функціональні новації у сфері публічних закупівель.

Якщо у вас виникають запитання щодо участі у державному тендері чи реєстрації на майданчику, звертайтеся до наших менеджерів.

З повагою команда Е-Tender!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Завдяки процедурі “запит ціни пропозицій” вартість окремих товарів знизилась в рази. Ознайомтесь з підбіркою показових кейсів. Державні замовники можуть купувати на Прозорро.Маркет через E-Tender.
Новини
З 12 квітня, пропозиція не підписана електронним підписом (КЕП чи УЕП) - підстава для її відхилення замовником