Назад до каталогу статей
Функції майданчика

Доопрацювання в системі публічних закупівель на Е-Тендер

29 Грудня 2021

У грудні 2021 реалізовано: перевірку уповноважених осіб у системі, перехід на reCAPTCHA v3, додавання інформації про країну виробника, скарги на постачальника у Прозорро Маркет

Prozorro  

Перевірка уповноважених осіб системою

З 1 січня 2022 року закупівлі у системі Prozorro, які перевищують 50 тис. гривень,  зможуть проводити лише уповноважені особи, що підтвердили свій рівень знань у сфері публічних закупівель - успішно пройшли тестування.  

Тепер система перевірить особу, яка підписує документи електронним підписом на етапах створення плану закупівлі,  публікації закупівлі тощо.  

Якщо особа не пройшла тестування, система попередить про це (мал. 1) і не дозволить завершити процедуру створення рядка плану, публікації закупівлі, підписання договору.Мал.1  

Дізнайтесь більше: ОНЛАЙН-ТЕСТУВАННЯ УПОВНОВАЖЕНИХ ОСІБ НА САЙТІ ПРОЗОРРО 

Країна походження товару

Замовники тепер вказують країну виробника товару при публікації звітів про виконання договорів. В системі Е-Тендер у вікні створення/редагування договору з'явилось нове електронне поле “Країна виробник товару”. З випадаючого меню можна вибрати країну походження товару (мал.2). Назва країни береться з довідника країн. Функціонал працює з листопада.Мал.2


Prozorro Market

Подати скаргу на постачальника

Замовники тепер можуть поскаржитись адміністратору е-каталога якщо:    

  • постачальник не відповідає на замовлення протягом 2-х робочих днів;
  • фактична ціна товару відрізняється від тієї, що заявлена на Prozorro Market (ціна обов'язково має включати доставку);  
  • фактичні характеристики товару не відповідають заявленим на Prozorro Market;
  • контактні дані постачальника не актуальні тощо.  

Після розгляду скарги, адміністратор може тимчасово припинити доступ постачальника до каталогу.

В системі Е-Тендер кнопка “Поскаржитись на постачальника” розміщена на сторінці закупівлі в розділі кваліфікації та оголошених відборах до електронного каталогу, у блоці “реєстр заявок та постачальників” (мал. 3)


мал. 3

Заявки на кваліфікацію до е-каталогу підписуються ЕЦП  

У формі на створення  заявки до “Кваліфікація до електронних каталогів” додана кнопка кнопка "Підписати пропозицію КЕП". Без підписання електронним цифровим підписом опублікувати таку заявку в системі неможливо (мал. 4).


мал. 4

Новий рівень безпеки системи: reCAPTCHA v3  

На нашому сайті тепер використовується найновіша версія reCAPTCHA – сервісу, який захищає  електронний кабінет користувача від спаму та зловмисного трафіку. reCAPTCHA v3 застосовує передові методи аналізу ризиків.


Добросовісні користувачі, навіть, не помітять, що цей сервіс працює. Проте, якщо виникне підозра, що в системі намагається зареєструватись бот, що хтось намагається зламати акаунт користувача - сервіс одразу застосує механізми захисту.

 

Якщо залишилися запитання щодо роботи в системі публічних закупівель, звертайтеся до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), e-mail: support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Функції майданчика
Доопрацювання стосуються можливості додавання проекту договору при публікації запиту цінових пропозицій, оновлений список типів документів при створенні закупівлі та функція щодо відображення статусу завантажених документів переможця.
Функції майданчика
Функціональні покращення особистого кабінета учасника на електронному майданчику E-Tender
Функції майданчика
Постанова КМУ №1178 визначила основні види публічних закупівель та ввела нову процедуру — «Відкриті торги з особливостями», які на цей час стануть основним видом закупівельних процедур. Детальніше про технічні зміни на майданчику розповідаємо у цій статті.