Назад до каталогу статей
Новини

Доопрацювання від PROZORRO: обов'язкові для учасників та замовників

17 Травня 2019

У статті: зміни у профілі, які слід внести учасникам та замовникам; нове поле "ПДВ"...

ДООПРАЦЮВАННЯ ВІД PROZORRO: ОБОВ'ЯЗКОВІ ДЛЯ УЧАСНИКІВ ТА ЗАМОВНИКІВ

 

У системі з’явилися нові поля, обов’язкові для заповнення. Так відтепер замовник визначає чи його договір з «ПДВ» та вказує класифікацію  учасника, як суб’єкта господарювання. Учасник же також у своєму профілі має обов’язково вказати таку класифікацію.. 

Що і до чого, читайте далі. 

 

 

1. ЗМІНИ У ПРОФІЛІ, ЯКІ СЛІД ВНЕСТИ УЧАСНИКАМ

Так, у розділі «Класифікація суб’єкта господарювання» див. Рис. 1, учасники обов’язково мають обрати варіант класифікації, відповідно, до якого вони відносяться.

Мова йде про те, суб’єктом господарювання, якого вони є:

  • Мікропідприємництва;
  • Малого підприємництва;
  • Середнього підприємництва;
  • Великого підприємництва.

ВАЖЛИВО

Якщо учасник не внесе відповідні зміни у своєму профілі, то не зможе технічно подати свою тендерну пропозицію. Дані щодо розміру організації є обов’язковими для заповнення учасниками. Рис. 1

Рис. 1

 

НА ДОПОМОГУ УЧАСНИКУ: ДО ЯКОЇ КЛАСИФІКАЦІЇ ВІДНОСИТЬСЯ КОМПАНІЯ

Критерії, за якими учасник визначає свою належність до певної кваліфікації - кількість працюючих та доходи за рік, див. Табл.


Класифікація
Дохід за рік, еквівалентний 2 млмн євро, за курсом НБУ
Середня кількість працівників за рік
Мікропідприємці:
ФОП
ЮО
2
Не перевищує 10
Малі підприємництва:
ФОП
ЮО
10
Не перевищує 50
Середні*


Великі
50
Перевищує 250

*Усі інші суб’єкти господарювання належать до суб’єктів середнього підприємництва.


Така поява поля є частиною плану заходів Уряду з підтримки малого та середнього підприємництва на період до 2020-го. У подальшому планується інтеграція ProZorro з Державною фіскальною службою з автоматичним вивантаженням даних в систему.

 

2. НОВЕ ПОЛЕ «ПДВ»

У системі ProZorro з’явилася можливість відобразити ПДВ при закупівлі. Так відтепер замовники можуть вказувати ПДВ у системі під час публікації договору про закупівлю чи внесення до нього змін.

Це дозволяє додаткове поле «ПДВ», яке нещодавно з’явилося на майданчику завдяки доопрацюванню його функціоналу, див. Рис. 2.  

Рис. 2


Тож, сьогодні при створенні публікації про договір про закупівлю, замовник завдяки функції «ПДВ» може зазначити вже суму з ПДВ.

Нагадаємо також. На початку цього року на майданчику було впроваджене ще одне важливе поле - «Вид предмета закупівлі», що дозволило замовникам обирати зі списку, що саме вони купують: товари, роботи чи послуги. Більше про це тут: https://e-tender.ua/news/nove-pole-na-majdanchiku-vid-predmeta-zakupivli-221

А пізніше, у березні у системі було відкрито ще одне поле – «Умови оплати», що дозволило на карті тендера відразу побачити інформацію про:

термін оплати;

відсоток авансу;

післяплати.

У свою чергу це покращило для постачальникам пошук закупівель з бажаними умовами оплати.

 

Очікуємо, що поступово в системі з’являтиметься все більше нових полів. Тобто, все більше інформації із doc чи ж pdf-файлів тендерної документації будуть трансформувати у формат, який зчитуватиме комп’ютер. Поява нових полів є важливим і черговим крок на шляху до електронної тендерної документації.

Слідкуйте за подальшими змінами в організації тендерів та нововведеннями на нашому  майданчику!


3. ДЛЯ ЗАМОВНИКА: ВКАЗАТИ  У ПРОЦЕДУРАХ, ЯКИМ СУБ'ЄКТОМ ГОСПОДАРЮВАННЯ Є УЧАСНИК

На сьогодні замовник має вказувати класифікацію суб’єкта господарювання при заповненні інформації про учасника у:

  • Звіті про укладений договір;
  • Переговорній процедурі. Див. Рис. 3.

Рис. 3

схожi новини

Новини
Чи вдалось виконати річні плани? Які об'єкти будуть виставлені на приватизацію у 2022 році? Про це розповідає начальник Регіонального відділення Фонду держмайна по місту Києву Яна Матієва
Новини
Розповідаємо як уникнути помилок на етапах оголошення аукціону, підписання протоколу та договору
Новини
Орендна плата за користування землею може стати одним з головних джерел доходу до бюджетів міських, сільських та селищних рад