Назад до каталогу статей
Дайджест

Допорогові закупівлі: як стати учасником та переможцем ?

11 Лютого 2019

Допорогові закупівлі - перше, що необхідно знати. Як стати учасником та переможцем. Вартість допорогової закупівлі, предмет закупівлі і т.д.

ДОПОРОГОВІ ЗАКУПІВЛІ: ЯК СТАТИ УЧАСНИКОМ ТА ПЕРЕМОЖЦЕМ


Сьогодні законодавство надає можливість замовникам проводити допорогові тендера електронно. Або ж у разі, коли це обов’язково визначено рішенням місцевих органів чи органом управління.

Допорогові закупівлі через електронний аукціон – чудова можливість для постачальника розпочати співпрацю із такими замовниками, випробувати свої сили та вміння роботи на майданчику


Перше, що необхідно знати – вартість допорогової закупівлі.

Так, замовники оголошують тендера - так звані допорогові, якщо їх вартість менше:

200 тис грн – для товарів, послуг;

1,5 млн грн – для робіт.

Якщо замовник-монополіст, то менше:

1 млн грн – для товарів і послуг;

5 млн грн – для робіт.

Зазначимо, сьогодні такі закупівлі є популярними у проведенні серед державних замовників. Якщо ваша компанія готова співпрацювати з останнім, тоді вам слід обрати саме той предмет закупівлі, який є вашим. Якщо ви до цього моменту не працювали ще із державними компаніями, і поки що вагаєтеся виходити на повноцінні процедури закупівлі, які передбачені законом, то розпочати радимо з допорогових тендерів.

І друге, що слід зробити – віднайти саме свій предмет закупівлі.

Тож розкажемо про декілька варіантів, як знайти свій тендер.

1.Можливість дізнатися про нього наперед. Тут постачальник може побачити, що саме планують замовники, скажімо, у цьому році. А також, коли саме запланований початок торгівлі, яка її очікувана вартість. Тож, все це ви зустрінете у річних планах, які замовники розміщують на майданчику.


Постачальнику слід розуміти, що усі закупівлі державні компанії планують. Допорогові — не виняток. Їх також вносять у додаток до річного плану закупівель, який також можна побачити на майданчику.


2. Також у системі є можливість проаналізувати конкретного замовника, його тендери, частоту скасовування їх після аукціону. Та відслідкувати з ким саме з учасників уклав контракти тощо.

3. Майданчик швидко повідомляє про нові лоти, тому ви не упустите цікаві тендера. Для цього тільки підпишіться на розсилку та оберіть свої галузі діяльності та предмети закупівлі.

4. Е-тендер.ua також пропонує функцію «Підписка» - повідомлення про оголошення свіжих тендерів за:

* предметами закупівлі

* місцерозташування замовника

* конкретним замовник.

Радимо, знайти на майданчику оголошення про торги, вивчити досконало вимоги щодо товару, послуг чи робіт. З майданчиком Е-Тендер.ua свого аукціону ви не проґавите. Майданчик надішле вам повідомлення з нагадуванням про аукціони у день, коли він відбувається - за годину до його початку.

Допорогові тендера розпочинають тоді, як замовник розмістив у системі оголошення про їх проведення та інші необхідні, на його думку, документи. Так, скажімо, вони можуть бути про технічні, кваліфікаційні характеристики предмета закупівлі, вимоги до учасників. Постачальники в оголошенні бачать предмет закупівлі, її бюджет, кінцевий строк періодів уточнень і подання пропозицій, розмір мінімального кроку пониження ціни. Крок аукціону у таких тендерах є обмежений - від 0,5% до 3% очікуваної вартості закупівлі

Також допорогова закупівля має свої шість життєві етапи проведення. Починаючи від оголошення до укладення договору. Про це детально читайте у статті «Допорогова закупівля: теорія https://e-tender.ua/training-tenders/teoriya-zakupivel-3/doporogovi-zakupivli-21


Тож підсумуємо, для отримання державного замовлення, постачальник має:

* знайти оголошення на тендер

* взяти участь в аукціону

* запропонувати оптимальну ціну

* укласти договір за результатами аукціону.

Щоб учасникам було легше та швидше підготувати свою пропозицію, майданчик впровадив функції:

1. «Обрані закупівлі». Це реєстр, який дає можливість відібрати ті закупівлі в яких учасник ще не прийняти участь, а тільки бажає, або цікавиться відповідним предметом закупівлі. Тут майданчик також відмічає тендера, в які замовник вніс зміни.

2. Якщо учасник вже подався на закупівлю, в яку згодом замовник вніс зміни, таку пропозицію деактивують. Майданчик сповістить вас про необхідність внести зміни в пропозицію, якщо вони в технічному завданні впливають на потрібність зміни у вашій пропозиції.

Ще статті на тему: Пошук закупівель на майданчику https://e-tender.ua/training-tenders/postachalnikam-1/poshuk-zakupivel-na-majdanchiku-37 Налаштування підписки на тендери https://e-tender.ua/training-tenders/postachalnikam-1/poshuk-zakupivel-na-majdanchiku-37 Оплата участі у закупівлях https://e-tender.ua/training-tenders/postachalnikam-1/oplata-uchasti-v-zakupivlyah-35

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 18 – 24 травня. Новий лист Мінекономіки «Щодо визначення замовників». Хто вони – замовники за новою редакцією закону про закупівлі? Проєкт постанови щодо Prozorro Market. Що із державними закупівлями на карантині? Уряд доповнив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Уряд затвердив план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Продовжено та розширено список санкцій. Держрегулювання цін на деякі товари та товари протиепідемічного призначення. Етапи введення в дію закону про оренду державного та комунального майна. Готуємо вас до оренди державного та комунального майна: експертна допомога від Е-Тендер. Як бізнес продає свої активи в Прозорро.Продажі. Правила успішного тендера в комерційній системі закупівель.
Дайджест
Огляд новин з 12 – 17 травня. Важливі оновлення на майданчику E-Tender. Тендерний комітет чи уповноважена особа? Організація роботи замовника за чинним законом. Щодо ситуацій із останніми оновленнями у PROZORRO. Реєстрація на Prozorro. Користувачу про його перші кроки. 15 стипендій для підвищення кваліфікації у публічних закупівлях на сертифікаційній програмі «Менеджер із закупівель» від Центру вдосконалення закупівель КШЕ. Презентація від Прозорро про спрощені закупівлі від 50 тис. грн. Міжнародна діяльність у сфері публічних закупівель. Укрпошта виставила в Prozorro.Продажі перші 30 об’єктів з переліку непрофільних активів, вартістю 82,6 млн грн. Аукціони на карантині: як пандемія вплинула на доходи в Прозорро.Продажі. Співпраця ФГВФО та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» у цифрах: 18 млрд грн від продажу активів банків-банкрутів. Англійський інтерфейс для іноземних постачальників на E-Tender для комерційних закупівель
Дайджест
Огляд новин з 04 – 11 травня. Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки. Спрощені закупівлі: схема етапів проведення. Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт. Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове. Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі. Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель. Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві. ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна. Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна? 60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі