Назад до каталогу статей
Дайджест

ДОТРИМАННЯ ВАРТІСНИХ МЕЖ У ЗАКУПІВЛЯХ: випадки необхідності та рекомендації Мінекономіки

10 Жовтня 2019

У статті даємо аналіз листа Мінекономіки 3304-04/40135-06 від 01.10.2019

Дослідження ефективності тендерів

Мінекономіки провело дослідження ефективності закупівель 2017-2018 рр. За даними, загальна частка оголошених відкритих торгів до 200 тис. грн склала 24%. Кількість тендерів, які не відбулися у цих роках на вказану суму, складає однаково – 58%.

Так, у 82 % таких торгів участь беруть менше двох учасників, що говорить про їх неефективність.

Проблема проведення відкритих торгів до 200 000 грн

Таким чином, проведення відкритих торгів сума яких до 200 тис. грн не завжди відповідає правилам закону. Пов'язано це із тим, що процедура передбачає дотримання конкретних строків, складання тендерної документації. Замовники, які не дотримуються правил проведення такої процедури, несуть додаткові витрати та проводять повторні процедури.

Рекомендації міністерства

У зв'язку з вищезазначеним, Мінекономіки з метою проведення таких торгів ефективно, рекомендує:

  • Планувати свої закупівлі вчасно, враховуючи свої потреби;
  • Проводити заходи для консолідації потреб щодо проведення тендерів у рамках однієї процедури;
  • Застосовувати механізми процедур закупівель за рамковими угодами  чи користуватися послугами ЦЗО;
  • Коли є виділені кошти і замовник визначає новий предмет закупівлі, рекомендують звертатися до листа «Щодо планування закупівель».

Також можете переглянути статті про останні листи Мінекономіки:

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 07 по 13 вересня 2020. На майданчику E-Tender удосконалено процедуру завантаження документів до пропозиції. Відслідковувати тендери ДП «Медичні закупівлі України» у Prozorro стало простіше. Рекомендації Мінекономіки щодо планування закупівель державними замовниками у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки: визначення предмета закупівлі при публікації оголошення у Прозорро. Команда E-Tender першою опублікувала аукціони в оновленій процедурі продажу необробленої деревини. 45 одиниць спецтехніки виставлені на аукціони у Прозорро.Продажі. Ще 36 бурштинових ділянок виставлять на аукціони у Prozorro.Продажі. Оренда державного та комунального майна у Прозорро.Продажі: які нормативні документи чинні. Що планує змінити ФДМУ у законах про оренду та приватизацію державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 31 серпня - 06 вересня 2020. Ольга Терещенко: Закупівельник - не «снабженєц». Інструмент, який буде корисний учасникам публічних закупівель у Prozorro. Секрети перемог на Prozorro від Ашан Рітейл Україна. У Фонді держмайна розповіли про успіхи малої приватизації. В Clarity Project зібрано всю інформацію про аукціони з продажу майна у Prozorro.Продажі. Prozorro.Продажі - вигідно купити або орендувати державне майно . Арештоване майно відтепер будуть реалізовувати через Prozorro.Продажі. Перші аукціони у Prozorro.продажі з приватизації спиртзаводів проведуть у середині вересня. Продаж необробленої деревини має відбуватись на аукціонах у Prozorro.Продажі.
Дайджест
У Київській школі економіки удосконалили аналітичний онлайн-сервіс, який допомагає швидко визначити CPV-код та спланувати закупівлю