Назад до каталогу статей
Дайджест

ДОТРИМАННЯ ВАРТІСНИХ МЕЖ У ЗАКУПІВЛЯХ: випадки необхідності та рекомендації Мінекономіки

10 Жовтня 2019

У статті даємо аналіз листа Мінекономіки 3304-04/40135-06 від 01.10.2019

Дослідження ефективності тендерів

Мінекономіки провело дослідження ефективності закупівель 2017-2018 рр. За даними, загальна частка оголошених відкритих торгів до 200 тис. грн склала 24%. Кількість тендерів, які не відбулися у цих роках на вказану суму, складає однаково – 58%.

Так, у 82 % таких торгів участь беруть менше двох учасників, що говорить про їх неефективність.

Проблема проведення відкритих торгів до 200 000 грн

Таким чином, проведення відкритих торгів сума яких до 200 тис. грн не завжди відповідає правилам закону. Пов'язано це із тим, що процедура передбачає дотримання конкретних строків, складання тендерної документації. Замовники, які не дотримуються правил проведення такої процедури, несуть додаткові витрати та проводять повторні процедури.

Рекомендації міністерства

У зв'язку з вищезазначеним, Мінекономіки з метою проведення таких торгів ефективно, рекомендує:

  • Планувати свої закупівлі вчасно, враховуючи свої потреби;
  • Проводити заходи для консолідації потреб щодо проведення тендерів у рамках однієї процедури;
  • Застосовувати механізми процедур закупівель за рамковими угодами  чи користуватися послугами ЦЗО;
  • Коли є виділені кошти і замовник визначає новий предмет закупівлі, рекомендують звертатися до листа «Щодо планування закупівель».

Також можете переглянути статті про останні листи Мінекономіки:

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 18 – 24 травня. Новий лист Мінекономіки «Щодо визначення замовників». Хто вони – замовники за новою редакцією закону про закупівлі? Проєкт постанови щодо Prozorro Market. Що із державними закупівлями на карантині? Уряд доповнив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Уряд затвердив план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Продовжено та розширено список санкцій. Держрегулювання цін на деякі товари та товари протиепідемічного призначення. Етапи введення в дію закону про оренду державного та комунального майна. Готуємо вас до оренди державного та комунального майна: експертна допомога від Е-Тендер. Як бізнес продає свої активи в Прозорро.Продажі. Правила успішного тендера в комерційній системі закупівель.
Дайджест
Огляд новин з 12 – 17 травня. Важливі оновлення на майданчику E-Tender. Тендерний комітет чи уповноважена особа? Організація роботи замовника за чинним законом. Щодо ситуацій із останніми оновленнями у PROZORRO. Реєстрація на Prozorro. Користувачу про його перші кроки. 15 стипендій для підвищення кваліфікації у публічних закупівлях на сертифікаційній програмі «Менеджер із закупівель» від Центру вдосконалення закупівель КШЕ. Презентація від Прозорро про спрощені закупівлі від 50 тис. грн. Міжнародна діяльність у сфері публічних закупівель. Укрпошта виставила в Prozorro.Продажі перші 30 об’єктів з переліку непрофільних активів, вартістю 82,6 млн грн. Аукціони на карантині: як пандемія вплинула на доходи в Прозорро.Продажі. Співпраця ФГВФО та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» у цифрах: 18 млрд грн від продажу активів банків-банкрутів. Англійський інтерфейс для іноземних постачальників на E-Tender для комерційних закупівель
Дайджест
Огляд новин з 04 – 11 травня. Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки. Спрощені закупівлі: схема етапів проведення. Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт. Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове. Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі. Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель. Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві. ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна. Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна? 60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі