Назад до каталогу статей
Дайджест

Е-каталог системи ProZorro: що дасть для замовника та учасника?

21 Березня 2019

Що таке е-каталог ? Навіщо його введення ? Які переваги сьогодні можуть мати замовник та учасник у його використанні ?

Е-КАТАЛОГ СИСТЕМИ PROZORRO: ЩО ДАСТЬ ДЛЯ ЗАМОВНИКА ТА УЧАСНИКА?


Наприкінці цього року - на початку наступного, прогнозують прийняття нового закону «Про публічні закупівлі». Проект якого сьогодні передбачає чимало цікавих і кардинальних змін для «життя» закупівель. Та поки він ще проходить усі рівні свого розвитку, команда прозоровців вже готує деякі функції та інструменти, які він, зокрема, передбачає. Так мова йде про електронний каталог. Запуск першого етапу якого, для пілотного кола замовників та постачальників, стартує вже у квітні.


У статті говоримо про те:

- що таке е-каталог

- навіщо його введення

 - які переваги сьогодні можуть мати замовник та учасник у його використанні.


Електронні каталоги є тим самим новим інструментом, який в практиці європейських країн використовувався давно, але в Україні досі не застосовували. Він є систематизованою базою актуальних пропозицій. Який ведуть формують, створюють номенклатуру та структуру, а також адмініструють централізовані закупівельні організації в електронній системі закупівель. Е-каталог мають застосовувати виключно ЦЗО для нормативно визначеного переліку товарів й послуг. 

Наразі цими організаціями є:

- ДП «Медичні закупівлі України»

та 

- ДУ «Професійні закупівлі».


Зауважимо також, згаданий вище законопроект передбачає тільки поняття е-каталогу без опису механізму його використання. Тобто, уся конкретизація порядку його використання буде передбачена у підзаконних актах. 

Е-каталоги застосовуватимуть для допорогових закупівель. І як свідчить міжнародна практика, їх наявність дає можливість замовникам значно спростити процес придбання необхідних простих і стандартизованих товарів та послуг. А його інтерфейс, аналогічний інтерфейсу інтернет-магазину.

Передбачають, що е-каталог значно підвищить ефективність публічних тендерів. Та  суттєво вплине як на перебіг реформи публічних закупівель, так і на трансформацію системи охорони здоров'я. Адже саме медичні препарати і вироби є основою для пілотного проекту е-каталогу.


Майданчик Е-Тендер та Е-каталог

Сьогодні вже розпочався перший етап пілотного впровадження е-каталогу. Так, адміністраторами якого з березня вже ведеться кваліфікація постачальників та аналіз їх пропозицій на відповідність через систему управління е-каталогами. 

Нагадаємо, на початку березня майданчик Е-Тендер підписав Меморандум щодо реалізації пілотного проекту. Учасниками Меморандуму також є: ДП «Прозорро», ДП «Медичні закупівлі України», ДУ «Професійні закупівлі» та інші електронні майданчики, які погодились взяти участь в пілоті. 

Тож, на першому етапі після технічного впровадження, замовники і постачальники зможуть брати участь в проекті е-каталогів через майданчик Е-Тендер.


Деякі нюанси пілоту

Поки що на етапі пілотного проекту автоматизовано лише процедуру замовлення. Проте планують автоматизувати всі процедури в рамках е-каталогів. Також наразі участь у пілоті для постачальників безкоштовна. Ще одним нюансом пілоту є географічне обмеження доставки – Київ та Київська область.  Оголошення про відкриття нових категорій в е-каталозі під час пілоту будуть розміщувати у розділі новин на веб-сайті ProZorro. 


Асортимент е-каталогу 

Наразі розпочали пілотувати з:


  • канцелярських товарів, 

  • офісної техніки,

  • медичних виробів, 

  • медичних препаратів,

  • багатофункціональні пристрої друку.


Більше про пілотний проект читайте у статті «Е-каталоги: навіщо вони потрібні і як будуть працювати» на сторінці у Facebook ДП «Медичні закупівлі України» та в Меморандумі «Про взаємодію і співпрацю щодо реалізації пілотного проекту «Електронні каталоги» в електронній системі закупівель». 

Інформація у статті використана з вказаних джерел. схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 07 по 13 вересня 2020. На майданчику E-Tender удосконалено процедуру завантаження документів до пропозиції. Відслідковувати тендери ДП «Медичні закупівлі України» у Prozorro стало простіше. Рекомендації Мінекономіки щодо планування закупівель державними замовниками у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки: визначення предмета закупівлі при публікації оголошення у Прозорро. Команда E-Tender першою опублікувала аукціони в оновленій процедурі продажу необробленої деревини. 45 одиниць спецтехніки виставлені на аукціони у Прозорро.Продажі. Ще 36 бурштинових ділянок виставлять на аукціони у Prozorro.Продажі. Оренда державного та комунального майна у Прозорро.Продажі: які нормативні документи чинні. Що планує змінити ФДМУ у законах про оренду та приватизацію державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 31 серпня - 06 вересня 2020. Ольга Терещенко: Закупівельник - не «снабженєц». Інструмент, який буде корисний учасникам публічних закупівель у Prozorro. Секрети перемог на Prozorro від Ашан Рітейл Україна. У Фонді держмайна розповіли про успіхи малої приватизації. В Clarity Project зібрано всю інформацію про аукціони з продажу майна у Prozorro.Продажі. Prozorro.Продажі - вигідно купити або орендувати державне майно . Арештоване майно відтепер будуть реалізовувати через Prozorro.Продажі. Перші аукціони у Prozorro.продажі з приватизації спиртзаводів проведуть у середині вересня. Продаж необробленої деревини має відбуватись на аукціонах у Prozorro.Продажі.
Дайджест
У Київській школі економіки удосконалили аналітичний онлайн-сервіс, який допомагає швидко визначити CPV-код та спланувати закупівлю