Назад до каталогу статей
Дайджест

Е-каталог системи ProZorro: що дасть для замовника та учасника?

21 Березня 2019

Що таке е-каталог ? Навіщо його введення ? Які переваги сьогодні можуть мати замовник та учасник у його використанні ?

Е-КАТАЛОГ СИСТЕМИ PROZORRO: ЩО ДАСТЬ ДЛЯ ЗАМОВНИКА ТА УЧАСНИКА?


Наприкінці цього року - на початку наступного, прогнозують прийняття нового закону «Про публічні закупівлі». Проект якого сьогодні передбачає чимало цікавих і кардинальних змін для «життя» закупівель. Та поки він ще проходить усі рівні свого розвитку, команда прозоровців вже готує деякі функції та інструменти, які він, зокрема, передбачає. Так мова йде про електронний каталог. Запуск першого етапу якого, для пілотного кола замовників та постачальників, стартує вже у квітні.


У статті говоримо про те:

- що таке е-каталог

- навіщо його введення

 - які переваги сьогодні можуть мати замовник та учасник у його використанні.


Електронні каталоги є тим самим новим інструментом, який в практиці європейських країн використовувався давно, але в Україні досі не застосовували. Він є систематизованою базою актуальних пропозицій. Який ведуть формують, створюють номенклатуру та структуру, а також адмініструють централізовані закупівельні організації в електронній системі закупівель. Е-каталог мають застосовувати виключно ЦЗО для нормативно визначеного переліку товарів й послуг. 

Наразі цими організаціями є:

- ДП «Медичні закупівлі України»

та 

- ДУ «Професійні закупівлі».


Зауважимо також, згаданий вище законопроект передбачає тільки поняття е-каталогу без опису механізму його використання. Тобто, уся конкретизація порядку його використання буде передбачена у підзаконних актах. 

Е-каталоги застосовуватимуть для допорогових закупівель. І як свідчить міжнародна практика, їх наявність дає можливість замовникам значно спростити процес придбання необхідних простих і стандартизованих товарів та послуг. А його інтерфейс, аналогічний інтерфейсу інтернет-магазину.

Передбачають, що е-каталог значно підвищить ефективність публічних тендерів. Та  суттєво вплине як на перебіг реформи публічних закупівель, так і на трансформацію системи охорони здоров'я. Адже саме медичні препарати і вироби є основою для пілотного проекту е-каталогу.


Майданчик Е-Тендер та Е-каталог

Сьогодні вже розпочався перший етап пілотного впровадження е-каталогу. Так, адміністраторами якого з березня вже ведеться кваліфікація постачальників та аналіз їх пропозицій на відповідність через систему управління е-каталогами. 

Нагадаємо, на початку березня майданчик Е-Тендер підписав Меморандум щодо реалізації пілотного проекту. Учасниками Меморандуму також є: ДП «Прозорро», ДП «Медичні закупівлі України», ДУ «Професійні закупівлі» та інші електронні майданчики, які погодились взяти участь в пілоті. 

Тож, на першому етапі після технічного впровадження, замовники і постачальники зможуть брати участь в проекті е-каталогів через майданчик Е-Тендер.


Деякі нюанси пілоту

Поки що на етапі пілотного проекту автоматизовано лише процедуру замовлення. Проте планують автоматизувати всі процедури в рамках е-каталогів. Також наразі участь у пілоті для постачальників безкоштовна. Ще одним нюансом пілоту є географічне обмеження доставки – Київ та Київська область.  Оголошення про відкриття нових категорій в е-каталозі під час пілоту будуть розміщувати у розділі новин на веб-сайті ProZorro. 


Асортимент е-каталогу 

Наразі розпочали пілотувати з:


  • канцелярських товарів, 

  • офісної техніки,

  • медичних виробів, 

  • медичних препаратів,

  • багатофункціональні пристрої друку.


Більше про пілотний проект читайте у статті «Е-каталоги: навіщо вони потрібні і як будуть працювати» на сторінці у Facebook ДП «Медичні закупівлі України» та в Меморандумі «Про взаємодію і співпрацю щодо реалізації пілотного проекту «Електронні каталоги» в електронній системі закупівель». 

Інформація у статті використана з вказаних джерел. похожие новости

Дайджест
Огляд новин з 18 – 23 лютого 2020. Аномально низька ціна – інструмент протидії із демпінгом у закупівлях. Як перевірити учасника торгів на E-Tender за даними YOUCONTROL. Зміни до Порядку та умов надання субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів. Майданчик Е-Тендер взяв участь у семінарі в Харкові щодо новацій у закупівлях і системі Прозорро. Як працює Prozorro Market для допорогових закупівель. Уряд затвердив Положення про Офіс фінансового контролю. Залишки освітньої субвенції використовуватимуть на протипожежні заходи у школах. Мінекономіки презентувало концепцію державної політики з розвитку публічних закупівель. З 12 лютого пандуси будуть будувати по-новому
Дайджест
Огляд новин з 10 – 16 лютого 2020. Об’єкти малої приватизації, які можна купити у держави в 2020-му. Оренда державної і комунальної власності: як було і як буде? Строки у закупівлях після 19 квітня: нові та змінені. Як замовнику працювати через Prozorro Market на E-Tender. ДАБІ запроваджує низку інструментів, які унеможливлять безпідставні відмови на дозволи з будівництва. Обговорення Порядку передачі в оренду державного та комунального майна. Інформація щодо порядків використання коштів державного бюджету та затвердження паспортів бюджетних програм. Із 28 квітня всі раніше зареєстровані юрособи зобов’язані повідомити про бенефіціарів. Скасована умова про обов’язкове отримання дозволу від ДАБі для капітального ремонту доріг.
Дайджест
Огляд новин з 03 – 09 лютого 2020. Закупівлі через Prozorro Market за новим законом «Про публічні закупівлі". Особливості довгострокових догорів про закупівлю: експертні поради. Важливі 15 фактів про закупівлі через ЦЗО. Е-Тендер та Прозорро.Продажі провели тренінг щодо приватизації у Запоріжжі. Зміни в оренді державного та комунального майна. Зміни для надрокористувачів: що нового? Необроблену деревину будуть продавати через Прозорро.Продажі