Назад до каталогу статей
Дайджест

Е-каталог системи ProZorro: що дасть для замовника та учасника?

21 Березня 2019

Що таке е-каталог ? Навіщо його введення ? Які переваги сьогодні можуть мати замовник та учасник у його використанні ?

Е-КАТАЛОГ СИСТЕМИ PROZORRO: ЩО ДАСТЬ ДЛЯ ЗАМОВНИКА ТА УЧАСНИКА?


Наприкінці цього року - на початку наступного, прогнозують прийняття нового закону «Про публічні закупівлі». Проект якого сьогодні передбачає чимало цікавих і кардинальних змін для «життя» закупівель. Та поки він ще проходить усі рівні свого розвитку, команда прозоровців вже готує деякі функції та інструменти, які він, зокрема, передбачає. Так мова йде про електронний каталог. Запуск першого етапу якого, для пілотного кола замовників та постачальників, стартує вже у квітні.


У статті говоримо про те:

- що таке е-каталог

- навіщо його введення

 - які переваги сьогодні можуть мати замовник та учасник у його використанні.


Електронні каталоги є тим самим новим інструментом, який в практиці європейських країн використовувався давно, але в Україні досі не застосовували. Він є систематизованою базою актуальних пропозицій. Який ведуть формують, створюють номенклатуру та структуру, а також адмініструють централізовані закупівельні організації в електронній системі закупівель. Е-каталог мають застосовувати виключно ЦЗО для нормативно визначеного переліку товарів й послуг. 

Наразі цими організаціями є:

- ДП «Медичні закупівлі України»

та 

- ДУ «Професійні закупівлі».


Зауважимо також, згаданий вище законопроект передбачає тільки поняття е-каталогу без опису механізму його використання. Тобто, уся конкретизація порядку його використання буде передбачена у підзаконних актах. 

Е-каталоги застосовуватимуть для допорогових закупівель. І як свідчить міжнародна практика, їх наявність дає можливість замовникам значно спростити процес придбання необхідних простих і стандартизованих товарів та послуг. А його інтерфейс, аналогічний інтерфейсу інтернет-магазину.

Передбачають, що е-каталог значно підвищить ефективність публічних тендерів. Та  суттєво вплине як на перебіг реформи публічних закупівель, так і на трансформацію системи охорони здоров'я. Адже саме медичні препарати і вироби є основою для пілотного проекту е-каталогу.


Майданчик Е-Тендер та Е-каталог

Сьогодні вже розпочався перший етап пілотного впровадження е-каталогу. Так, адміністраторами якого з березня вже ведеться кваліфікація постачальників та аналіз їх пропозицій на відповідність через систему управління е-каталогами. 

Нагадаємо, на початку березня майданчик Е-Тендер підписав Меморандум щодо реалізації пілотного проекту. Учасниками Меморандуму також є: ДП «Прозорро», ДП «Медичні закупівлі України», ДУ «Професійні закупівлі» та інші електронні майданчики, які погодились взяти участь в пілоті. 

Тож, на першому етапі після технічного впровадження, замовники і постачальники зможуть брати участь в проекті е-каталогів через майданчик Е-Тендер.


Деякі нюанси пілоту

Поки що на етапі пілотного проекту автоматизовано лише процедуру замовлення. Проте планують автоматизувати всі процедури в рамках е-каталогів. Також наразі участь у пілоті для постачальників безкоштовна. Ще одним нюансом пілоту є географічне обмеження доставки – Київ та Київська область.  Оголошення про відкриття нових категорій в е-каталозі під час пілоту будуть розміщувати у розділі новин на веб-сайті ProZorro. 


Асортимент е-каталогу 

Наразі розпочали пілотувати з:


  • канцелярських товарів, 

  • офісної техніки,

  • медичних виробів, 

  • медичних препаратів,

  • багатофункціональні пристрої друку.


Більше про пілотний проект читайте у статті «Е-каталоги: навіщо вони потрібні і як будуть працювати» на сторінці у Facebook ДП «Медичні закупівлі України» та в Меморандумі «Про взаємодію і співпрацю щодо реалізації пілотного проекту «Електронні каталоги» в електронній системі закупівель». 

Інформація у статті використана з вказаних джерел. схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 06 – 12 липня. Порядок визначення предмета закупівлі 2020: що вніс нового? PROZORRO «атакували» білі хакери. Запрацював аналітичний інструмент моніторингу закупівель для боротьби з COVID-19. Обов'язкові технічні доопрацювання від Prozorro вже реалізовані на E-Tender. Prozorro Market знизить цінові межі. АМКУ задовольнив скаргу учасника тендеру в спорі щодо незаконного скасування торгів замовником. Оновлено та затверджено новий Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі. Уряд виділив кошти на закупівлю обладнання в прийомні відділення районних лікарень. Оновлено вимоги до будівельних матеріалів. Процедура банкрутства: яких змін очікувати бізнесу найближчим часом. Хто і за скільки купить президентський готель Дніпро в центрі Києва? Покрокова інструкція для ОМС та бізнесу
Дайджест
Огляд новин з 30 червня – 05 липня. Життя бізнесу в Prozorro Market: інтерв’ю із директором ДУ «Професійні закупівлі». Потрібно провести публічний тендер? Дізнайтесь як це зробити у посібнику від ТІ. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 2. Перелік бюджетних програм державного бюджету, за якими станом на 03.07.2020 (09:00) до ДКСУ не надійшли затверджені паспорти. Перша черга Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Перший аукціон з оренди комунального майна за новими правилами та законом. В Україні запустили нові онлайн-послуги для ТОВ
Дайджест
Огляд новин з 22 – 30 червня. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 1. Як купити у Prozorro Market: крокова допомога замовнику. Аномально низька ціна: що це та як вираховують на майданчику Е-Тендер? В Україні створено Реєстр роздрібних цін та дашборд. До приватизації готують близько 300 малих і середніх підприємств. Старт «зелених аукціонів» - у наступному році. Про продаж геонадр через систему Прозорро.Продажі з перших уст.