Назад до каталогу статей
Новини

E-TENDER 6 РОКІВ

28 Жовтня 2020

У жовтні нашій компанії виповнюється 6 років. Хоч дата і не ювілейна, але це черговий привід пригадати ключові події в нашій історії, критично подивитися на результати та скоригувати плани на майбутнє.

Віталій Діхтяр, СЕО E-Tender

У жовтні нашій компанії виповнюється 6 років. Хоч дата і не ювілейна, але це черговий привід пригадати ключові події в нашій історії, критично подивитися на результати та скоригувати плани на майбутнє.   

6-ти річний шлях компанії

1

Про розвиток нових напрямків діяльності E-Tender в 2020

У 2020 році ми отримали досвід роботи в умовах карантину і  переконались, що приймаючи оперативні та виважені рішення, можна не лише зберегти безперебійність роботи команди і систем, але й досягати непоганих результатів. 

СИСТЕМА ЗАКУПІВЕЛЬ ДЛЯ КОМПАНІЙ ПРИВАТНОГО СЕКТОРУ

Цього року ми запустили власну систему для автоматизації комерційних закупівель. Це друга спроба, за період існування компанії, створити продукт для закупівельників комерційного сектору. Досвід отриманий в проекті Rialto (у 2016-2019 рр.)  дозволив нам краще зрозуміти потреби закупівельників приватних організацій. І ми тішимося,  що за короткий період (з січня 2020 року по сьогодні) наша нова система вже приносить користь тисячам компаній. Через нас почали закуповувати різні замовники, від міжнародних гігантів на кшталт МакДональдз та компаній-лідерів галузей України до невеликих ФОП. Система суттєво сприяє підвищенню операційної ефективності підприємства. Про її позитивні результати відверто говорять самі клієнти.

Хто вже купує з нами

PROZORRO.ПРОДАЖІ

Система продажу та оренди державного та комунального майна продовжує дивувати темпами свого розвитку. Через систему державних аукціонів тепер продаються об'єкти на нових специфічних та важливих для держави ринках. Команда E-Tender активно допомагає розвивати ці ринки та підтримувати високий рівень клієнтського сервісу.


Оренда державного та комунального майна

Головним проривом є запуск оренди державного та комунального майна. Запроваджено прозорий механізм передачі майна в оренду на електронних аукціонах.  Титанічні зусилля команди наших спеціалістів не проходять даремно. Ми допомагаємо здати в оренду об’єкти сотням державних та комунальних орендодавців. Наша команда провела багато навчальних вебінарів, які допомогли орендарям та орендодавцям краще зрозуміти нову процедуру.

Мала приватизація

Найпопулярніший напрям аукціонів в цьому році. У 2020 на Е-Тендер приватизували 119 об’єктів на загальну суму 70 млн грн. Це великі і малі об’єкти:  від готелю “Слов’янський” до окремих будівель в різних куточках України.

Цьогоріч найдорожчим об’єктом, що приватизовано на Prozorro.Продажі, став готель «Дніпро» у Києві. За перемогу боролися і наші 4 учасники, один із яких поступився переможцю лише 111 гривнями, при переможній ставці 1 млрд 111 млн 111 тис грн.

Наразі працюємо над продажем об’єктів спиртової галузі. Галузь, що історично була в державній монополії і не передавалася у приватну власність. На продаж держава вже оголошує всі спиртзаводи,  ДП та концерну “Укрспирт”.

Продаж необробленої деревени

Пілотний проект з продажу необробленої деревини стартував у лютому 2020 року. За цей час ми пройшли перші 150 аукціонів на загальну суму 17,9 млн грн, зрозуміли специфіку ринку та, разом з Прозорро.Продажі, працюємо над повноцінним запуском ринку на нових умовах. Оновлені механізми задовольнятимуть потреби як покупців, так і організаторів аукціонів, а це всі лісові господарства України. 

Досягнення напрямку:

  • 25% необробленої деревини оголошуються в Прозорро.Продажі;
  • Розроблений новий інтерфейс аукціонів, який зручний для одночасної участі в десятках аукціонів. До речі, команда Е-Тендер запустила перші аукціони у новому інтерфейсі та зареєструвала покупця.

PROZORRO

Від цієї системи найвищі очікування і, водночас, найбільші вимоги. В даних умовах, головним нашим завданням залишається підтримка високого рівня сервісу та підвищення рівня довіри у користувачів.

Новий закупівельний закон

Враховуючи кількість змін та появи нових підходів у законі, не важко здогадатися, якою була ефективність закупівель в період дії попердньої редакції.

Для нашої команди поява нового закону – це забіг, який ще триває. Продовжується  постійна розробка системи у відповідності із законодавчими змінами, адаптація команди до цих змін, а також адаптація системи під вимоги наших користувачів. Ми раді тому, що відбувається рух уперед. Адже тільки так можна досягнути кращих результатів.

Звіти про закупівлі товарів і послуг для боротьби  з Сovid-19

Незначна технічна доробка в системі, що суттєво залежала від політичної волі. В умовах, коли країні потрібні були засоби для боротьби з пандемією, держава оперативно виділяла кошти. Однак, за законом мали проводитися тендерні процедури. Зробити доопрацювання на рівні ЦБД Prozorro, без відповідної нормативки, було неможливо. Тому консолідація зусиль, спрямованих на оперативні зміни в нормативному законодавстві щодо держзакупівель, є спільним досягненням майданчиків та ДП Прозорро.

Prozorro Маркет. Спростили спрощену закупівлю

Існуюча альтернатива допороговим закупівлям - державний онлайн магазин Prozorro Маркет . Хоч замовнику і довелося освоювати ще одну процедуру, але вона виявилась простою та схожою до всім звичних покупок в інтернет. І це виявилось однією з найбільших її переваг. Вже понад 1400 замовників уклали 4393 угоди, на суму понад 60 млн гривень.

Last but not least. Про команду

Тільки якщо в компанію та її продукт вірять свої працівники, тоді в неї повірять і клієнти та партнери. Ми раді тому, що з нами залишаються фахівці, які працюють від заснування компанії. Вони еволюціонують у професійному плані разом з Е-Tender. Надбанням вважаємо невеликий відсоток плину кадрів, розширення штату та запуск нових проектів. Приємно і те, що керівні посади зараз займають працівники, які приходили на посади звичайних фахівців. 


схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати