Назад до каталогу статей
Корисні статті

Електроенергія без тендеру в Prozorro Market

16 Листопада 2021

Купувати електричну енергію відтепер можна легко та швидко за допомогою інструменту Prozorro Market.

З жовтня 2021 року в державних замовників з’явилась можливість купувати електроенергію через е-каталог Prozorro Market*. Уже майже 40 постачальників електричної енергії пройшли кваліфікацію та продають свій товар замовникам.  


*Prozorro Market - онлайн-магазин, у якому державні замовники можуть купувати товари до 200 тис.грн без підготовки тендерної документації та тривалих процесів кваліфікації учасників.  


Купувати електроенергію у Prozorro Market - це зручно

 • Швидкий спосіб знайти постачальника, якщо відбувся перехід на постачальника останньої надії, або виникла додаткова потреба в закупівлі. Запит ціни пропозиції займає близько 8 днів.
 • Закупівля відбувається за конкурентною процедурою. Зокрема запит ціни пропозиції дає можливість отримати кращу ціну.
 • Постачальники вже кваліфіковані централізованою закупівельною організацією ДУ “Професійні закупівлі” (далі ЦЗО). Не треба витрачати час на перевірку документів.
 • Не треба готувати тендерну документацію. ЦЗО визначило технічні вимоги.
 • Примірний договір для закупівлі, який враховує особливості постачання електроенергії вже розроблений ЦЗО. Переглянути можна за посиланням.

Особливості закупівлі електроенергії через Prozorro Market:  

 • Фіксований тариф на увесь термін дії договору;
 • Фіксований термін дії договору (1, 2, 3 або 6 місяців);
 • “Без розподілу”. Тільки активна електроенергія + передача. Замовнику потрібно мати окремий договір на розподіл з Оператором системи розподілу (ОСР) по тарифах ОСР (код CPV 65310000-9 “Розподіл електричної енергії”).

Фіксовані термін і тариф дозволять замовнику убезпечити себе від підвищення ціни під час виконання договору постачальником. Ця умова передбачена в примірному договорі, що надає ЦЗО. Постачальники ж, які пройшли кваліфікацію в Prozorro Market, уже ознайомлені з умовами договору і готові фіксувати свої ціни на вказані періоди.  

Коли замовник може використовувати Prozorro Market для закупівлі електроенергії?

Закупівля для потреб поточного 2021 бюджетного року

1. Додаткова закупівля електричної енергії (якщо очікувана вартість додаткової закупівлі менше 200 тис грн. - Лист Мінекономрозвитку No3304-04/54160-06 від 03.09.2020) з причин:

 • виникнення нової чи додаткової потреби, яку замовник не міг передбачити (наприклад, збільшення споживання  або збільшення цін на електроенергію);
 • виділення додаткових коштів;
 • перерозподіл коштів, зекономлених внаслідок проведення процедур закупівель;
 • розірвання договору про закупівлю.

2. Оскарження процедури закупівлі в АМКУ 

 • в обсязі не більше 20% від очікуваної вартості тендеру, що оскаржується. (ст.3, ч.7, п.3, абзац 3 та ст. 3, ч.7, абзац 20 Закону "Про публічні закупівлі")  

3. Розірвання договору про закупівлю з вини учасника (для закупівель з вартістю предмету не більше 200 тис грн.) 

 • в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника (ст. 3, ч. 7, п.3, абзац 4 та ст. 3, ч.7, абзац 20 Закону "Про публічні закупівлі").

Закупівля для потреб наступного 2022 бюджетного року

 • Якщо Річний план закупівель менше 200 тис. грн, можна купити за допомогою Запиту ціни пропозиції.
 • Якщо Річний план закупівель менше  50 тис. грн, то можна купити прямою угодою в Прозорро Маркет.

Джерело:  ЦЗО ДУ «Професійні закупівлі»  

Корисні матеріали:

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua

З повагою команда Е-Tender!

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати