Назад до каталогу статей
Новини

Інтернет-магазин в системі Prozorro

24 Квітня 2019

У статті розкажемо коротко про те, чому бізнесу варто долучатися до пілотного е-каталогу

ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН В СИСТЕМІ PROZORRO


Е-каталоги - додатковий канал продажу товарів та заощадження ресурсів на участь у державних тендерах. У статті розкажемо коротко про те, чому бізнесу варто долучатися до пілотного е-каталогу


   Кожен новий інструмент в системі ProZorro – це черговий крок до ефективніших закупівель. До такого нового інструменту можна віднести електронні каталоги. Які нещодавно, 19 квітня, розпочала свою підготовку до запуску.  Над запровадженням пілоту працюють: ДП «Прозорро», компанії, які визначені адміністраторами е-каталогів - ДУ «Професійні закупівлі», ДП «Медичні закупівлі України» та, власне електронні майданчики, серед яких також Е-Тендер. Усі вони є учасниками Меморандуму щодо реалізації пілотного проекту «Електронні каталоги».

За словами Василя Задворного*, директора ДП «Прозорро» у запровадженні е-каталогів вивчили передовий досвід Португалії, Італії, Австрії, Кіпру та ще низки країн, в яких побачили ефективність е-каталогів.


Що бізнесу?

   Наразі двері для бізнесу відкриті. Участь у пілотному проекті для них – безкоштовна.

Потрібно лише один раз підтвердити свою кваліфікацію та кваліфікацію товару, який пропонує постачальник до е-каталогу. А далі – забезпечити регулярне оновлення цін та чекати на замовлення.

   У «першопрохідців» є шанс першими навчитися працювати з е-каталогами перед їх масштабуванням на всю країну та якісно вплинути на розробку.

   Кваліфікацією постачальників та наповненням каталогу товарами займаються їх адміністратори, кожен відповідає за свій напрям. Так, за фармнапрямок – ДП «Медичні закупівлі України», за решту закупівель – ДУ «Професійні закупівлі».

На сьогодні е-каталоги працюють для тестування пілотної кількості учасників та з обмеженою географією (регіон поставок – Київ та його область).

   Зауважимо, е-каталоги якраз є одним із пунктів нової редакції закону «Про публічні закупівлі», підготовленої разом із експертами проектів ЄС з реформування публічних закупівель, USAID/UK aid, Мінекономіки та громадських організацій.

Також нагадаємо, на майданчику Е-Тендер створено новий окремий розділ «Електронні каталоги» https://e-tender.ua/e-katalogi . В ньому є уся необхідна інформація для користувачів майданчика про е-каталоги (умови приєднання постачальників, кваліфікація, переваги для бізнесу та замовників, товари, категорії яких використовують у пілоті).


 *Повний текст статті Василя Задворного можете прочитати на https://www.epravda.com.ua/rus/columns/2019/04/22/647234/

 Також рекомендуємо:

 Е-каталог системи Prozorro: що дасть для замовника та учасника? https://e-tender.ua/news/e-katalog-sistemi-prozorro-shcho-dast-dlya-zamovnika-ta-ucha-252

схожi новини

Новини
Адміністрація річкових портів використовує систему комерційних закупівель майданчику Е-Тендер. Державне підприємство має намір передати у фрахт 36 суден.
Новини
Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський розповів, що для учасників аукціонів відмінять реєстраційні внески та знизять розмір комісії на аукціонах
Новини
Торги у Прозорро.Продажі щодо окремого майна Артемівського місця проведення діяльності ДП Укрспирт відбудуться 20 жовтня 2020. Пропозиції від учасників приймаються до 20:03 19.10.2020 року.