Назад до каталогу статей
Новини

Інтернет-магазин в системі Prozorro

24 Квітня 2019

У статті розкажемо коротко про те, чому бізнесу варто долучатися до пілотного е-каталогу

ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН В СИСТЕМІ PROZORRO


Е-каталоги - додатковий канал продажу товарів та заощадження ресурсів на участь у державних тендерах. У статті розкажемо коротко про те, чому бізнесу варто долучатися до пілотного е-каталогу


   Кожен новий інструмент в системі ProZorro – це черговий крок до ефективніших закупівель. До такого нового інструменту можна віднести електронні каталоги. Які нещодавно, 19 квітня, розпочала свою підготовку до запуску.  Над запровадженням пілоту працюють: ДП «Прозорро», компанії, які визначені адміністраторами е-каталогів - ДУ «Професійні закупівлі», ДП «Медичні закупівлі України» та, власне електронні майданчики, серед яких також Е-Тендер. Усі вони є учасниками Меморандуму щодо реалізації пілотного проекту «Електронні каталоги».

За словами Василя Задворного*, директора ДП «Прозорро» у запровадженні е-каталогів вивчили передовий досвід Португалії, Італії, Австрії, Кіпру та ще низки країн, в яких побачили ефективність е-каталогів.


Що бізнесу?

   Наразі двері для бізнесу відкриті. Участь у пілотному проекті для них – безкоштовна.

Потрібно лише один раз підтвердити свою кваліфікацію та кваліфікацію товару, який пропонує постачальник до е-каталогу. А далі – забезпечити регулярне оновлення цін та чекати на замовлення.

   У «першопрохідців» є шанс першими навчитися працювати з е-каталогами перед їх масштабуванням на всю країну та якісно вплинути на розробку.

   Кваліфікацією постачальників та наповненням каталогу товарами займаються їх адміністратори, кожен відповідає за свій напрям. Так, за фармнапрямок – ДП «Медичні закупівлі України», за решту закупівель – ДУ «Професійні закупівлі».

На сьогодні е-каталоги працюють для тестування пілотної кількості учасників та з обмеженою географією (регіон поставок – Київ та його область).

   Зауважимо, е-каталоги якраз є одним із пунктів нової редакції закону «Про публічні закупівлі», підготовленої разом із експертами проектів ЄС з реформування публічних закупівель, USAID/UK aid, Мінекономіки та громадських організацій.

Також нагадаємо, на майданчику Е-Тендер створено новий окремий розділ «Електронні каталоги» https://e-tender.ua/e-katalogi . В ньому є уся необхідна інформація для користувачів майданчика про е-каталоги (умови приєднання постачальників, кваліфікація, переваги для бізнесу та замовників, товари, категорії яких використовують у пілоті).


 *Повний текст статті Василя Задворного можете прочитати на https://www.epravda.com.ua/rus/columns/2019/04/22/647234/

 Також рекомендуємо:

 Е-каталог системи Prozorro: що дасть для замовника та учасника? https://e-tender.ua/news/e-katalog-sistemi-prozorro-shcho-dast-dlya-zamovnika-ta-ucha-252

схожi новини

Новини
Оновлено інвестиційний атлас надрокористувача: відкрито для е-аукціонів 30 перспективних ділянок зі стратегічною сировиною
Новини
Допоможемо інвесторам та орендарям знайти потрібну ділянку, а організаторам - оголосити аукціон