Проєкт зі створення такого атласу є частиною загальної урядової політики «відкритих дверей» («Оpen Door Policy»), яка спрямована на:
- на залучення інвесторів, зокрема, й іноземних, для розвитку ресурсного потенціалу нашої держави;
- лібералізацію доступу до загальної геологічної інформації, якісну промоцію об‘єктів для інвестування.
В атласі присутні такі об’єкти:
- Дорогоцінне і напівдорогоцінне каміння
- Горючі, тверді корисні копалини
- Підземні води
- Неметалічні корисні копалини
- Металічні корисні копалини
- Вуглеводнева сировина.
Тож, тепер потенційний покупець може вибрати одну із вказаних груп об’єктів та ініціювати їх виставлення на аукціон у системі Прозорро.Продажі.
Якщо із даного переліку, немає бажаної ділянки надр, то покупець може номінувати його на включення в атлас й, відповідно, подальше виставлення на аукціон. Зразок заяви на номінування ділянки надр на правила ініціювання та номінування тут.
Зауважимо, в кінці правил є графік виставлення ініційованих / номінованих ділянок на 2020-й. Так, згідно з планом Держгеонадр на 2020-й передбачено виставлення на аукціон не менше 100 лотів (копалини + бурштин).
Інвестиційний атлас періодично будуть доповнювати актуальною інформацією. Атлас знаходиться за посиланням.
Команда електронного майданчика Е-Тендер також нагадує, що в системі Прозоро.Продажі періодично з’являються цікаві лоти, серед яких також присутні геонадра.
Повний перелік аукціонів Prozorro.Продажі на майданчику E-Tender.UA.
А нещодавно в електронній системі Прозорро.Продажі також анонсували про запуск проєкту «зелених» аукціонів. Про це розказали детально у статті .