Назад до каталогу статей
Успіх клієнтів

Інвестиції у видобуток золота: чотири ділянки готують до аукціонів

28 Квітня 2021

У першому онлайн аукціоні з продажу золоторудної ділянки, в грудні 2020 року, переміг інвестор, якого супроводжувала команда E-Tender. На початку 2021-го Державна служба геології та надр оновила Інвестиційний атлас надрокористувача, включивши чотири ділянки з покладами золота. Їх готують до відкритих аукціонів у Прозорро.Продажі. Не пропустіть оголошення цих аукціонів

Куди інвестувати: ділянки з ресурсами 135 тонн  

Золоторудний потенціал України становить приблизно 3 тис. тонн.   За даними Державної служби геології та надр, в Україні 11 ліцензованих ділянок та родовищ з покладами золота. 

Джерело: Держгеонадра

Чотири ділянки відкриті до оголошення на аукціони:

Ділянка
площа (га)
область
промисловий вміст золота
перспективні ресурси:
Майська
252,2
Одеська
avg 3,4 г/т
41 т
Квітківська
668,6
Одеська
0,1–14,7 г/т
40 т
Балка Широка
206,1
Дніпропетровська
avg 7,1 г/т
27,5 т
Юріївська
160
Кіровоградська
avg 9,2 г/т
27,3 т


Щоб першим дізнаватись про оголошення нових аукціонів, ви можете підписатись на розсилку на майданчику Е-Тендер.

Як швидко можна отримати спецдозвіл

Тривалість процедури отримання спецдозволу на видобуток - одне з головних питань для інвестора. Всі можливі строки кожного етапу процедури описані  в інструкції. Проте, краще розповісти як це відбувається на конкретному прикладі.

У грудні 2020 року на електронному аукціоні Прозорро.Продажі  була вперше продана золоторудна площа. Переміг  нвестор, якого супроводжувала команда Е-Тендер. Стартував аукціон 4 листопада 2020 - учасники могли вже подавати свої пропозиції. Період прийому пропозицій, для такого виду корисних копалин, як золото, триває 50 календарних днів. 

Отже, 23 грудня 2020 року пройшов відкритий аукціон, на якому продали п'ятирічний спецдозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовищ золота та ніобієвих руд. Золоторудна Жовтоводська площа (понад 1 тис. га) розташована у Дніпропетровській області. Показник промислового вмісту золота: 1,22–2,78 г/т (середнє), ніобію – 20–50 г/т. Прогнозні ресурси 39,5 тонн. 

У класичному англійському аукціоні брали участь два учасники. Цей аукціон - приклад перемоги завдяки вдало обраній стратегії.  Переможець - "Спис Україна" - зробив найвищу початкову ставку і отримав “перевагу останнього ходу” - в кожному раунді можна було перебивати ставку опонента і залишатись фаворитом торгів.

Спецдозвіл був проданий за 5,73 млн. гривень, при початковій ціні лоту - 4,48 млн. Продаж Жовтоводської ділянки на аукціоні приніс державі додатковий 1 млн. гривень.

У лютому 2021 року підписана угода між ТОВ "Спис Україна" та Держгеонадра - процедура отримання спецдозволу на розробку ділянки з покладами золота успішно завершилась. Наразі інвестор активно розвиває проект. З моменту завершення аукціону до підписання угоди минуло приблизно 2 місяці. Від старту аукціону - пройшло менше 4 місяців. Отже, спецдозвіл в Україні можна отримати за прозорою  процедурою і доволі швидко. Це стосується не лише видобутку золота.

Інші пропозиції для інвестицій

Перспективними вважаються не лише золоторудні ділянки. В інвестиційному атласі надрокористувача представлені більше 30 ділянок з покладами металевих копалин: літій, титан, нікель, ніобій, берилій, цирконій, кобальт, хром, тантал, молібден і уран. Продаються спецдозволи на розвідку та видобуток неметалевих корисних копалин, вуглеводнів, бурштину.

Атлас постійно доповнюється новими об'єктами, які можна буде придбати на прозорих електронних торгах. З переліком усіх оголошених аукціонів на отримання спецдозволів можна ознайомитись за посиланням   

Читайте також:

Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами

Інвестиційний атлас надрокористувача

Щоб взяти участь в аукціоні з продажу спецдозволу на видобуток золота або інших корисних копалин, потрібно зареєструватись на майданчику Е-Тендер. 

Спеціалісти електронного майданчику готові допомогти в усіх процедурних питаннях, які стосуються участі в аукціонах Прозорро.Продажі

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), 

e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Успіх клієнтів
Маємо результати перших унікальних онлайн-аукціонів в системі Прозорро.Продажі з продажу бурштину. Майданчик Е-Тендер привів до перемоги трьох учасників, які придбали у Держсховищі понад 212 кілограмів каміння
Успіх клієнтів
Для компанії-постачальника в держзакупівлях електроенергії надзвичайно важливо мати «запас міцності» - досвід ТОВ «Енерго Збут Транс».
Успіх клієнтів
Система комерційних закупівель Е-Тендер забезпечую роботу закупівельників різними видами процедур. Сьогодні говоримо про рамкові угоди, що вже стали популярним інструментам закупівель серед крупних компаній. Досвідом закупівлі газу за рамкою ділиться директор із закупівель ДК Укроборонпром