Назад до каталогу статей
Новини

Інвестувати у стратегічні метали: літій, золото, титан та інші

18 Жовтня 2021

Оновлено інвестиційний атлас надрокористувача: відкрито для е-аукціонів 30 перспективних ділянок зі стратегічною сировиною

У Інвестиційному атласі зараз представлені більше 30 ділянок з покладами металевих копалин: літій, титан, нікель, ніобій, берилій, цирконій, кобальт, хром, тантал, молібден, золото і уран. Держгеонадра планує оголошувати аукціони з продажу спецдозволів на розробку та видобуток цих стратегічних ресурсів

Запаси літія 

До Атласу включені 3 літієвих об'єкти - родовище Шевченкове, ділянка “Добра” та ділянка “Крута Балка”. Ділянки вже відкриті для оголошення по ним аукціонів. Родовище - ще готується. Літій використовується у виробництві батарей для смартфонів, ноутбуків, електрокарів тощо. Це затребувана сировина і проекти з видобутку цього металу мають колосальні  перспективи. Тим більше, що Україна має чи не найбільші у Європі розвідані запаси. Наприклад, об'єм розвіданих запасів родовища Шевченкове становить 5,6 млн тонн літієвих руд категорії С1, та 8 млн тонн літієвих руд категории С2. Очікується, що літієві ділянки зацікавлять інвесторів, в тому числі і нерезидентів, так як у світі прогнозується нестача літію для електромобілів. Як результат - Україна зможе отримати довготривалі інвестиції в економіку.


Об'єкти літія
площа (га)
область
вміст оксиду літію
родовище Шевченкове
40
Донецька
1,1%
ділянка “Добра”
90
Кіровоградська
1,38%
ділянка “Крута Балка”
150
Запорізька
0,8%


Запаси титана та цирконія  

Україна входить до десятки країн світу з найбільшими обсягами розвіданих запасів руд титану. Україні належить 7% світового видобутку. До Атласу включені 9 перспективних титанових об'єктів.  Шість із них відкриті для ініціювання аукціонів: родовище Малишівське, Юріївсько-Козіївська ділянка, ділянка з проявом Біловодський, ділянка з проявом Корчаківський, ділянка з проявом Храпівщина, ділянка з проявом Гайдарівський. Родовища Носачівське, Стремигородське, Тарасівське - готуються.

1

Джерело: Держгеонадра

Запаси золота 

Золоторудний потенціал України становить приблизно 3 тис. тонн.  В Атласі включені 4 об'єкти .

Об'єкти золота
площа (га)
область
промисловий вміст золота
перспективні ресурси:
Ділянка Квітківська
668,6
Одеська
0,1–14,7 г/т
40 т
Ділянка Майська
252,2
Одеська
avg 3,4 г/т
41 т
Ділянка Юріївська
160
Кіровоградська
avg 9,2 г/т
27,3 т
Ділянка Балка Широка
206
Дніпропетровська
avg 7,1 г/т
27,5 т

Плануються до оголошення на аукціони ділянки з запасами кольорових (нікель, хром, мідь та інші) Наприклад, видобувні запаси нікелю становлять 215 тис. тонн, кобальту – 8,8, оксиду хрому – 453 тис. тонн. Прогнозні ресурси міді – 95 тис. тонн. В Україні ці метали не видобуваються.

На черзі також аукціони по  рідкоземельним металам - графіт, танатал, ніобій, берілій та інші.

У Прозорро Продажі продаються не тільки спецдозволи на розробку та видобуток металів. Актуальний перелік виставлених ділянок надр (бурштин, пісок, глина, граніт) можете переглянути на майданчику E-Tender.

Якщо необхідної ділянки з Інвестиційного атласа надрокористувача ще немає на аукціоні, ми допоможемо ініціювати оголошення аукціону та супроводимо на кожному кроці до перемоги та отримання спеціального дозволу.

Менеджери Е-Тендер готові допомогти вам взяти участь в аукціоні:

тел.: 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України), e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В квітні 2022 року електронний каталог Prozorro Market відзначив другу річницю свого існування.
Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити швидкі та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни.
Новини
Перевезення 18 000 тонн аграрної продукції на 12 баржах до портів Болгарії та Румунії пропонує Українське Дунайське пароплавство.