Назад до каталогу статей
Новини

Інвестувати у стратегічні метали: літій, золото, титан та інші

18 Жовтня 2021

Оновлено інвестиційний атлас надрокористувача: відкрито для е-аукціонів 30 перспективних ділянок зі стратегічною сировиною

У Інвестиційному атласі зараз представлені більше 30 ділянок з покладами металевих копалин: літій, титан, нікель, ніобій, берилій, цирконій, кобальт, хром, тантал, молібден, золото і уран. Держгеонадра планує оголошувати аукціони з продажу спецдозволів на розробку та видобуток цих стратегічних ресурсів

Запаси літія 

До Атласу включені 3 літієвих об'єкти - родовище Шевченкове, ділянка “Добра” та ділянка “Крута Балка”. Ділянки вже відкриті для оголошення по ним аукціонів. Родовище - ще готується. Літій використовується у виробництві батарей для смартфонів, ноутбуків, електрокарів тощо. Це затребувана сировина і проекти з видобутку цього металу мають колосальні  перспективи. Тим більше, що Україна має чи не найбільші у Європі розвідані запаси. Наприклад, об'єм розвіданих запасів родовища Шевченкове становить 5,6 млн тонн літієвих руд категорії С1, та 8 млн тонн літієвих руд категории С2. Очікується, що літієві ділянки зацікавлять інвесторів, в тому числі і нерезидентів, так як у світі прогнозується нестача літію для електромобілів. Як результат - Україна зможе отримати довготривалі інвестиції в економіку.


Об'єкти літія
площа (га)
область
вміст оксиду літію
родовище Шевченкове
40
Донецька
1,1%
ділянка “Добра”
90
Кіровоградська
1,38%
ділянка “Крута Балка”
150
Запорізька
0,8%


Запаси титана та цирконія  

Україна входить до десятки країн світу з найбільшими обсягами розвіданих запасів руд титану. Україні належить 7% світового видобутку. До Атласу включені 9 перспективних титанових об'єктів.  Шість із них відкриті для ініціювання аукціонів: родовище Малишівське, Юріївсько-Козіївська ділянка, ділянка з проявом Біловодський, ділянка з проявом Корчаківський, ділянка з проявом Храпівщина, ділянка з проявом Гайдарівський. Родовища Носачівське, Стремигородське, Тарасівське - готуються.

1

Джерело: Держгеонадра

Запаси золота 

Золоторудний потенціал України становить приблизно 3 тис. тонн.  В Атласі включені 4 об'єкти .

Об'єкти золота
площа (га)
область
промисловий вміст золота
перспективні ресурси:
Ділянка Квітківська
668,6
Одеська
0,1–14,7 г/т
40 т
Ділянка Майська
252,2
Одеська
avg 3,4 г/т
41 т
Ділянка Юріївська
160
Кіровоградська
avg 9,2 г/т
27,3 т
Ділянка Балка Широка
206
Дніпропетровська
avg 7,1 г/т
27,5 т

Плануються до оголошення на аукціони ділянки з запасами кольорових (нікель, хром, мідь та інші) Наприклад, видобувні запаси нікелю становлять 215 тис. тонн, кобальту – 8,8, оксиду хрому – 453 тис. тонн. Прогнозні ресурси міді – 95 тис. тонн. В Україні ці метали не видобуваються.

На черзі також аукціони по  рідкоземельним металам - графіт, танатал, ніобій, берілій та інші.

У Прозорро Продажі продаються не тільки спецдозволи на розробку та видобуток металів. Актуальний перелік виставлених ділянок надр (бурштин, пісок, глина, граніт) можете переглянути на майданчику E-Tender.

Якщо необхідної ділянки з Інвестиційного атласа надрокористувача ще немає на аукціоні, ми допоможемо ініціювати оголошення аукціону та супроводимо на кожному кроці до перемоги та отримання спеціального дозволу.

Менеджери Е-Тендер готові допомогти вам взяти участь в аукціоні:

тел.: 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України), e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати