Назад до каталогу статей
Новини

Кабмін змінив порядок здійснення оборонних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану

15 Листопада 2022

В статті розглядаємо особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану.

Мова йде про прийняту Постанову КМУ №1275 “Про затвердження особливостей здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану” від 11 листопада 2022 року.

Яким чином тепер проводяться оборонні закупівлі

Згідно загальної процедури держзамовники здійснюють закупівлі товарів (крім товарів, визначених у додатку до Постанови, Рис.1), робіт і послуг без застосування видів закупівель/спрощених закупівель, визначених Законом України «Про оборонні закупівлі» та «Про публічні закупівлі».

Ключовою відмінністю від чинного на сьогодні порядку є введення процедури закупівлі визначеної групи товарів у постачальників, з якими укладено “рамкову угоду”.

Хто може бути замовником оборонних закупівель

Ухвалена Урядом постанова регламентує здійснення оборонних закупівель для:

 • державних замовників у сфері оборони,
 • служб державного замовника,
 • військових частин, організацій (установ, закладів), що уповноважуються рішенням державного замовника у сфері оборони на здійснення закупівель та укладення державних договорів із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану.

Хто відповідальний за проведення закупівель

Відповідальною за організацію та проведення оборонних закупівель може бути уповноважена особа/інша особа державного замовника та/або колегіальний орган, що утворюється державним замовником та складається не менше ніж із трьох осіб такого державного замовника. Порядок організації діяльності такого колегіального органу визначається державним замовником.

Чи публікувати річний план

Закупівлю товарів (крім тих, що визначені у додатку до постанови), робіт і послуг можна здійснювати без застосування процедур закупівель, а такі закупівлі не включаються до річного плану.

У яких випадках проводиться/не проводиться рамкова угода

За окремою процедурою «рамкових угод» здійснюються закупівлі товарів, вказаних у додатку постанови.

Рис.1

Такий механізм застосовується на закупівлі наведених у таблиці товарів, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. гривень.  

Закупівлі на вище вказані суми можуть проводитись без застосування рамкових угод, у разі якщо:

 • існує нагальна потреба у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням об’єктивних обставин, що унеможливлюють дотримання державним замовником строків для проведення рамкової угоди, яка повинна бути документально підтверджена державним замовником;
 • відсутня технічна можливість використання електронної системи закупівель, що повинно бути документально підтверджено державним замовником. Він оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, протягом 180 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Що із оборонними закупівлями, що вже проводяться?

Оборонні закупівлі товарів, робіт і послуг, що розпочаті до набрання чинності цією постановою, завершуються в порядку, що діяв до набрання чинності цією постановою.

Так, зокрема, згідно процедури:

 • Замовник зобов’язаний розмістити оголошення про укладання рамкової угоди в вільному доступі в системі електронних закупівель.
 • До угоди протягом її дії (не більше року), або терміну, встановленого замовником, може приєднатися будь-який виробник, що відповідає критеріям.
 • На першому етапі закупівлі за рамковими угодами замовник визначає відповідність пропозицій постачальника вказаним в оголошенні про закупівлю вимогам.
 • На другому етапі проводиться відбір серед постачальників, що приєдналися до угоди, та укладається контракт на постачання з переможцем (-цями) відбору.

Такий порядок суттєво розширює можливості українських виробників у галузі легкої промисловості брати участь в оборонзамовленні та надає позитивний ефект для економіки в цілому. Відповідно, досягається одразу кілька важливих цілей:   

 • кошти оборонзамовлення залишатимуться в Україні;
 • збереження робочих місць; 
 • змога вітчизняному виробнику розвивати та розширювати виробництво. 

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити ефективні та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни
Новини
З квітня 2022 року на період воєнного стану земельні торги з оренди с/г земель були скасовані. Але не очікуючи завершення війни, Верховна рада ухвалила повернути електронні земельні торги в Прозорро.Продажі та E-Tender, закон вже підписано та опубліковано.
Новини
E-Tender офіційно акредитований щодо проведення аукціонів з продажу майна банків, які ліквідуються та перебувають в управлінні ФГВФО. Відтепер в меню майданчика ще більше комерційної нерухомості, авто, квартир та іншого майна.