Назад до каталогу статей
Дайджест

Кейс моніторингової платформи DoZorro

22 Лютого 2018

Зустріч розробника DoZorro Володимира Фльонца з представниками бізнесу та громадськості.

15 лютого відбулась зустріч «Transparency International. DoZorro case» з розробником  центру моніторингу закупівель DoZorro — Володимиром Фльонцом. На заході обговорили технічні питання створення та обслуговування систем DoZorro та ProZorro. У державні закупівлі залучені декілька сторін — замовники, постачальники, майданчики, контролюючі органи. Роль громадського сектору у закупівлях — спостерігати та слідкувати за витратами державних коштів, адже ці витрати фактично є податками громадян. Філософія відкритості та рівності у сфері закупівель призвела до створення системи електронних закупівель ProZorro. Розробники мали задуми щодо системи електронних закупівель, проте не всі їх можливо реалізувати на стороні держави. Саме так функції відгуку та моніторингу трансформувались у проект DoZorro.

Що таке DoZorro

DoZorro — це онлайн-система моніторингу, на якій користувачі залишають відгуки про тендери. Система повністю інтегрована в електронні публічні закупівлі ProZorro, і це означає, що залишити відгук на закупівельну процедуру можливо одразу після запуску тендера. Опублікований відгук — це сигнал для дослідження ситуації з боку громадських організацій та суспільства. У разі виявлення порушень, громадська організація, що обробляє відгуки, запускає юридичне реагування — скеровує звернення до замовників, до їх керівних органів, до контролюючих та правоохоронних органів України. 

Видалити відгук з системи технічно неможливо. Але громадська організація, що обробляє відгук може надати оцінку, що знизить його в рейтингу переглядів. Володимир Фльонц вважає, що отримати коментар від того, хто програв у закупівлях — найцінніша інформація, адже саме ця особа є найкращим експертом саме з цієї закупівлі. Таким чином DoZorro задовольняє потреби держави, надає рівні умови бізнесу, а також можливість громадськості конструктивно впливати на закупівлі. «Data Sciense і математика перемагають бюрократію», —  впевнений Володимир Фльонц.

Можливості системи DoZorro

  • Залишити відгук на закупівлю.

  • Порівняти інформацію — данні щодо роботи постачальників та замовників у закупівлях. 

  • Визначити конкурентність та ефективність закупівель кожного регіону окремо тощо.

  • Аналіз цін у системі.

  • Індекс найкращих практик (в найближчому майбутньому).

  • Ризик-індикатори для обробки даних спеціальним уповноваженим органом (в найближчому майбутньому).

Хто створив

Портал DoZorro створено та підтримується командою Transparency International Ukraine за підтримки Open Contracting, Omidyar Network, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) та Міжнародного фонду «Відродження».

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 07 по 13 вересня 2020. На майданчику E-Tender удосконалено процедуру завантаження документів до пропозиції. Відслідковувати тендери ДП «Медичні закупівлі України» у Prozorro стало простіше. Рекомендації Мінекономіки щодо планування закупівель державними замовниками у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки: визначення предмета закупівлі при публікації оголошення у Прозорро. Команда E-Tender першою опублікувала аукціони в оновленій процедурі продажу необробленої деревини. 45 одиниць спецтехніки виставлені на аукціони у Прозорро.Продажі. Ще 36 бурштинових ділянок виставлять на аукціони у Prozorro.Продажі. Оренда державного та комунального майна у Прозорро.Продажі: які нормативні документи чинні. Що планує змінити ФДМУ у законах про оренду та приватизацію державного та комунального майна
Дайджест
Огляд новин з 31 серпня - 06 вересня 2020. Ольга Терещенко: Закупівельник - не «снабженєц». Інструмент, який буде корисний учасникам публічних закупівель у Prozorro. Секрети перемог на Prozorro від Ашан Рітейл Україна. У Фонді держмайна розповіли про успіхи малої приватизації. В Clarity Project зібрано всю інформацію про аукціони з продажу майна у Prozorro.Продажі. Prozorro.Продажі - вигідно купити або орендувати державне майно . Арештоване майно відтепер будуть реалізовувати через Prozorro.Продажі. Перші аукціони у Prozorro.продажі з приватизації спиртзаводів проведуть у середині вересня. Продаж необробленої деревини має відбуватись на аукціонах у Prozorro.Продажі.
Дайджест
У Київській школі економіки удосконалили аналітичний онлайн-сервіс, який допомагає швидко визначити CPV-код та спланувати закупівлю