Назад до каталогу статей
Дайджест

Кейс моніторингової платформи DoZorro

22 Лютого 2018

Зустріч розробника DoZorro Володимира Фльонца з представниками бізнесу та громадськості.

15 лютого відбулась зустріч «Transparency International. DoZorro case» з розробником  центру моніторингу закупівель DoZorro — Володимиром Фльонцом. На заході обговорили технічні питання створення та обслуговування систем DoZorro та ProZorro. У державні закупівлі залучені декілька сторін — замовники, постачальники, майданчики, контролюючі органи. Роль громадського сектору у закупівлях — спостерігати та слідкувати за витратами державних коштів, адже ці витрати фактично є податками громадян. Філософія відкритості та рівності у сфері закупівель призвела до створення системи електронних закупівель ProZorro. Розробники мали задуми щодо системи електронних закупівель, проте не всі їх можливо реалізувати на стороні держави. Саме так функції відгуку та моніторингу трансформувались у проект DoZorro.

Що таке DoZorro

DoZorro — це онлайн-система моніторингу, на якій користувачі залишають відгуки про тендери. Система повністю інтегрована в електронні публічні закупівлі ProZorro, і це означає, що залишити відгук на закупівельну процедуру можливо одразу після запуску тендера. Опублікований відгук — це сигнал для дослідження ситуації з боку громадських організацій та суспільства. У разі виявлення порушень, громадська організація, що обробляє відгуки, запускає юридичне реагування — скеровує звернення до замовників, до їх керівних органів, до контролюючих та правоохоронних органів України. 

Видалити відгук з системи технічно неможливо. Але громадська організація, що обробляє відгук може надати оцінку, що знизить його в рейтингу переглядів. Володимир Фльонц вважає, що отримати коментар від того, хто програв у закупівлях — найцінніша інформація, адже саме ця особа є найкращим експертом саме з цієї закупівлі. Таким чином DoZorro задовольняє потреби держави, надає рівні умови бізнесу, а також можливість громадськості конструктивно впливати на закупівлі. «Data Sciense і математика перемагають бюрократію», —  впевнений Володимир Фльонц.

Можливості системи DoZorro

  • Залишити відгук на закупівлю.

  • Порівняти інформацію — данні щодо роботи постачальників та замовників у закупівлях. 

  • Визначити конкурентність та ефективність закупівель кожного регіону окремо тощо.

  • Аналіз цін у системі.

  • Індекс найкращих практик (в найближчому майбутньому).

  • Ризик-індикатори для обробки даних спеціальним уповноваженим органом (в найближчому майбутньому).

Хто створив

Портал DoZorro створено та підтримується командою Transparency International Ukraine за підтримки Open Contracting, Omidyar Network, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) та Міжнародного фонду «Відродження».

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.