Назад до каталогу статей
Дайджест

Кейс моніторингової платформи DoZorro

22 Лютого 2018

Зустріч розробника DoZorro Володимира Фльонца з представниками бізнесу та громадськості.

15 лютого відбулась зустріч «Transparency International. DoZorro case» з розробником  центру моніторингу закупівель DoZorro — Володимиром Фльонцом. На заході обговорили технічні питання створення та обслуговування систем DoZorro та ProZorro. У державні закупівлі залучені декілька сторін — замовники, постачальники, майданчики, контролюючі органи. Роль громадського сектору у закупівлях — спостерігати та слідкувати за витратами державних коштів, адже ці витрати фактично є податками громадян. Філософія відкритості та рівності у сфері закупівель призвела до створення системи електронних закупівель ProZorro. Розробники мали задуми щодо системи електронних закупівель, проте не всі їх можливо реалізувати на стороні держави. Саме так функції відгуку та моніторингу трансформувались у проект DoZorro.

Що таке DoZorro

DoZorro — це онлайн-система моніторингу, на якій користувачі залишають відгуки про тендери. Система повністю інтегрована в електронні публічні закупівлі ProZorro, і це означає, що залишити відгук на закупівельну процедуру можливо одразу після запуску тендера. Опублікований відгук — це сигнал для дослідження ситуації з боку громадських організацій та суспільства. У разі виявлення порушень, громадська організація, що обробляє відгуки, запускає юридичне реагування — скеровує звернення до замовників, до їх керівних органів, до контролюючих та правоохоронних органів України. 

Видалити відгук з системи технічно неможливо. Але громадська організація, що обробляє відгук може надати оцінку, що знизить його в рейтингу переглядів. Володимир Фльонц вважає, що отримати коментар від того, хто програв у закупівлях — найцінніша інформація, адже саме ця особа є найкращим експертом саме з цієї закупівлі. Таким чином DoZorro задовольняє потреби держави, надає рівні умови бізнесу, а також можливість громадськості конструктивно впливати на закупівлі. «Data Sciense і математика перемагають бюрократію», —  впевнений Володимир Фльонц.

Можливості системи DoZorro

  • Залишити відгук на закупівлю.

  • Порівняти інформацію — данні щодо роботи постачальників та замовників у закупівлях. 

  • Визначити конкурентність та ефективність закупівель кожного регіону окремо тощо.

  • Аналіз цін у системі.

  • Індекс найкращих практик (в найближчому майбутньому).

  • Ризик-індикатори для обробки даних спеціальним уповноваженим органом (в найближчому майбутньому).

Хто створив

Портал DoZorro створено та підтримується командою Transparency International Ukraine за підтримки Open Contracting, Omidyar Network, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) та Міжнародного фонду «Відродження».

похожие новости

Дайджест
Огляд новин з 20 – 26 січня 2020. Зміни до Закону «Про публічні закупівлі» в частині закупівлі лікарських засобів та медвиробів. Корисна функція для учасників закупівель на майданчику Е-Тендер. Відкриті державні реєстри 2020: які є, та де знайти інформацію про учасників тендера. Найдорожчі тендери в системі Прозоро за 2019 рік. Е-Тендер інтегрувався із системою Youcontrol. Дотримання бюджетного законодавства у сфері закупівель: що роз’яснило казначейство. ДП «Медичні закупівлі України» розпочне закупівлі ліків та медичних виробів вже у 2020. Оновлений перелік всіх об’єктів, що підлягають приватизації (мала приватизація)
Дайджест
Огляд новин з 13 – 19 січня 2020. Мінекономіки рекомендує Prozorro Market. Укрзалізниця у січні реалізує через Прозорро.Продажі 30 тис. вагонів. З 15 січня послуга в Prozorro Market стала платна. Відкриті державні реєстри для замовників: новий лист Мініекономіки. Учасники-користувачі майданчика Е-Тендер принесли значне поповнення до столичного бюджету. Розрахунок ціни на нафтопродукти та пальне: поради та роз’яснення Мінекономіки. Віртуальна кімната даних щодо об’єктів приватизації від Фонду Держмайна. МОЗ продовжує збирати заявки на закупівлю ліків за кошти державного бюджету 2020. Нова редакція Реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби за програмою «Доступні ліки». Комерційні закупівлі: рольова модель управління кабінетом закупівельника на майданчику Е-Тендер
Дайджест
Фонд держмайна запускає віртуальну кімнату даних щодо об’єктів приватизації. Про це детально далі