Назад до каталогу статей
Дайджест

Кейс моніторингової платформи DoZorro

22 Лютого 2018

Зустріч розробника DoZorro Володимира Фльонца з представниками бізнесу та громадськості.

15 лютого відбулась зустріч «Transparency International. DoZorro case» з розробником  центру моніторингу закупівель DoZorro — Володимиром Фльонцом. На заході обговорили технічні питання створення та обслуговування систем DoZorro та ProZorro. У державні закупівлі залучені декілька сторін — замовники, постачальники, майданчики, контролюючі органи. Роль громадського сектору у закупівлях — спостерігати та слідкувати за витратами державних коштів, адже ці витрати фактично є податками громадян. Філософія відкритості та рівності у сфері закупівель призвела до створення системи електронних закупівель ProZorro. Розробники мали задуми щодо системи електронних закупівель, проте не всі їх можливо реалізувати на стороні держави. Саме так функції відгуку та моніторингу трансформувались у проект DoZorro.

Що таке DoZorro

DoZorro — це онлайн-система моніторингу, на якій користувачі залишають відгуки про тендери. Система повністю інтегрована в електронні публічні закупівлі ProZorro, і це означає, що залишити відгук на закупівельну процедуру можливо одразу після запуску тендера. Опублікований відгук — це сигнал для дослідження ситуації з боку громадських організацій та суспільства. У разі виявлення порушень, громадська організація, що обробляє відгуки, запускає юридичне реагування — скеровує звернення до замовників, до їх керівних органів, до контролюючих та правоохоронних органів України. 

Видалити відгук з системи технічно неможливо. Але громадська організація, що обробляє відгук може надати оцінку, що знизить його в рейтингу переглядів. Володимир Фльонц вважає, що отримати коментар від того, хто програв у закупівлях — найцінніша інформація, адже саме ця особа є найкращим експертом саме з цієї закупівлі. Таким чином DoZorro задовольняє потреби держави, надає рівні умови бізнесу, а також можливість громадськості конструктивно впливати на закупівлі. «Data Sciense і математика перемагають бюрократію», —  впевнений Володимир Фльонц.

Можливості системи DoZorro

  • Залишити відгук на закупівлю.

  • Порівняти інформацію — данні щодо роботи постачальників та замовників у закупівлях. 

  • Визначити конкурентність та ефективність закупівель кожного регіону окремо тощо.

  • Аналіз цін у системі.

  • Індекс найкращих практик (в найближчому майбутньому).

  • Ризик-індикатори для обробки даних спеціальним уповноваженим органом (в найближчому майбутньому).

Хто створив

Портал DoZorro створено та підтримується командою Transparency International Ukraine за підтримки Open Contracting, Omidyar Network, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) та Міжнародного фонду «Відродження».

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 06 – 12 липня. Порядок визначення предмета закупівлі 2020: що вніс нового? PROZORRO «атакували» білі хакери. Запрацював аналітичний інструмент моніторингу закупівель для боротьби з COVID-19. Обов'язкові технічні доопрацювання від Prozorro вже реалізовані на E-Tender. Prozorro Market знизить цінові межі. АМКУ задовольнив скаргу учасника тендеру в спорі щодо незаконного скасування торгів замовником. Оновлено та затверджено новий Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі. Уряд виділив кошти на закупівлю обладнання в прийомні відділення районних лікарень. Оновлено вимоги до будівельних матеріалів. Процедура банкрутства: яких змін очікувати бізнесу найближчим часом. Хто і за скільки купить президентський готель Дніпро в центрі Києва? Покрокова інструкція для ОМС та бізнесу
Дайджест
Огляд новин з 30 червня – 05 липня. Життя бізнесу в Prozorro Market: інтерв’ю із директором ДУ «Професійні закупівлі». Потрібно провести публічний тендер? Дізнайтесь як це зробити у посібнику від ТІ. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 2. Перелік бюджетних програм державного бюджету, за якими станом на 03.07.2020 (09:00) до ДКСУ не надійшли затверджені паспорти. Перша черга Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Перший аукціон з оренди комунального майна за новими правилами та законом. В Україні запустили нові онлайн-послуги для ТОВ
Дайджест
Огляд новин з 22 – 30 червня. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 1. Як купити у Prozorro Market: крокова допомога замовнику. Аномально низька ціна: що це та як вираховують на майданчику Е-Тендер? В Україні створено Реєстр роздрібних цін та дашборд. До приватизації готують близько 300 малих і середніх підприємств. Старт «зелених аукціонів» - у наступному році. Про продаж геонадр через систему Прозорро.Продажі з перших уст.