Назад до каталогу статей
Блог

Кодекс з процедур банкрутства: продаж майна юросіб на електронному аукціоні

16 Квітня 2019

Головні переваги Кодексу і про те, що саме він змінює у питанні електронних аукціонів

КОДЕКС З ПРОЦЕДУР БАНКРУТСТВА: ПРОДАЖ МАЙНА ЮРОСІБ НА ЕЛЕКТРОННОМУ АУКЦІОНІ


У статті коротко про головні переваги Кодексу і про те, що саме він змінює у питанні електронних аукціонів


149 - таке місце зі 190 за рейтингом Doing Business Світового банку у 2018-му зайняла Україна в загальному заліку та за показником «Вирішення неплатоспроможності».

Це місце вибороли чимало негативних показників, які вплинули на платоспроможність в країні. Так, одним із, можна назвати – проведення процедури банкрутства, яка тривала в середньому 2,5 років. А ще: висока вартість майна, індексу стягнення та низька ефективність процедур банкрутства в Україні. Все це разом і призвело, що інститут банкрутства сьогодні – неефективний.

Тож, уся надія на новий Кодекс…

Насамперед новий кодекс зобов'язує продаж майна підприємств-банкротів виключно через електронні аукціони системи Прозоро.Продажі. Це є одна із головних змін, яку приніс Кодекс для юридичних осіб.

Нагадаємо, схожа система була прийнята у 2016-му для продажу активів збанкрутілих банків. Яка продовжується і сьогодні. Організатором аукціонів є Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Так, за два роки реалізації майна збанкрутілих банків через електронні аукціони системи Прозоро.Продажі принесла Фонду понад 11 млрд гривень. Що у свою чергу свідчить про ефективність системи аукціонів.

Тому очікують, механізм через систему Прозоро.Продажі також дасть більшого ефекту і корпоративному банкрутству за рахунок продажу активів боржника за конкурентною ціною.

Стартова ціна такого майна, склад лота, величина кроку аукціону і текст оголошення, вартість утримання, зберігання та витрат на продаж заставного майна, будуть узгоджені з кредиторами перед початком аукціону. Якщо сторони не можуть домовитися про ці умови, то це питання вирішить суд. У разі, якщо майно не виходить реалізувати з першої спроби, зниження стартової ціни на повторному аукціоні можливо тільки за погодженням кредитора. Якщо нова ціна не влаштовує його, кредитор може придбати майно за стартовою ціною шляхом взаємозаліку.

Також у новому законі передбачено і обов’язок арбітражного керуючого погодити витрати на збереження майна із забезпеченим кредитором. У разі спору розмір витрат на зберігання визначає суд.

Окрім того, Кодекс значно скорочує строки процедури банкрутства та мінімізує можливість фіктивного банкрутства, що у своє чергу має позитивно вплинути на захист прав кредиторів, і як наслідок буде сприяти відновленню кредитування.


Детальніше про систему Прозоро.Продажі:

«Комерційні торги. бізнес продає у системі Прозоро.Продажі»

https://e-tender.ua/news/komercijni-torgi-biznes-prodaye-v-prozoroprodazhi-207

Оренда вагонів Укрзалізниці: чого бізнес ще не знає

https://e-tender.ua/news/orenda-vagoniv-ukrzaliznici-chogo-biznes-shche-ne-znaye-210

Новый механизм малой приватизации в ProZorro

https://biz.nv.ua/experts/prozorro-ne-stanet-panatseej-dlja-maloj-privatizatsii-2456298.html

ТОП-5 нововведень малої приватизації в Україні

https://investgazeta.ua/blogs/top-5-novovveden-maloji-privatizatsiji

похожие новости

Блог
Внесли зміни до Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі та Порядку визначення предмета закупівлі
Блог
Розглянули, які документи слід подавати замовнику до органів казначейства, аби зареєструвати зобов'язання за договором, його додатковими угодами та авансом
Блог
У жовтні починає діяти Кодекс про банкрутство. Який запроваджує й регулює продаж майна боржників виключно на аукціоні в електронній системі. В статті коментуємо порядок проведення такого аукціону згідно з новими правилами.