КОДЕКС З ПРОЦЕДУР БАНКРУТСТВА: ПРОДАЖ МАЙНА ЮРОСІБ НА ЕЛЕКТРОННОМУ АУКЦІОНІ
У статті коротко про головні переваги Кодексу і про те, що саме він змінює у питанні електронних аукціонів
149 - таке місце зі 190 за рейтингом Doing Business Світового банку у 2018-му зайняла Україна в загальному заліку та за показником «Вирішення неплатоспроможності».
Це місце вибороли чимало негативних показників, які вплинули на платоспроможність в країні. Так, одним із, можна назвати – проведення процедури банкрутства, яка тривала в середньому 2,5 років. А ще: висока вартість майна, індексу стягнення та низька ефективність процедур банкрутства в Україні. Все це разом і призвело, що інститут банкрутства сьогодні – неефективний.
Тож, уся надія на новий Кодекс…
Насамперед новий кодекс зобов'язує продаж майна підприємств-банкротів виключно через електронні аукціони системи Прозоро.Продажі. Це є одна із головних змін, яку приніс Кодекс для юридичних осіб.
Нагадаємо, схожа система була прийнята у 2016-му для продажу активів збанкрутілих банків. Яка продовжується і сьогодні. Організатором аукціонів є Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Так, за два роки реалізації майна збанкрутілих банків через електронні аукціони системи Прозоро.Продажі принесла Фонду понад 11 млрд гривень. Що у свою чергу свідчить про ефективність системи аукціонів.
Тому очікують, механізм через систему Прозоро.Продажі також дасть більшого ефекту і корпоративному банкрутству за рахунок продажу активів боржника за конкурентною ціною.
Стартова ціна такого майна, склад лота, величина кроку аукціону і текст оголошення, вартість утримання, зберігання та витрат на продаж заставного майна, будуть узгоджені з кредиторами перед початком аукціону. Якщо сторони не можуть домовитися про ці умови, то це питання вирішить суд. У разі, якщо майно не виходить реалізувати з першої спроби, зниження стартової ціни на повторному аукціоні можливо тільки за погодженням кредитора. Якщо нова ціна не влаштовує його, кредитор може придбати майно за стартовою ціною шляхом взаємозаліку.
Також у новому законі передбачено і обов’язок арбітражного керуючого погодити витрати на збереження майна із забезпеченим кредитором. У разі спору розмір витрат на зберігання визначає суд.
Окрім того, Кодекс значно скорочує строки процедури банкрутства та мінімізує можливість фіктивного банкрутства, що у своє чергу має позитивно вплинути на захист прав кредиторів, і як наслідок буде сприяти відновленню кредитування.
Детальніше про систему Прозоро.Продажі:
- Кому та чому в систему Прозоро.Продажі?
- https://e-tender.ua/news/komu-ta-chomu-v-sistemu-prozorroprodazhi-261
- Прозоро.продажі та заставне майно банків: усі за і проти
- https://e-tender.ua/news/prozorroprodazhi-ta-zastavne-majno-bankiv-usi-za-i-proti-262
«Комерційні торги. бізнес продає у системі Прозоро.Продажі»
https://e-tender.ua/news/komercijni-torgi-biznes-prodaye-v-prozoroprodazhi-207
Оренда вагонів Укрзалізниці: чого бізнес ще не знає
https://e-tender.ua/news/orenda-vagoniv-ukrzaliznici-chogo-biznes-shche-ne-znaye-210
Новый механизм малой приватизации в ProZorro
https://biz.nv.ua/experts/prozorro-ne-stanet-panatseej-dlja-maloj-privatizatsii-2456298.html
ТОП-5 нововведень малої приватизації в Україні
https://investgazeta.ua/blogs/top-5-novovveden-maloji-privatizatsiji