Назад до каталогу статей
Дайджест

Кодекс з процедур банкрутства: продаж майна юросіб на електронному аукціоні

16 Квітня 2019

Головні переваги Кодексу і про те, що саме він змінює у питанні електронних аукціонів

КОДЕКС З ПРОЦЕДУР БАНКРУТСТВА: ПРОДАЖ МАЙНА ЮРОСІБ НА ЕЛЕКТРОННОМУ АУКЦІОНІ


У статті коротко про головні переваги Кодексу і про те, що саме він змінює у питанні електронних аукціонів


149 - таке місце зі 190 за рейтингом Doing Business Світового банку у 2018-му зайняла Україна в загальному заліку та за показником «Вирішення неплатоспроможності».

Це місце вибороли чимало негативних показників, які вплинули на платоспроможність в країні. Так, одним із, можна назвати – проведення процедури банкрутства, яка тривала в середньому 2,5 років. А ще: висока вартість майна, індексу стягнення та низька ефективність процедур банкрутства в Україні. Все це разом і призвело, що інститут банкрутства сьогодні – неефективний.

Тож, уся надія на новий Кодекс…

Насамперед новий кодекс зобов'язує продаж майна підприємств-банкротів виключно через електронні аукціони системи Прозоро.Продажі. Це є одна із головних змін, яку приніс Кодекс для юридичних осіб.

Нагадаємо, схожа система була прийнята у 2016-му для продажу активів збанкрутілих банків. Яка продовжується і сьогодні. Організатором аукціонів є Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Так, за два роки реалізації майна збанкрутілих банків через електронні аукціони системи Прозоро.Продажі принесла Фонду понад 11 млрд гривень. Що у свою чергу свідчить про ефективність системи аукціонів.

Тому очікують, механізм через систему Прозоро.Продажі також дасть більшого ефекту і корпоративному банкрутству за рахунок продажу активів боржника за конкурентною ціною.

Стартова ціна такого майна, склад лота, величина кроку аукціону і текст оголошення, вартість утримання, зберігання та витрат на продаж заставного майна, будуть узгоджені з кредиторами перед початком аукціону. Якщо сторони не можуть домовитися про ці умови, то це питання вирішить суд. У разі, якщо майно не виходить реалізувати з першої спроби, зниження стартової ціни на повторному аукціоні можливо тільки за погодженням кредитора. Якщо нова ціна не влаштовує його, кредитор може придбати майно за стартовою ціною шляхом взаємозаліку.

Також у новому законі передбачено і обов’язок арбітражного керуючого погодити витрати на збереження майна із забезпеченим кредитором. У разі спору розмір витрат на зберігання визначає суд.

Окрім того, Кодекс значно скорочує строки процедури банкрутства та мінімізує можливість фіктивного банкрутства, що у своє чергу має позитивно вплинути на захист прав кредиторів, і як наслідок буде сприяти відновленню кредитування.


Детальніше про систему Прозоро.Продажі:

«Комерційні торги. бізнес продає у системі Прозоро.Продажі»

https://e-tender.ua/news/komercijni-torgi-biznes-prodaye-v-prozoroprodazhi-207

Оренда вагонів Укрзалізниці: чого бізнес ще не знає

https://e-tender.ua/news/orenda-vagoniv-ukrzaliznici-chogo-biznes-shche-ne-znaye-210

Новый механизм малой приватизации в ProZorro

https://biz.nv.ua/experts/prozorro-ne-stanet-panatseej-dlja-maloj-privatizatsii-2456298.html

ТОП-5 нововведень малої приватизації в Україні

https://investgazeta.ua/blogs/top-5-novovveden-maloji-privatizatsiji

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.