Назад до каталогу статей
Дайджест

Кодекс з процедур банкрутства: продаж майна юросіб на електронному аукціоні

16 Квітня 2019

Головні переваги Кодексу і про те, що саме він змінює у питанні електронних аукціонів

КОДЕКС З ПРОЦЕДУР БАНКРУТСТВА: ПРОДАЖ МАЙНА ЮРОСІБ НА ЕЛЕКТРОННОМУ АУКЦІОНІ


У статті коротко про головні переваги Кодексу і про те, що саме він змінює у питанні електронних аукціонів


149 - таке місце зі 190 за рейтингом Doing Business Світового банку у 2018-му зайняла Україна в загальному заліку та за показником «Вирішення неплатоспроможності».

Це місце вибороли чимало негативних показників, які вплинули на платоспроможність в країні. Так, одним із, можна назвати – проведення процедури банкрутства, яка тривала в середньому 2,5 років. А ще: висока вартість майна, індексу стягнення та низька ефективність процедур банкрутства в Україні. Все це разом і призвело, що інститут банкрутства сьогодні – неефективний.

Тож, уся надія на новий Кодекс…

Насамперед новий кодекс зобов'язує продаж майна підприємств-банкротів виключно через електронні аукціони системи Прозоро.Продажі. Це є одна із головних змін, яку приніс Кодекс для юридичних осіб.

Нагадаємо, схожа система була прийнята у 2016-му для продажу активів збанкрутілих банків. Яка продовжується і сьогодні. Організатором аукціонів є Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Так, за два роки реалізації майна збанкрутілих банків через електронні аукціони системи Прозоро.Продажі принесла Фонду понад 11 млрд гривень. Що у свою чергу свідчить про ефективність системи аукціонів.

Тому очікують, механізм через систему Прозоро.Продажі також дасть більшого ефекту і корпоративному банкрутству за рахунок продажу активів боржника за конкурентною ціною.

Стартова ціна такого майна, склад лота, величина кроку аукціону і текст оголошення, вартість утримання, зберігання та витрат на продаж заставного майна, будуть узгоджені з кредиторами перед початком аукціону. Якщо сторони не можуть домовитися про ці умови, то це питання вирішить суд. У разі, якщо майно не виходить реалізувати з першої спроби, зниження стартової ціни на повторному аукціоні можливо тільки за погодженням кредитора. Якщо нова ціна не влаштовує його, кредитор може придбати майно за стартовою ціною шляхом взаємозаліку.

Також у новому законі передбачено і обов’язок арбітражного керуючого погодити витрати на збереження майна із забезпеченим кредитором. У разі спору розмір витрат на зберігання визначає суд.

Окрім того, Кодекс значно скорочує строки процедури банкрутства та мінімізує можливість фіктивного банкрутства, що у своє чергу має позитивно вплинути на захист прав кредиторів, і як наслідок буде сприяти відновленню кредитування.


Детальніше про систему Прозоро.Продажі:

«Комерційні торги. бізнес продає у системі Прозоро.Продажі»

https://e-tender.ua/news/komercijni-torgi-biznes-prodaye-v-prozoroprodazhi-207

Оренда вагонів Укрзалізниці: чого бізнес ще не знає

https://e-tender.ua/news/orenda-vagoniv-ukrzaliznici-chogo-biznes-shche-ne-znaye-210

Новый механизм малой приватизации в ProZorro

https://biz.nv.ua/experts/prozorro-ne-stanet-panatseej-dlja-maloj-privatizatsii-2456298.html

ТОП-5 нововведень малої приватизації в Україні

https://investgazeta.ua/blogs/top-5-novovveden-maloji-privatizatsiji

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 06 – 12 липня. Порядок визначення предмета закупівлі 2020: що вніс нового? PROZORRO «атакували» білі хакери. Запрацював аналітичний інструмент моніторингу закупівель для боротьби з COVID-19. Обов'язкові технічні доопрацювання від Prozorro вже реалізовані на E-Tender. Prozorro Market знизить цінові межі. АМКУ задовольнив скаргу учасника тендеру в спорі щодо незаконного скасування торгів замовником. Оновлено та затверджено новий Порядок розміщення інформації про публічні закупівлі. Уряд виділив кошти на закупівлю обладнання в прийомні відділення районних лікарень. Оновлено вимоги до будівельних матеріалів. Процедура банкрутства: яких змін очікувати бізнесу найближчим часом. Хто і за скільки купить президентський готель Дніпро в центрі Києва? Покрокова інструкція для ОМС та бізнесу
Дайджест
Огляд новин з 30 червня – 05 липня. Життя бізнесу в Prozorro Market: інтерв’ю із директором ДУ «Професійні закупівлі». Потрібно провести публічний тендер? Дізнайтесь як це зробити у посібнику від ТІ. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 2. Перелік бюджетних програм державного бюджету, за якими станом на 03.07.2020 (09:00) до ДКСУ не надійшли затверджені паспорти. Перша черга Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Перший аукціон з оренди комунального майна за новими правилами та законом. В Україні запустили нові онлайн-послуги для ТОВ
Дайджест
Огляд новин з 22 – 30 червня. Участь української компанії в публічному тендері країни угоди GPA. Кейс № 1. Як купити у Prozorro Market: крокова допомога замовнику. Аномально низька ціна: що це та як вираховують на майданчику Е-Тендер? В Україні створено Реєстр роздрібних цін та дашборд. До приватизації готують близько 300 малих і середніх підприємств. Старт «зелених аукціонів» - у наступному році. Про продаж геонадр через систему Прозорро.Продажі з перших уст.