Назад до каталогу статей
Новини

Команда Е-Тендер знайомить вас з черговою порцією свіжих новин

28 Жовтня 2019

Огляд новин з 21-27 жовтня: Введено в дію Кодекс з процедур банкрутства; Новий інструмент «Е-контракт»; Нова процедура отримання ліцензій на госпдіяльність запрацює з 18 грудня; Нову редакцію закону «Про публічні закупівлі» опубліковано в офіційному виданні і т. ін.

МАЙДАНЧИК Е-TENDER ОТРИМАВ КСЗІ

 25 жовтня майданчик Е-Tender отримав атестат відповідності комплексної системи захисту інформації (КСЗІ).
Рішення про реєстрацію атестату відповідності на комплексні системи захисту інформації електронного торгівельного майданчику Е-Tender прийняла Експертна рада з питань державної експертизи в сфері технічного захисту інформації.
Атестат відповідності Е-Tender зареєстровано за № 20462.
Отримання такого атестата майданчиком підтверджує, що E-Tender має усі технічні рішення для захисту конфіденційної інформації від несанкціонованого доступу. Більше
тут.
Формула для закупки газу за ринковими цінами

Мінекономіки розробило формулу, яка дозволить державним та комунальним організаціям купувати газ за ринковими цінами. Новий функціонал розробила команда ProZorro, KSE Centre of Excellence in Procurement разом з департаментом регулювання публічних закупівель Мінекономіки та командою підтримки реформ. Також, аби допомогти покупцям та постачальникам зробити об'єктивне уточнення ціни, був створений онлайн-калькулятор.

За умови використання формули орієнтовна річна економія сягне 3 млрд грн. Як повідомляють, орієнтиром при визначенні ціни можуть бути біржові ціни на міжнародних хабах, де імпортери закуповують газ для українського ринку. На ці ціни орієнтуються постачальники під час продажу газу внутрішнього видобутку споживачам. За таких умов виникає потреба в укладанні додаткових угод для коригування ціни. Визначення нової ціни можна врегулювати за допомогою формули, яка враховує коливання курсу гривні відносно валюти та ціни на європейських хабах. Застосування формули позбавить постачальників стимулів демпінгувати на торгах.

Формула також впорядковує процес ціноутворення. Тепер постачальник не зможе посилатися на ті обґрунтування, які йому вигідні, а замовник, маючи на руках чіткі розрахунки, не залежатиме від доброї волі трейдера, у якого більше аналітичних та інституційних можливостей для того, щоб просувати власну ціну.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва

Парламент прийняв у другому читанні та в цілому законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва №1081.

Законом вносяться зміни з метою покращення якості надання адміністративних та інших визначених законом послуг у сфері будівництва, зниження корупційних ризиків при їх наданні, забезпечення публічності надання таких послуг. Зокрема, створюється Єдина державна електронна система у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру.

Запроваджується подання документів в електронній формі для отримання всіх адміністративних та інших послуг у сфері будівництва, а також отримання таких послуг в електронній формі 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Окрім того Законом:

- скорочується перелік документів, що подаються для отримання адміністративних послуг у сфері будівництва;

- запроваджується електронна взаємодія між державними електронними інформаційних ресурсами, суб'єктами надання адміністративних послуг у сфері будівництва для отримання адміністративних послуг за принципом "єдиного вікна" і отримання результатів надання адміністративних послуг в електронній формі, отримання паперового примірника лише за бажанням.

Також оплата адміністративних послуг у сфері будівництва, штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, згідно із Законом, будуть здійснювати за допомогою електронної системи.

Запроваджено ідентифікатор об'єкта будівництва та завершеного будівництвом об'єкта, який буде незмінними протягом життєвого циклу об'єкта та єдиний порядок присвоєння та зміни адрес об'єктам нерухомого майна

Інформація, яка міститься у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (крім персональних даних) має бути відкритою і до неї можна буде отримати доступ через портал електронної системи.

buh.ligazakon.net

Нову редакцію закону «Про публічні закупівлі» опубліковано в офіційному виданні

Закон України «Про публічні закупівлі» від 19.09.2019 № 114-IX опубліковано. Набирає чинності він з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня його опублікування, крім розділу VI, який вводиться в дію через 12 місяців з дня його опублікування. Введення в дію, відбудеться 19.04.2020. Текст закону опубліковано в Голос України № 200

Нова процедура отримання ліцензій на госпдіяльність запрацює з 18 грудня

18 жовтня в «Голос України» опубліковано закон № 139-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності». Він вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення й низки законів, а саме:

- «Про ліцензування видів господарської діяльності»;

- «Про рекламу»;

- «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори»;

- «Про захист суспільної моралі»;

- «Про організацію формування та обігу кредитних історій»;

- «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення»;

- «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Визначено, що орган ліцензування протягом п'яти робочих днів з дня одержання заяви про отримання ліцензії встановлює наявність або відсутність підстав для залишення її без розгляду і в разі їх наявності приймає відповідне рішення.

Рішення про залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду набуває чинності з дня його прийняття та підлягає обов'язковому оприлюдненню на офіційному веб-сайті органу ліцензування і внесенню інформації про таке рішення до ліцензійного реєстру наступного робочого дня після його прийняття. Запроваджуються нові санкції за порушення у сфері ліцензування – зупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково.

Також у документі врегульовується питання щодо повторного подання заяви про отримання ліцензії. Збереженням актуальності є достовірність документів, що додалися до заяви про отримання ліцензії, та відповідність зазначених у них даних ліцензійним умовам

Включаються нові підстави для анулювання ліцензії та виключається така підстава для анулювання, як несплата ліцензіатом за видачу ліцензії.

Встановлено адміністративну відповідальність за порушення ліцензіатом строку повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та доданих документах, - штраф від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Цей Закон набирає чинності через два місяці з дня його опублікування, крім абзаців четвертого – сьомого підпункту 1, підпункту 2 пункту 4 розділу I, які набирають чинності через шість місяців з дня його опублікування.

jurliga.ligazakon.net

Введено в дію Кодекс з процедур банкрутства

21 жовтня, введено в дію Кодекс з процедур банкрутства, який було прийнято 18 жовтня минулого року.

Нагадаємо, Кодекс було опубліковано 20 квітня 2019 року. Він складається з 4 книг: загальна частина, арбітражний керуючий, банкрутство юридичних осіб, відновлення платоспроможності фізичної особи.

Таким чином, вводиться інститут банкрутства фізичної особи. Мін'юст вже встановив форму декларації для фізособи-банкрута.

Новий інструмент «Е-контракт»

Невдовзі у системі єдиної «екосистеми» публічних фінансів з’явиться новий інструмент «Е-контракт», який інтегрує і автоматизує процеси трьох державних систем: Державної казначейської служби, Міністерства фінансів України (E-data – Spending – витрати бюджетних коштів), Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства (Prozorro).

«Е-контракт» допоможе впорядкувати процедуру укладання договорів на всіх її етапах – від ініціації до звітування, а також стане новим інструментом для аналізу даних та контролю за використанням публічних коштів. Аналіз даних в свою чергу є необхідною передумовою для прийняття ефективних рішень.

У системі державних закупівель Prozorro величезний масив даних щодо договорів, які укладаються між учасниками процесу, поки що залишається у форматі, непридатному для аналізу. Міністр фінансів також наголосила на оптимізації використання наявного ресурсу.

Цифрова трансформація відбувається не лише в Міністерстві фінансів. Вона є складовою комплексної програми, що має на меті зміну взаємовідносин громадянина і держави. Запровадження проекту скоротить час, який витрачається на паперовий документообіг. Міністерство фінансів переводить в електронну форму всі договори на ProZorro, що дозволить, у тому числі, підписувати договори онлайн.

В Україні запущено інформаційний ресурс, який дає відповіді на актуальні запитання щодо земельної реформи в Україні

Сайт інформує про складові земельної реформи, надає роз’яснення для землевласників, орендарів та потенційних покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення, наводить цікаву статистику та містить корисні посилання. Більше про земельну реформу за посиланням.

Україна піднялась на 7 пунктів у рейтингу Doing Business

Україна зайняла 64-сходинку в рейтингу інвестиційної привабливості Doing Business-2020, чим поліпшила свою позицію у порівнянні з минулим роком на 7 пунктів.

Легкість ведення бізнесу – це шлях для залучення інвестицій в економіку (як іноземних, так і внутрішніх) та поштовх для відповідного зростання внутрішнього валового продукту.

Починаючи з 2012-го Україна демонструє стабільне зростання у рейтингу Світового банку «Doing Business». Так, зі 152 місця у 2012 році Україна піднялася на 64 місце у 2020, подолавши 88 сходинок.

 Цього року найбільший прогрес Україна продемонструвала за компонентом «Захист міноритарних акціонерів», піднявшись на 27 пунктів (з 72 на 45 сходинку). Цьому сприяло відкриття інформації про кінцевих вигодонабувачів, а також спрощення реєстрації майна через підвищення прозорості системи управління земельними ресурсами. Також Україна поліпшила показники за компонентами «отримання дозволів на будівництво» на +10 позицій (з 30 на 20), підключення до електромереж на +7 позицій (зі 135 на 128) та «міжнародна торгівля» на + 4 позиції (з 78 на 74).

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати