Назад до каталогу статей
Стаття від експерта

Комерційні торги. Бізнес продає в Прозоро.Продажі

18 Грудня 2018

Комерційні торги в системі Прозоро.Продажі: що отримує бізнес як продавець в системі Прозорро.Продажі, з чого починати свій продаж та які подальші дії бізнесу?

Аліна Близнюк, керівник проекту «Електронні аукціони» майданчика E-Tender.ua


КОМЕРЦІЙНІ ТОРГИ. 

БІЗНЕС ПРОДАЄ У СИСТЕМІ ПРОЗОРО.ПРОДАЖІ


Аліна Близнюк,

керівник проекту «Електронні аукціони» майданчика E-Tender.ua 


За два роки роботи з електронним аукціоном у системі Прозоро.Продажі ми багато спілкувались з бізнесом, але зі сторони його, як покупця майна у держави. До сьогодні проект Прозоро.Продажі передбачався для держави, бо остання як найбільший продавець може запропонувати ексклюзивне майно, до того ж, за законодавством усі громадяни є власниками такого майна, тому й відповідно, маємо право бачити як це продають, кому і за яку ціну.

Але ефективність аукціону не могла не звернути на себе увагу й комерційних продавців, які оцінюючи його можливі та економічні перспективи, виявили бажання стати частиною такого проекту і також працювати відкрито та надавати пропозицію щодо продажу свого майна у формі оферти на електронний аукціон.


У статті дізнаєтеся:

 • Які переваги продажу для бізнесу на аукціоні.

 • З чого розпочати комерційні торги та які подальші дії бізнесу?

 • Яке майно можна продавати на аукціоні?


Що отримує бізнес як продавець в системі Прозоро.Продажі?

Бізнес отримує: 

 1. Додаткові кошти - адже зростання ціни у два-три рази за предмет на аукціоні  - це вже не новина у системі Прозоро.Продажі. 

 2. Додаткову можливість провести інвентаризацію та виявити речі, які не використовують на підприємстві чи виробництві, але займають місце та витрачають ресурси на їх зберігання. 

 3. Відкрито запропонувати купити такі речі будь-кому з бажаючих, тим самим максимально розширивши конкуренцію свого предмета продажу.

 4. Оптимізувати процедуру продажу - адже не потрібно шукати контрагентів та надсилати їм пропозиції - достатньо просто оголосити електронний аукціон.

 5. Підписати протокол і отримати успішну угоду 


З чого починати свій продаж та які подальші дії бізнесу?

Зателефонуйте менеджерам Е-Тендер та отримайте консультацію. 

Якщо ви впевнені у своїх знаннях, то готуйте майно і визначайте його стартову ціну продажу, якщо навіть вам здається що вона низька - не переймайтесь, аукціон та конкуренція підвищать її до рівня ринкової.

Реєструйтесь на майданчику і створюйте свої оголошення з продажу
Слідкуйте за аукціоном в реальному часі. 

Укладайте угоду з переможцем та отримуйте кошти за майно. 


Що необхідно для електронних аукціонів? 

 1. Майно на продаж. 

 2. Комп’ютер, ноутбук або інший гаджет для роботи з майданчиком.

 3. Бажання працювати чесно та відкрито. 


Що можна продавати на аукціоні? 

Будь-які активи, що перебувають у власності підприємства.схожi новини

Стаття від експерта
Можливості участі в іноземних тендерах із закупівлі товарів і послуг все більше цікавлять представників українського бізнесу. Наскільки реально постачати свої товари в ЄС? На питання СЕО групи компаній Е-Tech Іванни Мельник відповідає консультант ЄБРР Тарас Шимко.
Стаття від експерта
До уваги кейс № 2 про участь української компанії в державному міжнародному тендері. У минулому № 1 ми надали опис того, які вимоги ставить іноземний замовник до учасників, які шанси в української компанії є на участь та перемогу. У цій статті розказали про ще один вдалий на наш погляд досвід участі в міжнародній закупівлі.
Стаття від експерта
Унікальний державний онлайн магазин, який має певні переваги особливо для початківця у публічних закупівлях - електронний каталог. Без зайвих документів та довгих очікувань рішень про переможця, тут в Prozorro Market, постачальник одразу отримує замовлення. Та які важливі моменти при цьому, слід знати бізнесу, нам розповів керівник ДУ «Професійні закупівлі» Андрій Кузьменко. Говорила з яким, Марія Шепель, керівник відділу по роботі з корпоративними клієнтами електронного майданчика «E-Tender» .