Назад до каталогу статей
Дайджест

Кому та чому в систему PROZORRO.ПРОДАЖІ?

10 Квітня 2019

В статті коротко розкажемо про систему електронних аукціонів та про ті можливості, які вона вам дає.

КОМУ ТА ЧОМУ В СИСТЕМУ PROZORRO.ПРОДАЖІ?  


«Туди не ходи, сюди ходи» - так говорять ті, хто успішно реалізував або придбав своє майно у системі Прозоро.Продажі. 

Ми звикли, придбавати, наприклад, авто, квартири в онлайн-магазинах. Та мало хто знає, що таке ж майно можна виставити на продаж або купити в системі Прозоро.Продажі. 

Навіть більше – у ній кожен бажаючий може придбати державне майно. І саме головне, що процедура, і система через яку це реалізовують - проста, надійна, безкорупційна і чітко регламентована. Саме вона в одних асоціюється з системою Прозоро, а інші взагалі нічого про неї не знають. 

Тому мета статті – розказати коротко про цю систему та про ті можливості, які вона вам дає. 


Хто працював через систему Прозорознайомо, як працює Прозоро.Продажі. Головним у системі є електронний аукціон. Звичайно, організатору, аби продати та покупцю - придбати, слід бути зареєстрованими на електронному майданчику.  

Продавець публікує свою пропозицію (лоти) на своєму електронному майданчику, яку бачать відразу усі користувачі інших майданчиків. Тобто, учасники різних електронних майданчикі зможуть подати свої пропозиції на лот.  

Ба більшезареєструвавшись у системі Прозоро.Продажі, учасники отримують доступ до різноманітних ринків майна. І можуть придбати квартиру, автомобіль, орендувати офіс, купити обладнання, або ж отримати право видобутку газу чи перевезення вантажів на вагонах Укрзалізниці.  


Проте, якщо порівнювати системи, електронний аукціон системи Прозоро і Прозоро.Продажів, то він різний. Перший грає за правилом – пониження ціни, а другий – навпаки – підвищення. Тобто, аби купити своє майно у системі Прозоро.Продажі, покупець має мати найвищу ціну на аукціоні 

Зауважимо, система ProZorro.Продажі активно функціонує вже два роки. І за цей час на ній пройшло безліч успішних аукціонів щодо продажу активів банків-банкрутів, права оренди, об'єктів малої приватизації та майна державних компаній.  

Тож, у системі Прозоро.Продажі організовують:


 1. продаж: 

 • прав вимог за кредитними договорами ліквідованих банків  

 • майна банків (автомобілі, земельні ділянки, нерухомість, офісні приміщення, банкомати і т.п.)  

 • об’єктів малої приватизації 

 • права перевозки вантажів на вагонах Укрзалізниці  

 • металобрухту від виробничих гігантів (Укрзалізниця, Укренерго, Укргідроенерго, Укргазвидобування і т.д.)  

 • дозволів на використання надр  

 • майна державних та комунальних підприємств 

 • земельних ділянок  

 • майна бізнесу (комерційного сектору).  


 1. оренду: 

 • комерційної нерухомості  

 • майна бізнесу (комерційного сектору). 


Все це, відповідно, як юридичні так і фізичні особи можуть придбати на аукціоні. 

Серед цих перерахованих об’єктів продажу у системі, є тіобов’язковість реалізації яких визначає закон. Так, мала приватизація сьогодні відбувається виключно через систему ProZorro.ПродажіВід реалізації такого майна доволі часто виграють територіальні громади та малий і середній бізнес. Оскільки і перші і другі завдяки активам малої приватизації мають можливість розвиватися і збагатитися. Та деякі нюанси продажу такого майна все таки є. Насамперед до об’єктів малої приватизації зазичай входить майно, яке за часту не є в привабливому фізичному стані. Та як там не було, а продаж його все рівно йде на агов.  

Ось держава продає бізнесу гаражі, туристичні бази, заводи, магазини, водогони тощо. А погодьтеся, в руках бізнесу все це може стати придатними і рентабельними.  

Якщо говорити про оренду, то вже є успішні кейси та досвід компаній, які зробили її через систему вигідно. Ось, наприклад, усім відома Укрпошта, завдяки ProZorro.Продажі за рік вдвічі збільшила надходження від оренди майна.  

Також держава може через систему здавати в оренду свої приміщення, скажімо, під кав'ярні, коворкінги чи магазини продуктів і отримувати там самим збільшення прибутку. 

А, якщо ви представник бізнесу і не в курсі, а що ж продає держава чи здає в оренду у вашому місті – реєструйтесь на майданчику, заходьте у систему, обирайте параметри пошуку і все майно вашого міста, що реалізують – на вашій долоні.  

Також у практиці були випадки, коли майно сільської громади продавали на 20% більше, ніж була виставлена стартова ціна. І завдяки цьому територіальна громада отримувала додаткові кошти на свій розвиток.  

Взагалі, якщо оперувати цифрами, то тільки за минулий рік середня мінімальна ціна на електронному аукціоні системи збільшилася на 21%.  І звичайно, це вже можна говорити про чималу довіру і зацікавленість до системи з боку як організаторів так і учасників.  

Та ще одним плюсом є те, що вам не треба занурюватися у законодавчі баталії проведення аукціону, порядку придбання товару на ньому, ви просто телефонуєте на майданчик і отримуєте підбірку даних щодо тих об’єктів, які вас цікавлять (якщо ви – покупець) і консультацію для організації торгів – якщо продавець.  

Та в будь-якому разі, спершу зареєструйтеся на майданчику, а далі все як «по-маслу». 

Майданчик Е-Тендер акредитований за усіма напрямками системи Прозоро.Продажі: реалізація активів збанкрутілих банків, продаж майна підприємств державної та комунальної власності, реалізація об’єктів малої приватизації. 


Реєстрація на майданчику Е-Тендер та початок роботи у системі Прозоро.Продажі https://e-tender.ua/ru/prozorro-prodagy 


Статті на тему: 

похожие новости

Дайджест
Огляд новин з 13 – 19 січня 2020. Мінекономіки рекомендує Prozorro Market. Укрзалізниця у січні реалізує через Прозорро.Продажі 30 тис. вагонів. З 15 січня послуга в Prozorro Market стала платна. Відкриті державні реєстри для замовників: новий лист Мініекономіки. Учасники-користувачі майданчика Е-Тендер принесли значне поповнення до столичного бюджету. Розрахунок ціни на нафтопродукти та пальне: поради та роз’яснення Мінекономіки. Віртуальна кімната даних щодо об’єктів приватизації від Фонду Держмайна. МОЗ продовжує збирати заявки на закупівлю ліків за кошти державного бюджету 2020. Нова редакція Реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби за програмою «Доступні ліки». Комерційні закупівлі: рольова модель управління кабінетом закупівельника на майданчику Е-Тендер
Дайджест
Фонд держмайна запускає віртуальну кімнату даних щодо об’єктів приватизації. Про це детально далі
Дайджест
Огляд новин з 25 грудня 2019 – 12 січня 2020. Проєкт внесення змін до Закон «Про публічні закупівлі». Перелік актуальних рахунків за подання скарги щодо процедур закупівлі. Нова форма платіжного доручення і номер рахунку за стандартом IBAN. Старт монетизації послуг в Prozorro Market для постачальниківЛист Мінекономіки «Щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону». Звітування бюджетних установ та підприємств. Електронні аукціони з продажу деревини стартують у 2020. Оренда державного та комунального майна по-новому в системі Прозорро. Нові рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету. Планування та розрахунки потреби в лікарських засобах: методрекмендації від МОЗ. Уряд затвердив платформу «Є-контракт». Prozorro заощадила українським платникам податків 100 млрд гривень