Назад до каталогу статей
Дайджест

Контроль закупівель: що пояснило МЕРТУ

23 Квітня 2019

Органи, уповноважені на проведення моніторингу, випадки, коли проводять моніторинг, оскарження допорогових закупівель.

КОНТРОЛЬ ЗАКУПІВЕЛЬ: ЩО ПОЯСНИЛО МЕРТУ

Черговий лист уповноваженого органу – МЕРТУ про моніторинг та оскарження державних тендерів. Лист № 3304-04/16225-06 від 16.04.2019 «Щодо оскарження, здійснення контролю та моніторингу закупівель».

У статті про:

  • Органи, уповноважені на проведення моніторингу та оскарження торгів.

  • Випадки, коли проводять моніторинг

  • Моніторинг та оскарження допорогових закупівель

Перевірки у цифрах

Під час моніторингу 57 закупівель встановлено порушень законодавства у сфері закупівель на загальну суму 504,4 млн грн.

З яких під час моніторингу 48 закупівель (51,6% від загальної кількості закупівель, за якими моніторинг Держаудитслужба завершила) на загальну суму 395,5 млн грн, офісами Держаудитслужби та їх управліннями в областях - 9 закупівель (15,5% від загальної кількості закупівель, за якими офіси Держаудитслужби та їх управління в областях завершили моніторинг) на загальну суму57,2 млн гривень.

Упродовж 2018 року Держаудитслужба та її органи дослідили питання здійснення закупівель під час проведення ревізій, державних фінансових аудитів та перевірок закупівель (усього проведено 861 такий захід) та встановили порушень у сфері закупівель на загальнусуму 22 млрд гривень.

(Звіт МЕРТУ 2018 «Щодо аналізу функціонування системи публічних закупівель та узагальнену інформацію про результати здійснення контролю у сфері закупівель).


Оскарження

Фізична чи юридична особа має право звернутися до суду чи органу оскарження, яким сьогодні є Антимонопольний комітет України з метою захисту своїх право чи інтересів з приводу порушення замовник законодавства з питань закупівель. 


Так, скарги щодо укладених договорів про закупівлі розглядає суд. Також нагадаємо, що порядок оскарження закупівель визначений у статті 18 Закону «Про публічні закупівлі».


Окремо звертаємо увагу. Оскільки за результатами розгляду тендерних пропозицій замовник складає протокол розгляду усіх пропозицій за встановленою формою (п. 5 якої передбачено автоматичне  заповнення електронною системою закупівель переліку ТП), скарги щодо прийняття рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися вже після розгляду ТП на відповідність їх та учасників вимогам, визначених у документації, подають протягом 5 днів, саме з дня оприлюднення на prozorro.gov.ua протоколу розгляду ТП. 


Вирішення спорів щодо проведення допорогових закупівель

Нагадаємо, 19 березня втратив чинність наказ № 35 «Про затвердження Порядку здійснення допорогових закупівель». І на зміну йому вступив у дію наказ № 10 «Про затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі». Також 20 березня було ухвалено наказ № 11, який вносить зміни до нової Інструкції

Так, ось пункт 12 розділу II визначає право для учасника у разі виявлення порушення в період уточнення та на рішення замовника за кваліфікацією на етапі розгляду ТП, звернутися до замовника з вимогою усунути порушення в процесі проведення тендера, протягом 2 робочих днів з моменту оголошення через електрону форму системи.


Контроль та моніторинг

Контроль у сфері публічних закупівель проводять Рахункова палата України та Державна аудиторська служба України. 

Моніторинг проводить Держаудитслужба та її територіальні органи. Його здійснюють протягом усього проведення закупівлі, укладення договору та його виконання.  Але не проводять його на відповідність тендерної документації  вимогам частини 4 статті 22 Закону. 

Підстави для моніторингу визначені у статті 7-1 Закону. Строк проведення моніторингу не можу перевищувати 15 робочих днів з дати оприлюднення рішення про його початок в електронній системі. 


Також звертаємо увагу, що до компетенції МЕРТУ не належить розгляд скарг, у тому числі щодо допорогових закупівель, здійснення контролю чи моніторингу у сфері публічних закупівель. З питань щодо цього учасникам та замовникам рекомендовано звертатися до уповноважених органів. 


Пропонуємо також до перегляду:

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.