Назад до каталогу статей
Дайджест

Контроль закупівель: що пояснило МЕРТУ

23 Квітня 2019

Органи, уповноважені на проведення моніторингу, випадки, коли проводять моніторинг, оскарження допорогових закупівель.

КОНТРОЛЬ ЗАКУПІВЕЛЬ: ЩО ПОЯСНИЛО МЕРТУ

Черговий лист уповноваженого органу – МЕРТУ про моніторинг та оскарження державних тендерів. Лист № 3304-04/16225-06 від 16.04.2019 «Щодо оскарження, здійснення контролю та моніторингу закупівель».

У статті про:

  • Органи, уповноважені на проведення моніторингу та оскарження торгів.

  • Випадки, коли проводять моніторинг

  • Моніторинг та оскарження допорогових закупівель

Перевірки у цифрах

Під час моніторингу 57 закупівель встановлено порушень законодавства у сфері закупівель на загальну суму 504,4 млн грн.

З яких під час моніторингу 48 закупівель (51,6% від загальної кількості закупівель, за якими моніторинг Держаудитслужба завершила) на загальну суму 395,5 млн грн, офісами Держаудитслужби та їх управліннями в областях - 9 закупівель (15,5% від загальної кількості закупівель, за якими офіси Держаудитслужби та їх управління в областях завершили моніторинг) на загальну суму57,2 млн гривень.

Упродовж 2018 року Держаудитслужба та її органи дослідили питання здійснення закупівель під час проведення ревізій, державних фінансових аудитів та перевірок закупівель (усього проведено 861 такий захід) та встановили порушень у сфері закупівель на загальнусуму 22 млрд гривень.

(Звіт МЕРТУ 2018 «Щодо аналізу функціонування системи публічних закупівель та узагальнену інформацію про результати здійснення контролю у сфері закупівель).


Оскарження

Фізична чи юридична особа має право звернутися до суду чи органу оскарження, яким сьогодні є Антимонопольний комітет України з метою захисту своїх право чи інтересів з приводу порушення замовник законодавства з питань закупівель. 


Так, скарги щодо укладених договорів про закупівлі розглядає суд. Також нагадаємо, що порядок оскарження закупівель визначений у статті 18 Закону «Про публічні закупівлі».


Окремо звертаємо увагу. Оскільки за результатами розгляду тендерних пропозицій замовник складає протокол розгляду усіх пропозицій за встановленою формою (п. 5 якої передбачено автоматичне  заповнення електронною системою закупівель переліку ТП), скарги щодо прийняття рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися вже після розгляду ТП на відповідність їх та учасників вимогам, визначених у документації, подають протягом 5 днів, саме з дня оприлюднення на prozorro.gov.ua протоколу розгляду ТП. 


Вирішення спорів щодо проведення допорогових закупівель

Нагадаємо, 19 березня втратив чинність наказ № 35 «Про затвердження Порядку здійснення допорогових закупівель». І на зміну йому вступив у дію наказ № 10 «Про затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі». Також 20 березня було ухвалено наказ № 11, який вносить зміни до нової Інструкції

Так, ось пункт 12 розділу II визначає право для учасника у разі виявлення порушення в період уточнення та на рішення замовника за кваліфікацією на етапі розгляду ТП, звернутися до замовника з вимогою усунути порушення в процесі проведення тендера, протягом 2 робочих днів з моменту оголошення через електрону форму системи.


Контроль та моніторинг

Контроль у сфері публічних закупівель проводять Рахункова палата України та Державна аудиторська служба України. 

Моніторинг проводить Держаудитслужба та її територіальні органи. Його здійснюють протягом усього проведення закупівлі, укладення договору та його виконання.  Але не проводять його на відповідність тендерної документації  вимогам частини 4 статті 22 Закону. 

Підстави для моніторингу визначені у статті 7-1 Закону. Строк проведення моніторингу не можу перевищувати 15 робочих днів з дати оприлюднення рішення про його початок в електронній системі. 


Також звертаємо увагу, що до компетенції МЕРТУ не належить розгляд скарг, у тому числі щодо допорогових закупівель, здійснення контролю чи моніторингу у сфері публічних закупівель. З питань щодо цього учасникам та замовникам рекомендовано звертатися до уповноважених органів. 


Пропонуємо також до перегляду:

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 18 – 24 травня. Новий лист Мінекономіки «Щодо визначення замовників». Хто вони – замовники за новою редакцією закону про закупівлі? Проєкт постанови щодо Prozorro Market. Що із державними закупівлями на карантині? Уряд доповнив перелік першочергових платежів, які здійснює Казначейство. Уряд затвердив план заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Продовжено та розширено список санкцій. Держрегулювання цін на деякі товари та товари протиепідемічного призначення. Етапи введення в дію закону про оренду державного та комунального майна. Готуємо вас до оренди державного та комунального майна: експертна допомога від Е-Тендер. Як бізнес продає свої активи в Прозорро.Продажі. Правила успішного тендера в комерційній системі закупівель.
Дайджест
Огляд новин з 12 – 17 травня. Важливі оновлення на майданчику E-Tender. Тендерний комітет чи уповноважена особа? Організація роботи замовника за чинним законом. Щодо ситуацій із останніми оновленнями у PROZORRO. Реєстрація на Prozorro. Користувачу про його перші кроки. 15 стипендій для підвищення кваліфікації у публічних закупівлях на сертифікаційній програмі «Менеджер із закупівель» від Центру вдосконалення закупівель КШЕ. Презентація від Прозорро про спрощені закупівлі від 50 тис. грн. Міжнародна діяльність у сфері публічних закупівель. Укрпошта виставила в Prozorro.Продажі перші 30 об’єктів з переліку непрофільних активів, вартістю 82,6 млн грн. Аукціони на карантині: як пандемія вплинула на доходи в Прозорро.Продажі. Співпраця ФГВФО та «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» у цифрах: 18 млрд грн від продажу активів банків-банкрутів. Англійський інтерфейс для іноземних постачальників на E-Tender для комерційних закупівель
Дайджест
Огляд новин з 04 – 11 травня. Спрощені закупівлі: етапи застосування, обов’язковість та винятки. Спрощені закупівлі: схема етапів проведення. Закупівлі, що не перевищують 50 тис. грн та актуальні відповіді про звіт. Тестування уповноваженої особи замовника: коли обов’язкове. Автоматичне формування звіту про результати проведення спрощеної закупівлі. Лист Мінекономіки про проведення спрощених закупівель. Київтранспарксервіс продає 17-ть паркувальних майданчиків у Києві. ТОП 10 головних змін в оренді державного та комунального майна. Чи можна вже проводити аукціони з оренди комунального майна? 60 тонн брухту чорного металу укрзалізниця пропонує в прозорро.продажі