Назад до каталогу статей
Новини

Купити чи орендувати сільськогосподарську землю можна буде на електронному аукціоні - прийнято закон

21 Травня 2021

Земельні торги проходитимуть в електронній торговій системі. Скоро можна буде брати участь в торгах на майданчику Е-Тендер. Наша команда розробляє новий функціонал для організаторів та учасників.

Верховна Рада України підтримала законопроєкт, який запроваджує оновлений порядок продажу земель - на аукціонах в електронній торговій системі. Права користування  землею державної та комунальної власності - оренда, суперфіцій, емфітевзис -  набуваються на відкритих аукціонах. 

Діючі орендарі отримають переважне право на придбання орендованої земельної ділянки у власність, якщо така ділянка буде виставлена на продаж. Проте, уряд ще має розробити механізм застосування цього права. 

Земельні торги матимуть свої особливості, у порівнянні з порядками проведення аукціонів по іншим видам державних активів в системі Прозорро.Продажі:

  • якщо заяву на участь подає лише один учасник, або на аукціон не реєструється жодного учасника - торги визнаються такими, що не відбулися. Не раніше, ніж за місяць буде призначено повторний аукціон;
  • гарантійний внесок на земельних торгах буде не меншим 30% від стартової ціни продажу земельної ділянки або стартового розміру річної плати за користування ділянкою;
  • стартова ціна продажу земельної ділянки  визначається в залежності від цільового призначення: для земель с/г призначення вона дорівнює нормативній грошовій оцінці, а для інших земель державної та комунальної власності, ціна не може бути нижчою за експертну грошову оцінку.

Вся інформація про лоти, хід торгів та документація по земельній ділянці будуть публікуватися в ЕТС і автоматично відображатися на Єдиному державному порталі земельних торгів.

Щоб вчасно отримувати інформацію про підготовку до оголошення земельних торгів, радимо вам  зареєструватись на акредитованому електронному майданчику Е-Тендер та підписатись на розсилку наших новин.

Спеціалісти Е-Тендер допоможуть в усіх процедурних та технічних питаннях, які стосуються участі в аукціонах ProZorro.Продажі:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), 

e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В квітні 2022 року електронний каталог Prozorro Market відзначив другу річницю свого існування.
Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити швидкі та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни.
Новини
Перевезення 18 000 тонн аграрної продукції на 12 баржах до портів Болгарії та Румунії пропонує Українське Дунайське пароплавство.