Назад до каталогу статей
Новини

Купити чи орендувати сільськогосподарську землю можна буде на електронному аукціоні - прийнято закон

21 Травня 2021

Земельні торги проходитимуть в електронній торговій системі. Скоро можна буде брати участь в торгах на майданчику Е-Тендер. Наша команда розробляє новий функціонал для організаторів та учасників.

Верховна Рада України підтримала законопроєкт, який запроваджує оновлений порядок продажу земель - на аукціонах в електронній торговій системі. Права користування  землею державної та комунальної власності - оренда, суперфіцій, емфітевзис -  набуваються на відкритих аукціонах. 

Діючі орендарі отримають переважне право на придбання орендованої земельної ділянки у власність, якщо така ділянка буде виставлена на продаж. Проте, уряд ще має розробити механізм застосування цього права. 

Земельні торги матимуть свої особливості, у порівнянні з порядками проведення аукціонів по іншим видам державних активів в системі Прозорро.Продажі:

  • якщо заяву на участь подає лише один учасник, або на аукціон не реєструється жодного учасника - торги визнаються такими, що не відбулися. Не раніше, ніж за місяць буде призначено повторний аукціон;
  • гарантійний внесок на земельних торгах буде не меншим 30% від стартової ціни продажу земельної ділянки або стартового розміру річної плати за користування ділянкою;
  • стартова ціна продажу земельної ділянки  визначається в залежності від цільового призначення: для земель с/г призначення вона дорівнює нормативній грошовій оцінці, а для інших земель державної та комунальної власності, ціна не може бути нижчою за експертну грошову оцінку.

Вся інформація про лоти, хід торгів та документація по земельній ділянці будуть публікуватися в ЕТС і автоматично відображатися на Єдиному державному порталі земельних торгів.

Щоб вчасно отримувати інформацію про підготовку до оголошення земельних торгів, радимо вам  зареєструватись на акредитованому електронному майданчику Е-Тендер та підписатись на розсилку наших новин.

Спеціалісти Е-Тендер допоможуть в усіх процедурних та технічних питаннях, які стосуються участі в аукціонах ProZorro.Продажі:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), 

e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати