Назад до каталогу статей
Корисні статті

Кваліфікація до е-каталогу Prozorro Market: типові помилки постачальників

01 Липень 2021

Дізнайтесь як швидко пройти кваліфікацію до е-каталогу, не втрачаючи час на виправлення помилок.

Постачальнику товарів широкого вжитку, щоб успішно пройти кваліфікацію до е-каталогу Prozorro Market, потрібно лише підтвердити досвід постачання товарів тієї категорії в яку він кваліфікується. Він може  обрати один із трьох способів підтвердження досвіду: 

 • 20 видаткових (або податкових) накладних; 
 • 5 угод у Prozorro;
 • 3 угоди з замовниками, укладені через е-каталог (для учасників, які працювали у пілотному проекті і проходять перекваліфікацію).

Інших підтверджуючих документів подавати не потрібно. Кваліфікацію до категорій товарів широкого вжитку проводить ЦЗО ДУ “Професійні закупівлі”.

Постачальники товарів медичного призначення, крім підтвердження досвіду поставок певного товару, мають ще надати копії установчих документів, сертифікатів та ліцензій. З повним переліком необхідних документів можна ознайомитись тут. Медичну частину е-каталогу адмініструє ЦЗО ДП “Медичні закупівлі України”. 

Хоча, процедура кваліфікації не є складною, постачальники іноді припускаються помилок. В результаті - ЦЗО відхиляє заявку. Доводиться виправляти помилку і подавати нову заявку.

Спеціаліст проекту Прозорро Маркет на Е-Тендер Ольга Сватуха розібрала типові помилки, які роблять постачальники коли подають заявку на відбір.


Типові помилки при подачі документів на відбір до каталогу товарів широкого вжитку:

 • Крім документів, що підтверджують досвід, постачальник подає додаткові документи або довідки, яких не вимагає ЦЗО;
 • Постачальник подає інформацію про 5 виконаних договорів в Прозорро, але згодом виявляється, що вони не завершені;
 • Постачальник двічі завантажує одну й ту саму податкову накладну. Порада: просто будьте уважними, адже завантажуючи 20 подібних документів, легко помилитись;
 • Не додано довідку про підтвердження досвіду накладними або не надані квитанції до податкових накладних (шаблон довідки - в оголошенні відбору).

Типові помилки при подачі документів на відбір до медичного каталогу:

 • Постачальник подає податкові накладні замість видаткових. Зверніть увагу, підтвердження буде надання саме 20-ти видаткових накладних! Також потрібно надати довідку про спосіб підтвердження досвіду (шаблон - в оголошенні);
 • Постачальник не подав наказ або рішення на призначення керівника (документу, що підтверджує право підпису);
 • Копія Статуту (або Положення) містить не всі сторінки;
 • Постачальник не подав копії ліцензій для окремих груп товарів;
 • Постачальник підтверджує досвід 5-ма договорами Прозоро, які без позначки «виконано». Зверніть увагу: ЦЗО вимагає, щоб був наданий перелік договорів з номерами закупівель! Інформація подається у формі довідки, шаблон якої є в оголошенні відбору.

Якщо ви врахуєте наші поради, то зможете швидко пройти кваліфікацію і далі продавати свої товари державним замовникам без тендерної документації та без аукціонів.

Нагадаємо, що заявку на відбір можна подати лише через акредитований майданчик. Щоб розпочати працювати у державному магазині, зареєструйтесь на E-Tender.

Корисні матеріали:  

Якщо потрібна консультація менеджера:

0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), e-mail: support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Запрошуємо бізнес на безоплатний вебінар. Отримаєте алгоритм дій роботи у маркеті, кейси та поради від досвідченого продавця електронних каталогів. А також - відповіді на свої запитання
Корисні статті
Пропонуємо замовникам розглянути можливість закуповувати кисломолочні сири через електронні каталоги Prozorro Market, адже маємо кейс реальної економії коштів.
Корисні статті
З набранням чинності Постановою №1178, механізм 24 год значно розширив свою дію на перелік документів та інформацію, які може учасник виправити під час проведення тендеру. У статті E-tender описав, які саме це документи та як на сьогодні, у час війни, працює механізм усунення невідповідностей в тендерній пропозиції