Закупівля пального сьогодні проходить у тих учасників, які мають ліцензію на її торгівлю. А це означає, що замовники, оголошуючи тендер у системі Прозоро, мають зважати на такі умови ринку. Так, днями ДФС оприлюднила Єдиний держреєстр суб'єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Така інформація є на офіційному порталі ДФС у рубриці «Реєстри».
Реєстр ліцензій будуть періодично оновлювати та розміщати на вказаному порталі.
Які саме дані стануть доступні?
Із реєстру про ліцензію на торгівлю пальним можна дізнатися такі дані:
- кому видано ліцензію,
- місце виробництва/зберігання/оптової/роздрібної торгівлі пальним,
- реєстраційний номер ліцензії на торгівлю пальним,
- термін дії ліцензії,
- дата її видачі.
Тож, на сьогодні можна дізнатися про дати видачі/переоформлення ліцензії, її призупинення та анулювання.
Також нагадаємо, що нещодавно ДФС надала роз’яснення щодо того, чи потрібна окрема ліцензія торговцю пальним, якщо надають послуги зі зберігання пального.
Як пояснили податківці, суб’єкт господарювання зобов’язаний на кожне з таких місць мати ліцензію на право зберігання пального. Оскільки ліцензія на виробництво пального або оптову чи роздрібну торгівлю пальним не дає право на здійснення діяльності зі зберігання пального іншим особам.
Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії в місцях виробництва пального або місцях оптової / роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.