Назад до каталогу статей
Корисні статті

МАЛА ПРИВАТИЗАЦІЯ: ІНВЕСТИЦІЙНЕ МЕНЮ ПО КИЄВУ НА 2021 РІК

05 Березня 2021

У держави можна придбати різне майно. У переліку і Skoda Octavia за 9 тис гривень, і єдиний майновий комплекс за 14 млн у центрі столиці. Покупцем чи інвестором може стати кожний, вважають у регіональному відділенні Фонду держмайна по місту Києву. Дізнайтесь про найцікавіші лоти, що виставлять на аукціони Prozorro.Продажі у 2021 році

04 березня у Регіональному відділенні ФДМУ по місту Києву відбувся прес-сніданок на тему «Мала приватизація – вигідні інвестиції». На заході детально розповіли про сім першочергових об’єктів малої приватизації, які  презентувала заступниця начальника РВ ФДМУ по місту Києву Катерина Баришева. По деяким об'єктам аукціони відбудуться найближчим часом: 

1. Автомобіль Infiniti FX35 (2003 року випуску). Аукціон: 10 березня 2021 р. Стартова ціна:  227 773,58 грн.

2. Об'єкт незавершеного будівництва – лабораторно-експериментальний корпус за адресою вул. Алма-Атинська 8. Площа ділянки – 0,46 га. Аукціон із зниженням стартової ціни: 11 березня 2021 р. Стартова ціна: 9,3 млн гривень. 

3. Автомобіль Skoda Octavia (2002 року випуску) Аукціон: 17 березня 2021 р. Стартова ціна: 9 000 гривень.

4. Єдиний майновий комплекс ДП «Центр-Сервіс» за адресою вул. Інститутська 16 (нежитлові приміщення площею 769,5 кв. м навпроти будівлі НБУ!). Аукціон із зниженням стартової ціни: 18 березня 2021 р. Стартова ціна об’єкта: 14,4 млн гривень.

5. Об`єкт незавершеного будівництва – спецгараж на 50 автомобілів за адресою вул. Охтирська 5-17. Земельна ділянка площею 1,3 га.  Аукціон: 22 березня 2021 р. Стартова ціна: 1,4 млн гривень.

6. Єдиний майновий комплекс ДП «Державний резервний насіннєвий фонд України» за адресою вул. Ямська, 32. Вартість активів – 118 млн гривень. Об’єкт готується до приватизації і буде виставлений на аукціон у ІІ кварталі  2021 року.

7. Єдиний майновий комплекс ДП «Електронмаш», за адресою вул. Кільцева дорога, 4. Теж готується до приватизації і буде виставлений на аукціон у ІІ кварталі  2021 року.

За словами в.о. начальника Регіонального відділення ФДМУ по місту Києву  Яни Матієвої,  інвестиційне «меню» на 2021 рік по Києву налічує  62 об’єкти малої приватизації. Найбільше активів знаходиться у Печерському, Голосіївському, Шевченківському районах столиці.  У переліку 33 єдині майнові комплекси,  19 об'єктів окремого майна, 5 об'єктів незавершеного будівництва, 5 пакетів акцій державних акціонерних товариств та один об’єкт соціально-культурного призначення.

Сьогодні легко знайти інформацію про об'єкт, оцінити його переваги та недоліки.  Як відзначив провідний експерт та проектний менеджер ДП «Прозоро.Продажі»  Владислав Уривський у своїй доповіді, ознайомитися з усіма об'єктами держави, що пропонуються для продажу можливо на сайті privatization.gov.ua в розділі «Мала приватизація», на сайті ProZorro.Продажі або на сайті на майданчику, що підключений до системи ProZorro.Продажі. “Комплекс цих ресурсів – це як «онлайн супермаркет» державного майна, що значно покращує зручність пошуку бажаних об’єктів для купівлі. І таким чином держава створює достатню конкуренцію комерційному майну та комерційним пошуковим сервісам», – запевнив Владислав Уривський.

Щоб взяти участь в аукціоні і стати власником державного майна, потрібно зробити 5 кроків: 

1) обрати об’єкт; 

2) зареєструватися на аукціон і подати заяву на участь; 

3) взяти участь в онлайн-аукціоні і перемогти; 

4) пройти кваліфікацію; 

5) укласти договір купівлі-продажу (підписати договір, оплатити вартість активу).

Перед регіональним відділенням ФДМУ по місту Києву стоїть непросте завдання - забеpпечити до держбюджету 350 млн гривень надходжень від малої приватизації.  З початку року було продано кілька об`єктів на суму приблизно 20 млн гривень. У регіональному відділенні переконані, що річне завдання буде виконано, адже мала приватизація вигідна як інвесторам, так і державі. 

“Позитивними наслідками  малої  приватизації є залучення інвестицій, поліпшення соціально-економічного стану регіону, отримання додаткових бюджетних надходжень як від прямого продажу об'єкта,  так  і від податкових надходжень бізнесу у майбутньому. Було підраховано, що за кожну гривню, яка залучається на підготовку до приватизації, держбюджет отримує 71 грн. прямих надходжень. І це без урахування ефекту створення робочих місць, реінвестицій у модернізацію підприємств”, - відзначила  Яна Матієва.

Довідково:

Е-Tender - офіційний майданчик Прозорро.Продажі. Щоб взяти участь в аукціоні, потрібно пройти реєстрацію. Електронні аукціони забезпечують  рівні правила для всіх учасників та справедливе визначення переможця аукціону. 

Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в аукціонах з продажу державного майна або роботи на майданчику, звертайтеся до менеджерів Е-Тендер.

тел.: 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України), e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати