Назад до каталогу статей
Дайджест

Мала приватизація: як купити майно у держави

03 Червень 2019

У статті: цікаві кейси продажу, умови участі для бізнесу, важливі нюанси аукціону ProZorro.Продажі...

ЯК КУПИТИ МАЙНО У ДЕРЖАВИ: ЦІКАВІ ОБЄКТИ ВІД МАЛОЇ ПРИВАТИЗАЦІЇ


А чи знаєте ви, що держава досі має для вас цікаві та перспективні об’єкти? Будь-який бізнес має можливість стати власником будь-якого приміщення у будь-якому куточку країни, а інколи й за безцінь. Так через систему Прозоро.Продажі успішно реалізують таке майно і ледь не щодня з’являються нові та нові аукціони.

Та й узагалі, продаж таких об’єктів є популярними. Так, 813 аукціонів завершилися успішно, у середньому за кожен лот змагалося 2,7 учасника. Середнє збільшення початкової ціни продажу - 61,24%. Та й що там казати, на рахунку малої приватизації вже є перший мільярд.

Сьогодні вже пощастило придбати майно малої приватизації, зокрема, судоходним, риболовним, сільськогосподарським компаніям.

Цікаві кейси продажу

У системі дуже часто можна зустріти чимало вигідних пропозицій. Наприклад, приміщення в будівлях кінотеатрів, де загальна площа об’єкту може сягати більше тисячі м² і виставлятися на продаж разом із приміщеннями підвальними та чи не усіма поверхами.  Ось такі пропозиції можуть чекати бізнес у самому серці України- столиці. І не тільки, такі об’єкти продажу можуть бути в будь-якому місті нашої країни – Житомирі, Умані, Тернополі, Вінниці, Одесі чи Львові. 

Так, більша частина об’єктів малої приватизації — добудовані й недобудовані приміщення, невеликі промислові зони, бази відпочинку, гаражі, лазні та магазини. А також єдині майнові комплекси навіть пакети акцій. Варто зауважити, що якщо вартість активу підприємства - менше 250 млн грн, то це і є об’єктом малої приватизації.

Усі названі об’єкти приватизації цікаві тим, що раніше вони були малодоступні, а сьогодні їх ще й можна придбати за ціною ринку.

Ще успішні кейси додатково переглянути зможете тут: https://e-tender.ua/prozorro-prodagy

Прості умови участі для бізнесу

Участь в аукціоні є простою. До конкурсу допускають: юридичних та фізичних осіб, особливих процедурних умов не має. Єдине – реєстрація і гарантійний внесок.

Учасник для участі в аукціоні має зареєструватися на майданчику Е-Тендер. Майданчик є акредитованим та підключений до системи «ProZorro-продажі». Також учасник має сплатити внесок - 10% від початкової вартості. А далі – участь і виграш в аукціоні.

Та все-таки у цій процедурі є одне АЛЕ. Учасники мають відповідати поняттю «покупцям», визначеному в статті 8 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна». Тож учаснику доведеться додати до своєї заяви сканкопії документів, які підтверджують відповідність цій статті.

Електронний аукціон: три раунди, три кроки, три хвилини до перемоги

Аукціони з продажу державного майна проходять у 3 етапи.

1-й - на підвищення. Скажімо, лот не продали, тоді оголошують 2-й аукціон, де початкова вартість лота - вже на 50% менша.

Та, у разі, коли й на 2-му етапі лот не продали, організатор оголошує 3-й на пониження. На кожному етапі учасник може робити 3 кроки. Кожний аукціон триває три хвилини.

І так аукціони проходять законно і за ринковими правилами. Тільки ви натомість за 100 тис. грн. ви сплачуєте - 10 тис. грн. Таким чином, у разі відсутності конкуренції об'єкти придбавають практично за безцінь.

Важливі нюанси аукціону ProZorro.Продажі

Система працює за принципами прозорості, публічності та відкритості. З моменту оприлюднення об'єктів, оголошення про конкурсу до - визначення переможція. Ризики корупції при таких умов майже нульові.

Також система побудована так, що до початку аукціону ніхто не знає кількість учасників.

Аукціон прозоро відбудеться тільки за умови реєстрації більше однієї заявки на участь.

Якщо на аукціон все-таки подався один учасник, то організатор може йому запропонувати викупити об'єкт за стартовою ціною.

Система автоматично визначає переможця аукціону, який дав найвищу ціну.

Договір з переможцем укладають протягом 30 к.д. з моменту формування протоколу електронних торгів.

Якщо хочете більше інформації про продажі

Якщо вам треба більш детально й поглиблено дізнатися інформацію про продажі в системі, ви завжди можете звернутися до майданчика. Адже саме наша команда знає усі тонкощі процесу приватизації. А майданчик є не тільки інструментом для роботи у системі, а й персональним консультантом та кризовим менеджером. Маємо достатній досвід супроводження учасників протягом усього циклу торгів від початку до завершення приватизації. Від проведення навчання - до укладення успішного договору.

Контактна особа: керівник проекту «Електронні аукціони» Аліна Близнюк, 068 15 18 277, a.blizniuk@e-auction.ua


Пропонуємо також прочитати:

Приватизація комунального майна: етапи та строки

Перші кроки для роботи у системі Prozorro.Продажі

похожие новости

Дайджест
Огляд новин з 10 – 16 лютого 2020. Об’єкти малої приватизації, які можна купити у держави в 2020-му. Оренда державної і комунальної власності: як було і як буде? Строки у закупівлях після 19 квітня: нові та змінені. Як замовнику працювати через Prozorro Market на E-Tender. ДАБІ запроваджує низку інструментів, які унеможливлять безпідставні відмови на дозволи з будівництва. Обговорення Порядку передачі в оренду державного та комунального майна. Інформація щодо порядків використання коштів державного бюджету та затвердження паспортів бюджетних програм. Із 28 квітня всі раніше зареєстровані юрособи зобов’язані повідомити про бенефіціарів. Скасована умова про обов’язкове отримання дозволу від ДАБі для капітального ремонту доріг.
Дайджест
Огляд новин з 03 – 09 лютого 2020. Закупівлі через Prozorro Market за новим законом «Про публічні закупівлі". Особливості довгострокових догорів про закупівлю: експертні поради. Важливі 15 фактів про закупівлі через ЦЗО. Е-Тендер та Прозорро.Продажі провели тренінг щодо приватизації у Запоріжжі. Зміни в оренді державного та комунального майна. Зміни для надрокористувачів: що нового? Необроблену деревину будуть продавати через Прозорро.Продажі
Дайджест
Огляд новин з 27 – 02 лютого 2020. Нові категорії товарів у PROZORRO MARKET. Спрощені закупівлі: що це, хто проводитиме та які її основні кроки. Велика приватизація 2020: правила продажу, електронних аукціонів та нові об’єкти. Як взяти участь в аукціоні з малої приватизації: відео-поради від майданчика Е-Тендер. Про основні зміни та нововведення в ДБН. «Зелені аукціони» проводитимуть через майданчик «Прозоро.Продажі». ProZorro.Продажі та Prozorro визнані найкращими державними проектами. Нові правила оренди державного та комунального майна. Субвенції на підтримку розвитку ОТГ: зміни до процедури отримання.