Назад до каталогу статей
Корисні статті

МІНЕКОНОМІКИ ПОЯСНИЛО ПРО ЗМІНИ ДО ОСОБЛИВОСТЕЙ ЗДІЙСНЕННЯ ЗАКУПІВЕЛЬ

17 Січня 2023

10 наголосів про зміни до Постанови №1178, які замовнику слід знати

Нагадаємо, 03.01.2023 року були внесені зміни до Постанови КМУ №1178, яка затвердила Особливості здійснення публічних закупівель. Зміни внесла Постанова КМУ №1495 від 30.12.2022.

В нашому інтерв’ю, в.о. директора ДП «Прозорро», Наталія Шимко розповіла про відкриті торги без аукціонів та пояснила, як наразі відбувається процедура.

Розберемо, що передбачили зміни

  • Оцінка тендерних пропозицій електронною системою закупівель Прозоро здійснюється без попереднього проведення електронного аукціону.
Що означає система Прозоро без аукціону, пояснили тут
  • Закупівлі, розпочаті до набрання чинності Постанови №1495, замовники завершують у порядку, визначеному Постановою №1178, в редакції, чинній на момент оголошення тендеру.
  • Усі відкриті торги з особливостями, з 03.01.2023 замовники проводять без застосування електронного аукціону. Це стосується і випадку, коли подалися два і більше учасників.
  • При здійсненні відкритих торгів з особливостями після 03.01.2023, замовникам слід викласти умови тендерної документації з урахуванням змін.
  • Система Прозоро визначає найбільш економічно вигідною ту тендерну пропозицію, ціна/приведена ціна якої є найнижчою на момент закінчення прийому тендерних пропозицій.
  • Не підлягає розкриттю інформація, яку учасник визначив обґрунтувавши, як конфіденційну, зокрема й та, що містить персональні дані.
  • Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження у річному плані закупівель, якщо поширення такої інформації несе ризики для його безпеки, у випадку якщо проводили закупівлю без застосування системи, шляхом укладення прямого договору. Звітувати про таку закупівлю в ProZorro слід згідно з пунктом 38 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України про закупівлі.
Для вас підсумували, про які саме договори про закупівлю слід звітувати, коли публікувати звіт про укладений договір в Прозорро.
  • У закупівлі товару для потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів на їх запит з подальшою передачею таких товарів на облік запитувача вимоги щодо обов’язкового ступеню локалізації товару, визначені пунктом 61 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України про закупівлю, не застосовують.
Які ще зміни відбулися у локалізації закупівель, дізнайтеся у статті.
  • Змінено пункт 2 Особливостей щодо визначення аномально низької ціни тендерної пропозиції, яку розраховує система на підставі ціни/приведеної ціни найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції, яка є меншою на 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни/приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників процедури закупівлі, та/або є меншою на 30 або більше відсотків від наступної ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції. Щоб ProZorro розрахувало аномально низьку ціну має бути подано дві та більше тендерних пропозицій щодо предмета закупівлі або його частини (лота).
  • Зміни, внесені до Особливостей здійснення закупівель діятимуть шість місяців.

Інформація із листа 3323-04_1723-06 від 13.01.2023 року. 

Якщо у вас залишилися запитання, телефонуйте за номером 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України) або пишіть на e-mail support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівлі через Prozorro Market набирають популярності. Придбати товари першого вжитку оперативно у час війни стало можливим саме завдяки електронному каталогу. Ми провели аналіз попиту та пропозиції, а також аргументували таку динаміку та навели плюси такого способу закупівлі для замовника
Корисні статті
Запрошуємо учасників на вебінар. Отримайте поради щодо складання тендерної пропозиції за вимогами Постанови № 1178 та підтвердження відсутності підстав для відмови у тендері
Корисні статті
Інтерв’ю з Наталею Шимко, в.о. директора ДП «Прозорро». Говорили про: закупівлі у воєнний час, технічні зміни у системі Прозорро та роль Прозоро Маркет у воєнний час.