Назад до каталогу статей
Новини

МІНЕКОНОМІКИ ПРО ЗАКУПІВЛІ ТА ВИПАДКИ, ЯКІ СПРЯМОВАНІ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ КОРОНАВІРУСУ (COVID-19)

23 Березня 2020

Закупівлі товарів для боротьби із коронавірусом, звіт за закупівлями для запобігання пандемії COVID-19, система Прозорро, електронний майдачник Е-Тендер, експрес-тести для діагностики коронавірусу COVID-19, роз’яснення Мінекономіки

Опубліковано новий лист роз'яснення Мінекономіки № 3304-04/20005-06 від 20.03.2020 про закупівлі, які спрямовані на запобігання короновірусу. Деталі роз’яснення описали нижче.

Набрав чинності закон № 530*, який вносить зміни до закону «Про публічні закупівлі», який діє на сьогодні та до закону «Про публічні закупівлі» у новій редакції.  Так, закон № 530 вніс зміни до обидвох згаданих законів до їхніх прикінцевих та перехідних положень і установив, що їхня дія не поширюється на випадки, коли предметом закупівлі є товари, роботи чи послуги, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19). Такі закупівлі замовники не проводять через систему Прозорро, а за їхніми результатами розміщують у Прозоро звіт про укладені договори з усіма його додатками та звіт про виконання такого договору.

Також нагадаємо, що додаткове поле для завантаження звіту про укладені договори вже також розроблене у системі Прозорро.

Епідемія – як виняток для застосування переговорної процедури закупівель  

Переговорну процедуру застосовують як виняток. При цьому у ст. 35 Закону № 922  її замовники застосовують як виняток у разі нагальної потреби у здійсненні закупівлі у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, а саме пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.

Як каже п. 24 ст. 2 Кодексу цивільного захисту надзвичайна ситуація – обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена, зокрема, й епідемією.

Також у кодексі визначено, що ліквідація наслідків надзвичайної ситуації – проведення комплексу заходів, спрямованих на припинення дії небезпечних факторів, рятування життя та збереження здоров’я людей, а також на локалізацію зони надзвичайної ситуації.

Коронавірус 2019-nCoV – надзвичайна ситуація

Так, відповідно до протоколу засідання Експертної комісії ДСНС з визначення рівнів та класів надзвичайних ситуацій від 12.03.2020 № 104/02-20, надзвичайна ситуація, пов’язана із загрозою поширення гострої распіраторної хвороби на території України, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, визначена в Україні як медикобіологічна надзвичайна ситуація, пов’язана з епідемічним спалахом небезпечних хвороб, державного рівня.

При цьому пам’ятайте, тендерний комітет або уповноважена особа здійснюють вибір та проведення процедур закупівлі. У залежності від вартості предмета закупівлі, визначеної замовником, а також умов щодо застосування і проведення процедур, замовник самостійно здійснює вибір процедури та визначає можливість її застосування у конкретному випадку, керуючись вимогами законодавства в цілому.

*Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-IX (Закон № 530).

Повний текс листа знайдете на сайті міністерства

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати