Назад до каталогу статей
Стаття від експерта

Мультилотова закупівля у Прозорро

10 Листопада 2021

Якщо предмет закупівлі є комплексним, держзамовники можуть оголосити мультилотову закупівлю, у якій кожен лот - окремий аукціон. Як запланувати і оголосити таку закупівлю? І що потрібно врахувати постачальнику під час подання пропозиції у мультилотову закупівлю?

Юлія Рудько, Головний спеціаліст по роботі із замовниками на E-Tender

Коли доречна мультилотова закупівля 

Лот - це частина предмету закупівлі, на яку в межах єдиної процедури закупівлі/спрощеної закупівлі учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах у разі застосування переговорної процедури. Цей термін визначений у п.39 ч.1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон).  Отже, в рамках єдиної процедури закупівлі може бути декілька лотів.

Мультилотові закупівлі доречно оголошувати коли з огляду на особливості предмету закупівлі, або ж через необхідність його поставки за різними адресами, проект замовника може бути виконаний кількома постачальниками. Звісно замовник може оголосити і кілька закупівель, проте саме мультилотова процедура дозволяє значно спростити роботу з підготовки тендерної документації. Далі розглянемо особливості проводення мультилотової закупівлі.

Планування мультилотової закупівлі 

Ще на етапі планування замовник має зазначити, що майбутня закупівля буде мультилотовою. Так, створюючи запис плану на електронному майданчику, він додає до нього стільки номенклатурних позицій, скільки лотів повинно бути у закупівлі. При цьому зауважимо, що замовник повинен в плані відобразити предмет закупівлі за 3-ю цифрою Єдиного закупівельного словника для лікарських засобів та медичних виробів, і за 4-ю цифрою при закупівлі інших товарів, послуг та деяких видів робіт. В номенклатурних позиціях, що надалі будуть відповідати лотам у закупівлі можна деталізувати коди класифікатора, які будуть найбільше відповідати вказаному предмету закупівлі до 8-ї цифри (мал.1).

мал. 1

Варто пам’ятати, що в одному записі плану, як і в одному оголошенні про закупівлю, можуть бути предмети закупівлі, що співпадають по перших 3-х цифрах Єдиного закупівельного словника для лікарських засобів та медичних виробів і по перших 4-х цифрах для інших товарів, робіт та послуг.

Створення оголошення на Е-Тендер

При створенні самого оголошення перш за все необхідно поставити відмітку що така закупівля буде мультилотовою (мал.2).

мал. 2

Після цього з’явиться можливість (мал.3) додавати окремі частини предмету закупівлі (лоти).

мал. 3

По кожному доданому лоту необхідно буде заповнити дані стосовно назви, кількості, поставки товару та обрати відповідний код в Єдиному закупівельному словнику (мал. 4).

мал. 4

  Зазначимо, що відмітку «мультилотова закупівля» можна поставити лише під час створення закупівлі.  На етапі редагування закупівлі такої можливості вже не буде. Тобто переробити однолотову процедуру в мультилотову неможливо.

Відповідно до Закону, тендерна документація повинна містити опис окремих частин предмету закупівлі щодо яких можуть бути подані тендерні пропозиції.

Подання пропозицій у мультилотовій закупівлі

Учасники матимуть можливість подавати свої пропозиції на ті лоти, які їх зацікавлять, формуючи для кожного лоту окремий пакет документів. Щоб подати пропозицію, потрібно зареєструватись на E-Tender.

Серед особливостей роботи замовників з мультилотовими закупівлями варто звернути увагу на наступні:

  1. Кожен лот передбачає окремий аукціон, які не співпадають за годинами проведення.
  2. Результатом проведення мультилотової закупівлі є укладання та публікування договору по кожному лоту.
  3. Замовник має можливість за потреби скасувати як всю мультилотову закупівлю в цілому, так і окремі лоти у ній. Скасування одного з лотів мільтилотової закупівлі у відкритих торгах в період подачі пропозицій передбачає формування 10-ти денного періоду оскарження, до завершення якого не будуть призначатися аукціони і по інших лотах. Весь цей час учасники зможуть подавати свої пропозиції.
  4. У відкритих торгах ненадання відповіді на питання або вимоги хоча б по одному лоту блокує всю процедуру закупівлі в цілому. По інших лотах аукціони не відбудуться, доки не буде надано відповідь. Також скарга до Антимонопольного комітету на умови закупівлі по одному лоту заблокує всю процедуру закупівлі.
  5. Учасники мають можливість оскаржувати умови всієї закупівлі в цілому, або ж умови по конкретному лоту.
  6. У відкритих торгах з публікацією англійською мовою (у період прекваліфікації) лише після того, як по всіх лотах буде сформовано протоколи розгляду тендерних пропозицій, електронна система призначить дату та час аукціонів, а закупівля перейде в статус прекваліфікація (період оскаржень).
  7. Оцінку тендерних пропозицій замовник здійснює окремо по кожному лоту. Лише коли у всіх лотах буде розміщено інформацію про договір, з’явиться можливість завершити закупівлю в цілому.
  8. Оскарження рішення замовника в період кваліфікації по одному з лотів не заважає роботі по інших. Замовник матиме можливість визначити в них переможця та навіть опублікувати інформацію про укладений договір.

Якщо потрібна консультація щодо участі у публічних закупівлях на майданчику Е-Тендер, звертайтеся до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), e-mail: support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Стаття від експерта
Відповіді на питання від слухачів вебінару, що був проведений 22 грудня, 2022 року по темі «Закупівлі продуктів харчування: що слід враховувати замовнику"
Стаття від експерта
Оренда та продаж землі можуть приносити громадам мільярди гривень. Як правильно організувати процес?
Стаття від експерта
П'ять простих кроків до перемоги в земельних торгах на Е-Тендер