Назад до каталогу статей
Корисні статті

МУЛЬТИЛОТОВІ ТЕНДЕРИ У PROZORRO: ВІД ОГОЛОШЕННЯ ДО ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ

25 Серпня 2020

Що змінив новий закон “Про публічні закупівлі”, який вступив в дію з квітня 2020 року, у багатолотових закупівлях? На що звернути увагу, щоб мультилотові закупівлі проходили без зайвих турбот.

Мультилотовий тендер: оголошення закупівлі та подання пропозицій

В системі Prozorro замовник може розділяти закупівлю на частини - лоти.

Якщо замовник оголошує багатолотовий тендер, по кожному лоту буде проводитись окремий аукціон. Щоправда, порядок визначення предмета закупівлі встановлює, що замовник може визначити окремі лоти за показниками шостого-десятого знаків Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, із зазначенням у дужках предмета закупівлі відповідно до показників четвертої – восьмої цифр Єдиного закупівельного словника .

Майданчик E-Tender проводить автоматичну перевірку однорідності предмету закупівлі по всіх лотах і всіх номенклатурах тендеру.

Наприклад, для закладу харчування установи потрібно закупити овочі - свіжі та консервовані. Це можна розбити на три окремих лоти в одній закупівлі.


Лоти
ЄЗС ДК 021:2015
Предмет закупівлі
лот 1
15331100-8
Свіжі або морожені овочі
лот 2
15331400-1
Овочеві пресерви та/або консерви
лот 3
15331500-2
Овочі, консервовані в оцті

Табл. 1

Виробників свіжої продукції, напевно, зацікавить перший лот. Постачальником пресервів та консервів може виявитися компанія, яка не займається, власне, вирощуванням цих овочів. Отже є суттєві переваги у використанні мультилотового тендеру як для замовника, так і для постачальника. Більше постачальників зможуть поборотися за окремий лот. Відповідно зростає конкуренція, що сприятиме зниженню ціни предмета закупівлі під час торгів. У цьому вигода замовника. 

Водночас, потрібно пам'ятати, що замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або спрощеної закупівлі. Це заборонено частиною десятою статті 3 нової редакції Закону “Про публічні закупівлі”.

Інша перевага - багатолотова процедура загалом зменшує кількість бюрократичних процедур, які супроводжують відкриті торги, в порівнянні якби замовник вирішив проводити по кожному лоту окрему процедуру.

На Е-Тендер реалізовано так, що Постачальник, який планує прийняти участь в декількох лотах тендера може подати лише один раз завантажити кваліфікаційні документи та обрати відповідні лоти. Тобто, не потрібно завантажувати однакові документи щоразу до кожного лоту. Щоправда, замовник може вимагати додаткові документи по окремому лоту.  Їх, звичайно, потрібно надавати в складі тендерної пропозиції.

Узгодження поданих пропозицій

На майданчику Е-Тендер Замовник може вибрати багатолотову процедуру і створити необмежену кількість лотів.

1

До завершення періоду уточнень дозволяється вносити зміни у створені лота. Для постачальника працює функціонал, який дозволяє ставити запитання замовнику в цілому по процедурі або по окремих лотах. 

Аукціони у багатолотовому тендері та кваліфікація переможця

Учасники подають свої пропозиції щодо кожного лоту окремо. Після періоду подачі пропозицій (або попередньої кваліфікації для типу закупівель «Відкриті торги з публікацією англ. мовою») розпочинаються аукціони. У системі Прозоро мультилотовий тендер переходить у статус “аукціон” в момент початку аукціону хоча б по одному лоту.

Далі проходитимуть електронні аукціони - кожен у визначений системою час.

Переможці обираються в кожному лоті і далі починається процедура їх кваліфікації. У системі Прозорро тендер переходить у статус “кваліфікація” після завершення останнього аукціону.

Оскарження мультилотових закупівель

Нова редакція закону “Про публічні закупівлі” передбачає можливість подавати скарги за кожним лотом окремо. І це, напевно, найсуттєвіша зміна у процедурі проведення мультилотових закупівель.

Раніше для оскарження, наприклад, рішення замовника щодо одного лоту потрібно було подавати скаргу на всю процедуру закупівлі.  Тепер же реєстраційні картки формуються у системі окремо за кожним з лотів. Замовник матиме змогу реалізувати в електронній системі закупівель рішення органу оскарження саме щодо оскаржуваного лота.

Нова редакція профільного закону, дає більше інструментів захисту своїх інтересів як для замовників, так і для постачальників у багатолотових закупівлях.


Prozorro, Прозоро, Прозорро, публічні закупівлі, багатолотовий тендер, мультилотовий тендер, електронні аукціони, Е-Тендер, E-Tender

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
Закупівля газу 2023 в електронному каталозі Прозорро Маркет. Відкриті торги на закупівлю газу та запит цін пропозицій
Корисні статті
Де взяти довідку про несудимість онлайн та безкоштовно. Алгоритм дій для отримання витягу про відсутність судимості, про це розповіли на сайті - E-tender.ua
Корисні статті
Запрошуємо бізнес на безоплатний вебінар. Отримаєте алгоритм дій роботи у маркеті, кейси та поради від досвідченого продавця електронних каталогів. А також - відповіді на свої запитання