Назад до каталогу статей
Новини

НЕОБРОБЛЕНУ ДЕРЕВИНУ БУДУТЬ ПРОДАВАТИ ЧЕРЕЗ ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ

04 Лютого 2020

З 1 лютого деревину продають через електронні аукціони системи Прозоро.Продажі. Дізнайтеся більше у статті

З першого лютого цього року розпочався пілотний проєкт, який ініціювало Міністерство енергетики та захисту довкілля. Від нині, усю необроблену деревину, заготовлену постійними лісокористувачами, продаватимуть тільки на прозорих електронних аукціонах.

Чи є виключення?

Так. Згідно з законом «Про публічні закупівлі» виключення становить реалізація деревини для потреб національної безпеки та оборони, у випадках надзвичайних ситуацій, для потреб населення та фізичних осіб й згідно з колективними договорами.

Відтепер ринок необробленої деревини буде відкритим, його обсяг та ціни – доступні для усіх.  

Під час пілоту великі лісокористувачі виставлятимуть частину заготовленої деревини на аукціони в електронній торговій системі Прозорро.Продажі, а менші – на інших електронних аукціонах.

При цьому на Прозоро.Продажі будуть виставлятися тільки великі лоти, більші за 150 кубічних метрів або вартістю понад 200 тис. грн.

Хто може стати покупцем деревини?

Учасником електронних аукціонів можуть бути без обмежень як громадянин України, так і українські та іноземні юридичні особи.

Що треба для участі в електронному аукціоні?

Для участі в аукціонах в системі Прозорро.Продажі потрібно зареєструватися в ній, сплатити реєстраційний і гарантійний внески, та запропонувати найвищу ціну на відповідному аукціоні.

Яка мета переходу на електронні аукціони?

Разом із запровадженням обов'язкового електронного обліку лісових ресурсів прозорі аукціони стануть суттєвою перешкодою для тіньового ринку деревини. Головним завданням є забезпечити максимально комфортний і швидкий перехід всіх учасників ринку на нові правила, високу конкуренцію на торгах та аналіз ринку для подальшого успішного розвитку.

За інформацією сайту prozorro.sale

схожi новини

Новини
За останній місяця цього року до використання нашої платформи долучилися нові приватні компанії, що вже успішно проводять свої закупівлі
Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті