Аукціони з продажу непрацюючих кредитів у Прозорро.Продажі повинні проходити за голландською моделлю, яка передбачає автоматичне покрокове пониження ціни активу. Аукціон також включає етапи надання нерозголошуваних цінових пропозицій та остаточної цінової пропозиції. Стартова ціна лота встановлюється на рівні валової балансової вартості фінансового активу. Мінімальна ціна продажу не може бути меншою за мінімальну економічну вигоду.
У постанові Кабміну №281 від 15 квітня 2020 року визначено, що проведення аукціонів з продажу непрацюючих кредитів передбачає ряд умов. Зокрема, покупцем не може бути боржник, кінцевий бенефіціарний власник боржника, заставодавець, поручитель або пов’язана з ними особа.
Як зазначено у постанові НБУ №49 від 13 квітня 2020 року, якщо банк не зможе продати фінансового активу за три спроби поспіль на відкритих електронних аукціонах, то банк отримає можливість списати проблемну заоргованість.
Довідково:
Кредит вважається непрацюючим (NPL), якщо позичальник прострочив сплату “тіла” кредиту та відсотків на 90 днів і більше. Рівень NPL у банківській системі України становить 48%. Найбільша частка непрацюючих кредитів у державних банках.
Матеріали по темі:
- ЧОМУ ГОЛЛАНДСЬКІ АУКЦІОНИ СПРАЦЬОВУЮТЬ У ПРОЗОРРО.ПРОДАЖ
- ВІДКРИТО РЕЄСТР АКТИВІВ НЕПЛАТОСПРОМОЖНИХ БАНКІВ
- ГОЛЛАНДСЬКИЙ АУКЦІОН У СИСТЕМІ ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ НА МАЙДАНЧИКУ E-TENDER: ВІДЕО ОГЛЯД ТА ПОРАДИ УЧАСНИКАМ
Щоб прийняти участь в аукціоні у системі Прозоро.Продажі, потрібно бути зареєстрованим на електронному майданчику Е-Тендер