Назад до каталогу статей
Дайджест

Нерезидент у тендері: можливість та перспективи співпраці

18 Грудня 2018

Недискримінаційні умови в тендері для нерезидентів, які країни цікавляться українським ринком, які сфери привабливі для іноземної компанії?


НЕРЕЗИДЕНТ У ТЕНДЕРІ: ПРО НЕДИСКРИМІНАЦІЙНІ УМОВИ, МОЖЛИВІСТЬ ТА ПЕРСПЕКТИВИ СПІВПРАЦІ


Закон України «Про публічні закупівлі» забороняє дискримінувати іноземні компанії та зобов’язує замовників забезпечити їм рівні умови участі у державних тендерах. Звичайно, такий принцип здійснення закупівель спершу має віднайти своє відображення у тендерній документації, яку і готує замовник. Проте нерідко умови тендерної документації не дають можливості нерезиденту виконати їх повною мірою.

 

Про найбільш поширені у практиці випадки дискримінації іноземних учасників на прикладі кваліфікаційних критеріїв та інших вимог тендерних документацій читайте у статті «Як не дискримінувати іноземців в українських закупівлях»

 https://e-tender.ua/news/yak-ne-diskriminuvati-inozemciv-v-ukrayinskih-zakupivlyah-115


Які країни цікавляться українським ринком?

Перелік країн, які мають бажання взяти участь у тендерах українських замовників постійно росте. Так, нерезиденти з понад 30-ти країн світу вже вигравали тендери в системі ProZorro. Пропозиції подавали компанії не тільки з країн-сусідів, а й з США, Індії, Об'єднаних Арабських Еміратів, Малайзії. 

А тепер нерезиденти ще з трьох країн світу зможуть взяти участь у публічних закупівлях в ProZorro. У систему вже додано реєстри 68-ми країн (аналог нашого ЄДРПОУ), що дозволяє іноземному бізнесу, який не має філії або представництва в Україні, подавати свої пропозиції на торги. 


Нагадаємо, участь іноземною компанії у державних тендерах, які потребують наявності ліценції на здійснення певного виду господарської діяльності (наприклад, виробництво лікарських засобів, оптова та роздрібна торгівля лікарськими засобами, будівництво тощо) можлива через створення на території України компанії-резидента, яка зможе отримати необхідну ліцензію та виконати всі кваліфікаційні вимоги, які визначені у документації. 

Пов’язано це з тим, що відповідно до ч. 3 ст. 2 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», компанія може здійснювати види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, після внесення відомостей до ЄДРПОУ про видачу їй ліцензії. Враховуючи, що до ЄДРПОУ вносять відомості лише щодо українських юридичних осіб, компанія-нерезидент не може отримати таку ліцензію, а отже не може відповідати кваліфікаційним вимогам публічних закупівель. 

Але, як повідомило ProZorro, у систему вже додано реєстри з 68-ми країн (аналог нашого ЄДРПОУ), і це має дозволити іноземній компанії, зокрема, яка не має філії або представництва в Україні, подавати свої пропозиції на торги. 


Також рекомендуємо на цю тему лист Мінекономрозвитку від 17.01.2018 № 3304-06/1900-06 щодо надання тендерних пропозицій учасниками публічних закупівель, які є нерезидентами та які не мають представництва в Україні і рахунків в банках України.


Які сфери привабливі для іноземної компанії?

Найактивніше нерезиденти беруть участь у торгах на закупівлю послуг у сфері:

  • нафтогазової промисловості, 

  • будівельних робіт та поточного ремонту, 

  • промислової техніки,

  • лабораторного та високоточного обладнання. 

 За час роботи ProZorro учасники-нерезиденти уклали договорів на 9,7 млрд гривень.


У статті використано інформацію сайту prozorro.gov.uaсхожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.