Назад до каталогу статей
Блог

НКРЕКП: розрахунок за спожиту електроенергію

19 Грудня 2018

НКРЕКП: розрахунок за спожиту електроенергію та методика формування плати за приєднання до системи передачі та системи розподілу

НКРЕКП: РОЗРАХУНОК ЗА СПОЖИТУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ТА МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПЛАТИ ЗА ПРИЄДНАННЯ ДО СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ ТА СИСТЕМИ РОЗПОДІЛУ

 

 

Розрахунок за спожиту електроенергію

НКРЕКП пояснила як при розрахунках за спожиту електроенергію непобутовими споживачами враховують плату за супутні послуги.

Так, комерційна пропозиція електропостачальника, що є додатком до договору про постачання електричної енергії споживачу, зокрема, містить визначення способу оплати послуг з розподілу електричної енергії (окремо або через електропостачальника).
Якщо оплату за послуги ОСР* та постачальника послуг комерційного обліку, за вибором споживача, забезпечує електропостачальник, плату за них включають в єдиний платіжний документ за електричну енергію окремим рядком.

Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії в частині розрахунків за послуги ОСР призупиняють (тимчасово не діє), якщо згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією відповідного електропостачальника оплату послуг з розподілу (передачі) електричної енергії забезпечує електропостачальник.

При цьому порядок оплати споживачем послуг з розподілу та послуг комерційного обліку має бути узгоджений з порядком розрахунків, визначеним у договорі про постачання електричної енергії та комерційній пропозиції до нього.

*ОСР – оператор системи розподілу

Офіційне джерело https://www.facebook.com/nerc.gov.ua/

 

Також рекомендуємо прочитати статтю «Закупівля електроенергії: головне з роз’яснень НКРЕКП» https://e-tender.ua/news/zakupivlya-elektroenergiyi-licenziyi-vidani-nkrekp-dogovirna-201

 

Методика формування плати за приєднання до системи передачі та системи розподілу електричної енергії

  • Що вона дає для споживачів?

 Прозорий, прогнозований та неупереджений порядок розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж.

Рівноправний доступ до електричних мереж.

Можливість визначення вартості приєднання на етапі планування.

  • Що передбачає Методика?

  1. Розрахунок плати за нестандартне приєднання передбачає плату за приєднання потужності - добуток потужності помножений на ставку та плату за створення лінійної частини приєднання.

  2. На перехідний період до 31.12.2020, вартість базової ставки приєднання 1 кВт потужності для усіх операторів систем розподілу визначена на рівні 3,48 тис. грн/кВт (без ПДВ), як усереднений показник вартості створення 1 кВт потужності на ступені напруги 0,4 кВ, яка індексується на рівень напруги в точці приєднання та рівень завантаження трансформаторних підстанцій основної мережі.

  3. Стимулюється приєднання об'єктів (електроустановок) на більш високому рівні напруги (плата за нестандартне приєднання на більш високих ступенях напруги буде менша).

  4. Ставка плати для електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії знижена на 10%.

  5. Після перехідного періоду ставки будуть розраховані на основі фактичних капітальних витрат на приєднання.

  6. Коефіцієнт завантаження трансформаторних підстанцій визначається виключно на базі фактичного перетікання електричної енергії.

  7. Коефіцієнти завантаження та ставки приєднання встановлюються на рік, є публічною інформацією та оприлюднюються на офіційних веб-сайтах операторів систем розподілу. 

Офіційне джерело https://www.slideshare.net/NKREKP/ss-124818814?next_slideshow=1

 

Інші важливі постанови НКРЕКП

НКРЕКП:

похожие новости

Блог
Розглянули, які документи слід подавати замовнику до органів казначейства, аби зареєструвати зобов'язання за договором, його додатковими угодами та авансом
Блог
У жовтні починає діяти Кодекс про банкрутство. Який запроваджує й регулює продаж майна боржників виключно на аукціоні в електронній системі. В статті коментуємо порядок проведення такого аукціону згідно з новими правилами.
Блог
З 21 жовтня вводиться в дію новий Кодекс про банкрутство. Він передбачає абсолютно нову модель реалізації майна боржників – електронний аукціон (торги). У статті розказали про його головну ідею.