Назад до каталогу статей
Дайджест

НКРЕКП: розрахунок за спожиту електроенергію

19 Грудня 2018

НКРЕКП: розрахунок за спожиту електроенергію та методика формування плати за приєднання до системи передачі та системи розподілу

НКРЕКП: РОЗРАХУНОК ЗА СПОЖИТУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ТА МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПЛАТИ ЗА ПРИЄДНАННЯ ДО СИСТЕМИ ПЕРЕДАЧІ ТА СИСТЕМИ РОЗПОДІЛУ

 

 

Розрахунок за спожиту електроенергію

НКРЕКП пояснила як при розрахунках за спожиту електроенергію непобутовими споживачами враховують плату за супутні послуги.

Так, комерційна пропозиція електропостачальника, що є додатком до договору про постачання електричної енергії споживачу, зокрема, містить визначення способу оплати послуг з розподілу електричної енергії (окремо або через електропостачальника).
Якщо оплату за послуги ОСР* та постачальника послуг комерційного обліку, за вибором споживача, забезпечує електропостачальник, плату за них включають в єдиний платіжний документ за електричну енергію окремим рядком.

Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії в частині розрахунків за послуги ОСР призупиняють (тимчасово не діє), якщо згідно з обраною споживачем комерційною пропозицією відповідного електропостачальника оплату послуг з розподілу (передачі) електричної енергії забезпечує електропостачальник.

При цьому порядок оплати споживачем послуг з розподілу та послуг комерційного обліку має бути узгоджений з порядком розрахунків, визначеним у договорі про постачання електричної енергії та комерційній пропозиції до нього.

*ОСР – оператор системи розподілу

Офіційне джерело https://www.facebook.com/nerc.gov.ua/

 

Також рекомендуємо прочитати статтю «Закупівля електроенергії: головне з роз’яснень НКРЕКП» https://e-tender.ua/news/zakupivlya-elektroenergiyi-licenziyi-vidani-nkrekp-dogovirna-201

 

Методика формування плати за приєднання до системи передачі та системи розподілу електричної енергії

  • Що вона дає для споживачів?

 Прозорий, прогнозований та неупереджений порядок розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж.

Рівноправний доступ до електричних мереж.

Можливість визначення вартості приєднання на етапі планування.

  • Що передбачає Методика?

  1. Розрахунок плати за нестандартне приєднання передбачає плату за приєднання потужності - добуток потужності помножений на ставку та плату за створення лінійної частини приєднання.

  2. На перехідний період до 31.12.2020, вартість базової ставки приєднання 1 кВт потужності для усіх операторів систем розподілу визначена на рівні 3,48 тис. грн/кВт (без ПДВ), як усереднений показник вартості створення 1 кВт потужності на ступені напруги 0,4 кВ, яка індексується на рівень напруги в точці приєднання та рівень завантаження трансформаторних підстанцій основної мережі.

  3. Стимулюється приєднання об'єктів (електроустановок) на більш високому рівні напруги (плата за нестандартне приєднання на більш високих ступенях напруги буде менша).

  4. Ставка плати для електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії знижена на 10%.

  5. Після перехідного періоду ставки будуть розраховані на основі фактичних капітальних витрат на приєднання.

  6. Коефіцієнт завантаження трансформаторних підстанцій визначається виключно на базі фактичного перетікання електричної енергії.

  7. Коефіцієнти завантаження та ставки приєднання встановлюються на рік, є публічною інформацією та оприлюднюються на офіційних веб-сайтах операторів систем розподілу. 

Офіційне джерело https://www.slideshare.net/NKREKP/ss-124818814?next_slideshow=1

 

Інші важливі постанови НКРЕКП

НКРЕКП:

схожi новини

Дайджест
Огляд новин з 12 по 19 жовтня 2020. Порушникам правил роботи на Prozorro Market відключатимуть доступ до каталогу. У Prozorro.Продажі оголошено аукціони з приватизації двох виробничих майданчиків ДП Укрспирт на Тернопільщині. Аукціони з оренди за новою процедурою: E-Tender на першому місці за кількістю поданих пропозицій та доходу. На майданчику E-Tender працює функціонал публікації об'єктів оренди у Прозорро.Продажі. Аналітичний матеріал Аліни Каневської: Приватизація спиртзаводів 2020. Верифікація у комерційних закупівлях на E-Tender. Секрети економії на комерційних закупівлях від ТВК "ЛЬВІВХОЛОД".
Дайджест
Огляд новин з 5 по 11 жовтня 2020. Оновлення на майданчику Е-Тендер: валідація кроку пониження ціни та інший відлік кінцевих термінів. Прийнято примірну методику визначення вартості життєвого циклу закупівлі у Prozorro. Роз`яснення Мінекономіки щодо застосування переговорної процедури у публічних закупівлях. Спецтехніка для транспортування молочної продукції та напоїв: розпродаж на Прозорро.Продажі. У Prozorro.продажі оголошено аукціон з приватизації Хоростківського МПД. У Prozorro.Продажі оголошено аукціон з продажу Лужанського виробничого майданчику ДП Укрспирт. У Prozorro.Продажі оголосять продаж 27 українських в'язниць. Фонд держмайна опублікував форму акту приймання-передачі держмайна в оренду.
Дайджест
Огляд новин з 28 жовтня по 4 вересня 2020. Приватизація Укрспирту: у ProzorroПродажі оголошено аукціон з продажу Бершадського МПД. Житомирський ЛГЗ підготують до приватизації. У ProzorroПродажі оголошено аукціон з приватизації Лопатинського спиртзаводу. Перші аукціони з оренди державного та комунального майна у Києві. Приватизація спиртзаводів у Prozorro.Продажі. Комерційні закупівлі на E-Tender: передача у фрахт пасажирських теплоходів