Назад до каталогу статей
Корисні статті

Нова бібліотека електронного підпису на E-Tender

27 Серпня 2021

Як підписати документ файловим, захищеним ключем, за допомогою SIM-карти чи SmartID

На Е-Тендер оновлена бібліотека електронного цифрового підпису. Тепер можна використовувати для підпису 4 типа носія особистого ключа:

Файловий (зазвичай має формат «DAT» та його можна копіювати чи переміщати на інший носій);

•  Захищений  (розміщений на флешці і не доступний для копіювання чи переміщення);

•  SIM-карта  (персональний КЕП та засіб електронної ідентифікації, який зберігається на SIM-карті телефона);

•  Smart ID (зберігається в захищеному хмарному сховищі).

Спеціаліст по роботі із замовниками у сфері публічних закупівель на Е-Тендер Антон Волов, розповідає  про те як підписати документ в системі Прозорро.

Як підписати файловим ключем

Оберіть відповідний тип носія (мал.1), центр сертифікації визначається автоматично. Далі  потрібно обрати особистий ключ, ввести пароль та натиснути «зчитати». Після чого зявляться можливість перевірити інформацію про ключ який використовується. Залишається натиснути клавішу «далі» та підписати.

Мал.1

Як підписати захищеним ключем

Алгоритм підпису захищеним ключем майже не відрізняється. Проте варто врахувати, що для його використання, на вашому комп’ютері має бути встановлене програмне забеспечення  - додаток «ІІТ Користувач ЦСК. Агент підпису». Якщо ви ще не вирористувуєте цю програму, в системі Е-Тендер можете перейти за посиланням і встановити або оновити додаток (мал.2)

Мал.2

Як підписати за допомогою Smart ID чи SIM-карти

На Е-Тендер з'явилась нова функція - можливість підпису документів у Прозорро за допомогою Smart ID. Smart ID – це кваліфікований електронний підпис, який зберігається у хмарному сховищі. Ним можна підписувати документи та підтверджувати особистість. Ви зможете накласти підпис, знаходячись у будь-якому місті де є інтернет. Нагадуємо лише, що відповідний застосунок має бути встановлений на вашому мобільному пристрої. Найбільш популярними є сервіс DepositSign та Smart ID від Приватбанку.

Щоб підписати документ через Smart ID на Е-Тендер потрібно:

  • обрати пункт “носій у складі сервісу”;
  • вибрати потрібний вам хмарний сервіс підпису;
  • підписати за допомогою QR коду.

Ще одна “новація” - підпис через SIM-карту телефона. Це можливість накласти персональний КЕП за допомогою корпоративного телефонного номеру, який закріплений за компанією. Використовується також засіб електронної ідентифікації.

Корисні матеріали та інструкції:

Якщо лишились запитання, звертайтеся до наших менеджерів:

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), e-mail: support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Корисні статті
В умовах повномасштабного вторгнення та знищення енергетичної інфраструктури країни замовники вимушені купувати джерела альтернативного живлення (генератори) для забезпечення стабільної роботи. Саме тому ми вирішили нагадати Вам про поняття ступеню локалізації виробництва та потребу його застосування.
Корисні статті
Цікавлять нові замовлення від держзамовників, але не хочеться займатися підготовкою тендерних документів? Тоді беріть участь у «Запиті ціни пропозицій»
Корисні статті
Скористайтеся перевагами запиту ціни пропозицій уже зараз