Назад до каталогу статей
Новини

Нова методика нормативної грошової оцінки землі

22 Листопада 2021

Як це стосується організаторів земельних торгів у Прозорро.Продажі?

Коли почнуть застосовувати нову Методику?

Кабмін затвердив нову Методику нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок. НГО буде розраховуватись за новою формулою.  Проте, Методика набере чинності наприкінці 2021 року. Роботи зі складання технічної документації, які розпочаті у 2021 році, можуть бути завершені за діючою нормативною базою. Але вже з 2022 року землевпорядні роботи будуть виконуватись по новій методиці.  

Проте, затверджена до набрання чинності новою методикою технічна документація з НГО земельних ділянок зберігатиме чинність до моменту прийняття рішення органом місцевого самоврядування про затвердження нової технічної документації з НГО земельних ділянок.

Нова формула розрахунку НГО

Відповідно до Методики, НГО (Цн - у формулі) визначається як добуток площі земельної ділянки на норматив капіталізованого рентного доходу за одиницю площі та низки коефіцієнтів, які враховують регіональні, зональні та інші фактори розташування земельної ділянки.  

Цн = Пд х Нрд х Kм1 х Км2 х КмЗ х Км4 х Кцп х Кмц х Кні;

Пд - площа земельної ділянки;  

Нрд - норматив капіталізованого рентного доходу за одиницю площі (показники нормативу наводяться у Додатках Постанови);

Коефіцієнти:

Kм1 - враховує розташування тергромади в межах зони впливу великих міст;  

Км2 - враховує курортно-рекреаційне значення;

КмЗ - враховує розташування тергромади в межах зон радіаційного забруднення;  

Км4 - характеризує зональні фактори місця розташування земельної ділянки;  

Кцп - враховує цільове призначення земельної ділянки;

Кмц - враховує особливості використання земельної ділянки в межах категорії земель за основним цільовим призначенням;  

Кні - добуток коефіцієнтів індексації НГО земель за період від затвердження нормативу капіталізованого рентного доходу до дати проведення оцінки.

НГО у земельних торгах  

Для того, щоб оголосити аукціон з права оренди земельної ділянки, організатор обов'язково має отримати Витяг про нормативну грошову оцінку. Витяг про НГО можна отримати безкоштовно в електронному вигляді, скориставшись сервісами Держгеокадастру за посиланням. Він використовується для визначення річної орендної плати для аукціону. Також, Витяг обов’язково завантажується до умов аукціону.  

Відповідно до законодавства земельна ділянка сільськогосподарського призначення не може бути продана за ціною нижче,  ніж її нормативна грошова оцінка. Але ці обмеження стосуються лише сільськогосподарських земель, щодо інших категорій використовується експертна грошова оцінка.  

Е-Тендер - акредитований майданчик у Прозорро.Продажі, на якому можна:  

- оголосити на продаж або оренду земельні ділянки,  

- придбати та орендувати земельні ділянки.

Якщо ви плануєте брати участь у земельних торгах - зареєструйтесь на Е-Тендер та отримайте безкоштовну консультацію.  

Тел. : 0 800 30 07 05; e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати