Назад до каталогу статей
Новини

Нова методика розрахунку вартості оренди державного майна - що змінилось?

20 Липень 2021

Дізнайтесь про орендні ставки на перше продовження оренди державного об'єкту, оновлені цільові призначення для оренди майна без аукціону та пільгову оренду за 1 гривню

У квітні 2021 року Кабінет міністрів України прийняв нову методику розрахунку плати за оренду державного  майна. Методика затверджена Постановою № 630.

Визначено орендні ставки, за якими державні об'єкти можуть передаватися в оренду на пільгових умовах  без проведення аукціону в системі Прозорро.Продажі.

Методика не обов’язкова для застосування щодо комунального майна. Органи місцевого самоврядування можуть затвердити власні документи. Але якщо міста не мають власних методик, необхідно застосовувати Постанову №630. 

Ті ж самі формули, проте скорочено перелік цільових призначень 

Як і у попередній Методиці, розмір річної орендної плати нерухомого майна визначається на основі незалежної оцінки майна та орендної ставки.  У формулі розрахунку вартості оренди цілісних майнових комплексів враховується вартість основних засобів та вартість нематеріальних активів за незалежною оцінкою.

Нові орендні ставки для об'єктів оренди певного цільового призначення, наведені у Додатку 1. У порівнянні з попередньою методикою, для деяких видів діяльності орендні ставки суттєво знижені. Наприклад, у три рази  зменшено ставки для приватних шкіл. Для приватних дошкільних закладів освіти - у 10 разів.

Водночас, скоротилась кількість цільових призначень, за якими можуть бути використані орендовані об’єкти державної нерухомості. Загалом це заходи науково-практичного, культурного, мистецького, освітнього спрямування. Нагадаємо, що мова йде про перелік цільових призначень, по яким орендні ставки визначаються не на аукціонах. 

Якщо ви продовжуєте оренду вперше

Закон “Про оренду державного та комунального майна” встановив, що перше продовження будь-яких договорів, у тому числі комерційних, відбувається без аукціону за ставками оренди, які також визначаються Кабінетом Міністрів.  Постанова № 630 затвердила відповідні орендні ставки - вони визначені у Додатку 2.

Пільгова оренда за 1 гривню

Для державних органів влади та бюджетних установ передбачена пільгова орендна плата - за 1 гривню на рік (пункт 13 Методики). Перелік організацій, які мають таке право оновився. Зокрема, у переліку вже немає державних та комунальних медичних закладів. Водночас, скористатися пільговою орендою тепер можуть органи місцевого самоврядування.

Відзначимо ще одне нововведення у Методиці: можна орендувати занедбану пам'ятку архітектури за ціною 1 гривня за квадратний метр.

Корисні матеріали та інструкції:

Якщо виникають будь-які запитання щодо участі в аукціонах з оренди державного майна або роботи на майданчику, звертайтеся до наших менеджерів E-Tender.

тел.: 0 800 30 07 05 (безкоштовно в межах України), e-mail: support-auction@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Новини
Команда E-Tender продовжує допомагати благодійним та громадським організаціям проводити ефективні та прозорі закупівлі необхідних товарів під час війни
Новини
З квітня 2022 року на період воєнного стану земельні торги з оренди с/г земель були скасовані. Але не очікуючи завершення війни, Верховна рада ухвалила повернути електронні земельні торги в Прозорро.Продажі та E-Tender, закон вже підписано та опубліковано.
Новини
E-Tender офіційно акредитований щодо проведення аукціонів з продажу майна банків, які ліквідуються та перебувають в управлінні ФГВФО. Відтепер в меню майданчика ще більше комерційної нерухомості, авто, квартир та іншого майна.