Назад до каталогу статей
Новини

Нове у ліцензуванні пального

01 Липень 2019

Із першого липня розпочинає діяти новий вид ліцензування – роздрібної та оптової торгівлі паливом.

НОВЕ У ЛІЦЕНЗУВАННІ ПАЛЬНОГО: ДО УВАГИ ЗАМОВНИКІВ

Із першого липня розпочинає діяти новий вид ліцензування – роздрібної та оптової торгівлі паливом.


З 1 липня суб’єкти господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним, здійснювати свою діяльність можуть тільки з відповідною ліцензією.

Оптову торгівлю пальним та зберігання пального здійснюють суб’єкти господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі пальним. Таку ліцензію видають на 5 років.

Нагадаємо, відповідні зміни було внесено Законом України від 23.11.2018 № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» до Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Враховуючи зміни, зауважимо, згідно з ч. 2 ст. 36 Закону «Про публічні закупівлі» переможець процедури закупівлі під час укладення договору має надати замовнику дозвіл або ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання такого дозволу або ліцензії передбачено законом.

Також, замовнику варто врахувати, що у разі проведення закупівлі переможець не надає відповідної ліцензії, замовник має відхиляти його пропозицію за підставою, передбаченої у п. 2 ч. 1 ст. 30 Закону.

До того ж, правочин, вчинений юридичною особою без відповідного дозволу (ліцензії), може бути визнаний судом недійсним.

Тож, радимо замовникам перебачити в тендерній документації спосіб підтвердження учасником спроможності на провадження господарської діяльності, згідно з предметом закупівлі у складі тендерної пропозиції.

Разом з тим, із 1 липня бізнес не штрафуватимуть за відсутність ліцензії. Штрафи за зберігання пального без наявності відповідної ліцензії відтермінували до 31 грудня 2019.

Пов’язано це із доповненням ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР новою частиною, яка відтермінувала до кінця цього року накладення штрафів до суб'єктів господарювання у розмірі 500 тис. грн. Закон набере чинності сьогодні, 1 липня.

схожi новини

Новини
Через систему комерційних продажів на майданчику Е-Тендер продається готовий бізнес в Івано-Франківську. Взявши участь в електронному аукціоні, можна стати власником деревообробного цеху виробничою потужністю 20 кубічних метрів лісу-кругляку за зміну. Актив належить ТОВ "Промінь-19". Аукціон відбудеться 11 грудня 2020 року.
Новини
В системі комерційних продажів на майданчику Е-Тендер оголошено продаж майнового комплексу, який знаходиться в селі Похівка Івано-Франківської області. Подавши заявку на участь та здобувши перемогу в електронному аукціоні, ви отримаєте потужну виробничу базу для свого бізнесу. Аукціон заплановано на 11 грудня 2020 року.
Новини
У Прозорро Продажі оголошено аукціон з продажу Вишняківського місця проведення діяльності ДП Укрспирт. Аукціон відбудеться 18-го грудня 2020 року. Взяти участь у акціоні можна на майданчику E-Tender.