Назад до каталогу статей
Новини

Нове у ліцензуванні пального

01 Липень 2019

Із першого липня розпочинає діяти новий вид ліцензування – роздрібної та оптової торгівлі паливом.

НОВЕ У ЛІЦЕНЗУВАННІ ПАЛЬНОГО: ДО УВАГИ ЗАМОВНИКІВ

Із першого липня розпочинає діяти новий вид ліцензування – роздрібної та оптової торгівлі паливом.


З 1 липня суб’єкти господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним, здійснювати свою діяльність можуть тільки з відповідною ліцензією.

Оптову торгівлю пальним та зберігання пального здійснюють суб’єкти господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі пальним. Таку ліцензію видають на 5 років.

Нагадаємо, відповідні зміни було внесено Законом України від 23.11.2018 № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» до Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Враховуючи зміни, зауважимо, згідно з ч. 2 ст. 36 Закону «Про публічні закупівлі» переможець процедури закупівлі під час укладення договору має надати замовнику дозвіл або ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання такого дозволу або ліцензії передбачено законом.

Також, замовнику варто врахувати, що у разі проведення закупівлі переможець не надає відповідної ліцензії, замовник має відхиляти його пропозицію за підставою, передбаченої у п. 2 ч. 1 ст. 30 Закону.

До того ж, правочин, вчинений юридичною особою без відповідного дозволу (ліцензії), може бути визнаний судом недійсним.

Тож, радимо замовникам перебачити в тендерній документації спосіб підтвердження учасником спроможності на провадження господарської діяльності, згідно з предметом закупівлі у складі тендерної пропозиції.

Разом з тим, із 1 липня бізнес не штрафуватимуть за відсутність ліцензії. Штрафи за зберігання пального без наявності відповідної ліцензії відтермінували до 31 грудня 2019.

Пов’язано це із доповненням ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР новою частиною, яка відтермінувала до кінця цього року накладення штрафів до суб'єктів господарювання у розмірі 500 тис. грн. Закон набере чинності сьогодні, 1 липня.

схожi новини

Новини
Уряд затвердив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів великої приватизації в системі Прозорро.Продажі. У статті розповіли коротко про те, як буде проходити аукціон
Новини
Уряд вніс зміни до Постанови № 1178, яка затверджує Особливості здійснення публічних закупівель. Що це за зміни, прокоментували у статті
Новини
Уряд ухвалив порядок продажу конфіскованих російських активів та майна у системі Прозоро.Продажі. Буде відкритий та абсолютно прозорий продаж такого майна