Назад до каталогу статей
Новини

Нові ДБН на останні зміни до них

27 Травня 2019

Проектування освітлення, транспортування асфальтобетонної суміші, нова висота громадських будинків

Нові ДБН на останні зміни до них

Були внесені зміни до ДБН: В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» та розроблені нові ДБН: «Природне та штучне освітлення», «Висотні будинки і комплекси». Далі коротко про них. 

Нове у проектуванні освітлення 

Вже з 1 березня діють нові ДБН «Природне і штучне освітлення», в яких міститься нова норма щодо забезпечення сучасного дизайну вулиць з урахуванням правильних архітектурних рішень елементів освітлення. А саме – обов’язкового врахування висоти зелених насаджень при влаштуванні вуличного освітлення для уникнення можливого екранування світлових потоків від світильників. Тобто, щоб світло не перекривалося та не викривлялося деревами чи іншими зеленими насадженнями. Для зберігання яскравості та якості світлових потоків гілки дерев мають підрізатися.

Окрім, унормовано можливість використання світлодіодних ламп як для освітлення вулиць і проїздів, так і для самих будівель.

Згідно з ДБН під час проектування установок зовнішнього освітлення особливу увагу слід приділяти оптимізації вибору й розміщенню освітлювальних приладів з найповнішим врахуванням їхнього світлорозподілу. Критерієм оптимізації проектного рішення є енергоекономічність – мінімум потужності освітлювальної установки при забезпеченні нормованих кількісних і якісних показників освітлення.

При цьому у нічний час не допускається частково відключати світильники, якщо вони розташовані лише в одному ряду і лише по одному світильнику на опорі.

Також у нових нормах прописано, що при розміщенні світильників необхідно враховувати можливість зручного під’їзду для монтажу й підтримання експлуатаційної придатності.

Норми цих ДБН поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.

Нова висота у будівництві громадських будинків  

У нових ДБН  «Висотні будинки і комплекси» встановлена нова максимальна висота, за якою можуть проектуватися висотні громадські будинки – 150 м. Зараз у чинних нормах максимальна висота, за якою дозволяється проектувати висотні житлові та громадські будинки, складає 100 м.

У нових ДБН:

  • по-перше, встановлено нову максимальну висоту, за якою можна будувати висотні громадські будинки - 150 м.;
  • по-друге, вводено можливість проектувати, крім висотних будівель, сучасні висотні комплекси.

При цьому, у нових ДБН вводиться низка сучасних вимог для підвищення безпеки цих будівель. Так, зокрема:

- встановлена вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування каркасів висотних будівель. Це дозволить збільшити несучу спроможність таких висотних будівель як мінімум на 20%;

- встановлено вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель, що дозволить будувати їх на територіях з сейсмічністю до 7 балів, тобто, на всій території України;

- введено обов’язкове проведення аеродинамічного обдуву моделі нового висотного будинку та навколишніх будівель і споруд. Це дозволить контролювати та за необхідності зменшувати пориви вітру у висотній забудові ще на етапі проектування.

Нові ДБН розроблені на заміну наразі чинних ДБН В.2.2-24-2009 «Проектування висотних житлових і громадських будинків» і стосується проектування житлових будинків від 73,5 до 100 м і громадських будинків від 73,5 до 150 м.

Норми вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом, після чого орієнтовно через 3 місяці вступлять в дію.

Зміни щодо транспортування асфальтобетонної суміші

 У змінах до ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» чітко визначено допустимий час на транспортування асфальтобетонної суміші (АБС), який обов’язково має бути дотриманий від моменту випуску до укладання АБС, – не більше 3 годин.

За підрахунками експертів це сприятиме підвищенню якості дорожнього покриття в цілому на 30%, продовжить строк служби таких доріг та мінімізує появу вибоїн, тріщин та бітумних плям.

Крім того, у нових змінах визначено максимальні відстані транспортування асфальтобетонних сумішей:

  • в межах населеного пункту – 75 км;
  • на ґрунтових дорогах або дорогах з каменю чи бруківки поза населеним пунктом – 110 км;
  • на асфальтобетонних, цементобетонних дорогах або з чорного щебеню поза населеним пунктом – 150 км.

Зміни до ДБН затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати