Назад до каталогу статей
Дайджест

Нові ДБН щодо інклюзивності будівель

08 Січня 2019

Нові ДБН щодо інклюзивності будівель: на кого поширюються вимоги нових ДБН, що передбачають ?

НОВІ ДБН ЩОДО ІНКЛЮЗИВНОСТІ БУДІВЕЛЬ 


       Опубліковано* нові ДБН щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору для маломобільних груп населення – ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення». 

       Норми офіційно набудуть чинності з 01.042019-го і є обов’язкові для виконання усіма архітекторами, проектувальниками та будівельниками. 

Впровадження таких норм є важливим кроком до створення безбар’єрного середовища та однією з перших вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про асоціацію з ЄС. Розроблено їх на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».

       ДБН містять близько 100 якісних змін для безпеки і комфорту кожного, зокрема, людей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп: 

  • людей похилого віку, 

  • батьків з маленькими дітьми, 

  • вагітних.

За новими нормами всі будинки та споруди, а також необхідна інфраструктура мають обов’язково проектувати з елементами доступності. 

Також нові ДБН передбачають посилення обов’язковості влаштування елементів безбар’єрності, наведено всі їх необхідні технічні характеристики та конкретні наочні приклади такого впровадження. 

Зокрема, щодо проектування:

  • пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;

  • тактильних та візуальних елементів доступності: тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;

  • іншого візуального інформування, дублювання важливої звукової інформації текстами, організації сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху та інші важливі зміни.


      Вимоги нових ДБН поширюються на:

  • проектування, будівництво нових та реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт та переоснащення існуючих житлових та громадських будівель і споруд (у тому числі на функціонально-планувальні елементи будівель і споруд, їх земельні ділянки, вхідні вузли, комунікації, шляхи евакуації, приміщення (зони) проживання, обслуговування, робочі місця та місця для навчання, їх інформаційне та інженерне обладнання),

  • розумне пристосування таких житлових та громадських будівель і споруд шляхом здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту та переоснащення з урахуванням потреб маломобільних груп населення. 

Вимоги цих норм є обов’язковими для застосування всіма юридичними особами та фізичними особами — підприємцями на території України, окрім будівництва індивідуальних (приватних) житлових будинків.


* ДБН опубліковані 29.12.2018 в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 12/2018.


За матеріалами www.kmu.gov.ua; apau.org.uaсхожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.