Назад до каталогу статей
Функції майданчика

НОВІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ НА МАЙДАНЧИКУ Е-ТЕНДЕР

15 Червень 2020

Шановні користувачі, ми здійснили доопрацювання функцій на майданчику, які стосуються впровадження аномально низької ціни та прозорро.маркет.

Коротко про нові доопрацювання функцій на майданчику у відео. Слухайте про головне! 


АНОМАЛЬНО НИЗЬКА ЦІНА: ТЕХНІЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ НА МАЙДАНЧИКУ

За законом про публічні закупівлі, система Прозоро автоматично виявляє АНЦ та повідомляє про це замовнику та учаснику. У свою чергу в учасника з АНЦ є один робочий день з дати визначення найбільш економічно вигідної пропозиції (електронного аукціону) для надання обґрунтування в довільній формі щодо цін або вартості відповідних товарів, робіт чи послуг пропозиції.

Замовник може відхилити, а може не відхилити АНЦ пропозиції, у разі, якщо обґрунтування учасника є неналежним, та обов’язково відхиляє аномально низьку тендерної пропозиції, у разі ненадходження такого обґрунтування протягом одного робочого дня з дати аукціону.

!Також у разі, коли у постачальника виникла ситуація, коли є можливість загрузити документи протягом 24 годин і одночасно обґрунтування АНЦ, тоді він одночасно може завантажувати і обґрунтування АНЦ і документи за нормою 24 години.

Так, після закінчення електронного аукціону замовник послідовно перевіряє отримані пропозиції від учасників, починаючи з найменшої запропонованої ціни до найвищої. Тендер у системі переходить в статус «Кваліфікація переможця» та має пропозиції не менше двох. У такому разі у системі прозорро формується «Кваліфікація» в статусі «переможець розглядається кваліфікаційною комісією».

Відбувається перевірка найбільш економічно вигідної пропозиції, яка є меншою на:

 • 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни/приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону;
 • 30 або більше відсотків від наступної ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону.

Якщо хоч одна з перевірок спрацьовує, в «Кваліфікацію» автоматично записується об’єкт «Тендерна пропозиція аномально низька»який говорить про те, що така ціна є АНЦ. Після того, як учасник завантажить обгрунтування АНЦ, він накладає на свою тендерну пропозицію ЕЦП.

Рис. 1

Майданчик Е-Тендер буде відправляти учаснику повідомлення про те, що за його пропозицією сформовано АНЦ. А замовнику у свою чергу – повідомлення про те, що учасник за відповідною закупівлею завантажив обґрунтування АНЦ.

ПРОЗОРРО.МАРКЕТ ДЛЯ ПОСТАЧАЛЬНИКА : ДООПРАЦЮВАННЯ У PROZORRO MARKET

Prozorro.Market Мої пропозиції

ПІДРОЗДІЛИ 

У списку «Мої пропозиції» тепер будуть відображатися оферти з врахування ієрархії підрозділів компанії постачальника:

 • Голова – бачить усі офери компанії;
 • Керівник відділу – офери свого відділу;
 • Менеджер – тільки свої офери.

ФІЛЬТРАЦІЯ 

У списку «Мої пропозиції» також доопрацювали можливість фільтрувати пропозицію за такими параметрами:  

 • Найменування або опис;
 • Сума пропозиції;
 • Сума мінімального замовлення;
 • Реквізити для місця поставки
 • Область
 • Місто
 • Статус
 • Код класифікатора Класифікатор ДК 021:2015 (CPV)

СКАЧУВАННЯ СПИСКУ ДОСТУПНИХ КАТЕГОРІЙ В EXCEL

Відтепер на майданчику Е-Тендер, в кабінеті учасника з’явилася можливість скачувати файли в Excel із такими новими рядками, які й додали наразі:

 • Класифікатор ДК 021:2015 (CPV);
 • Категорія;
 • Назва товару;
 • ID товару.

Тож, тепер постачальник може скачати файл і  побачити усі категорії, в яких він акредитований. Цей файл можна скачати у вкладці «Мої пропозиції» натиснувши на вкладку «Excel» і обрати скачати. І тоді відкривається увесь перелік товарів, з якими надалі і зможе працювати постачальник, Рис. 2. 

Рис. 2

Важливим доопрацюванням стало й те, що відтепер у переліку видно не тільки id пропозиції, а й найменування товару, на які постачальник подав пропозиції у системі.

ПРОЗОРРО.МАРКЕТ ДЛЯ ЗАМОВНИКА : ДООПРАЦЮВАННЯ У PROZORRO MARKET

КОПІЮВАННЯ ДАНИХ ПОЗИЦІЇ ПРИ СТВОРЕННІ ТЕНДЕРУ

При створенні/редагуванні закупівлі у кожній її позиції з’явилася додаткова функція «Скопіювати позицію». За допомогою якої можна зробити копію відповідної позиції разом із усіма іншими полями: найменуванням, кількістю, класифікатором, тощо, Рис. 3.

Це спрощує замовнику створення закупівлі з великою кількістю позицій.

Ще наші останні оновлення на майданчику можете переглянути у замітці.

Рис. 3

ДЛЯ УЧАСНИКІВ:

У КАЛЕНДАРІ ТЕПЕР БУДЕ ВИДНО НЕ ТІЛЬКИ ДАТУ ПРОВЕДЕННЯ АУКЦІОНУ, А ЙОГО ГОДИНИ.

Для тих учасників, які користуються такою функцією як календар, тепер в ньому будуть відображатися і день і години початку електронного аукціону. Так, при натисканні на бар аукціону – у спливаючій інформації відображається час початку проведення аукціону Рис. 4.

 

Рис. 4.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Функції майданчика
Постанова КМУ №1178 визначила основні види публічних закупівель та ввела нову процедуру — «Відкриті торги з особливостями», які на цей час стануть основним видом закупівельних процедур. Детальніше про технічні зміни на майданчику розповідаємо у цій статті.
Функції майданчика
Розвиваємо технічну складову нашого майданчика, а тому раді представити чергові доопрацювання
Функції майданчика
На нашому електронному майданчику для здійснення держзакупівель Прозорро були проведені доопрацювання як за вимогою ДП “Прозоро” так і в результаті опрацьованих побажань від користувачів.