Назад до каталогу статей
Функції майданчика

НОВІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ НА МАЙДАНЧИКУ Е-ТЕНДЕР

15 Червень 2020

Шановні користувачі, ми здійснили доопрацювання функцій на майданчику, які стосуються впровадження аномально низької ціни та прозорро.маркет.

Коротко про нові доопрацювання функцій на майданчику у відео. Слухайте про головне! 


АНОМАЛЬНО НИЗЬКА ЦІНА: ТЕХНІЧНА РЕАЛІЗАЦІЯ НА МАЙДАНЧИКУ

За законом про публічні закупівлі, система Прозоро автоматично виявляє АНЦ та повідомляє про це замовнику та учаснику. У свою чергу в учасника з АНЦ є один робочий день з дати визначення найбільш економічно вигідної пропозиції (електронного аукціону) для надання обґрунтування в довільній формі щодо цін або вартості відповідних товарів, робіт чи послуг пропозиції.

Замовник може відхилити, а може не відхилити АНЦ пропозиції, у разі, якщо обґрунтування учасника є неналежним, та обов’язково відхиляє аномально низьку тендерної пропозиції, у разі ненадходження такого обґрунтування протягом одного робочого дня з дати аукціону.

!Також у разі, коли у постачальника виникла ситуація, коли є можливість загрузити документи протягом 24 годин і одночасно обґрунтування АНЦ, тоді він одночасно може завантажувати і обґрунтування АНЦ і документи за нормою 24 години.

Так, після закінчення електронного аукціону замовник послідовно перевіряє отримані пропозиції від учасників, починаючи з найменшої запропонованої ціни до найвищої. Тендер у системі переходить в статус «Кваліфікація переможця» та має пропозиції не менше двох. У такому разі у системі прозорро формується «Кваліфікація» в статусі «переможець розглядається кваліфікаційною комісією».

Відбувається перевірка найбільш економічно вигідної пропозиції, яка є меншою на:

 • 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни/приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону;
 • 30 або більше відсотків від наступної ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону.

Якщо хоч одна з перевірок спрацьовує, в «Кваліфікацію» автоматично записується об’єкт «Тендерна пропозиція аномально низька»який говорить про те, що така ціна є АНЦ. Після того, як учасник завантажить обгрунтування АНЦ, він накладає на свою тендерну пропозицію ЕЦП.

Рис. 1

Майданчик Е-Тендер буде відправляти учаснику повідомлення про те, що за його пропозицією сформовано АНЦ. А замовнику у свою чергу – повідомлення про те, що учасник за відповідною закупівлею завантажив обґрунтування АНЦ.

ПРОЗОРРО.МАРКЕТ ДЛЯ ПОСТАЧАЛЬНИКА : ДООПРАЦЮВАННЯ У PROZORRO MARKET

Prozorro.Market Мої пропозиції

ПІДРОЗДІЛИ 

У списку «Мої пропозиції» тепер будуть відображатися оферти з врахування ієрархії підрозділів компанії постачальника:

 • Голова – бачить усі офери компанії;
 • Керівник відділу – офери свого відділу;
 • Менеджер – тільки свої офери.

ФІЛЬТРАЦІЯ 

У списку «Мої пропозиції» також доопрацювали можливість фільтрувати пропозицію за такими параметрами:  

 • Найменування або опис;
 • Сума пропозиції;
 • Сума мінімального замовлення;
 • Реквізити для місця поставки
 • Область
 • Місто
 • Статус
 • Код класифікатора Класифікатор ДК 021:2015 (CPV)

СКАЧУВАННЯ СПИСКУ ДОСТУПНИХ КАТЕГОРІЙ В EXCEL

Відтепер на майданчику Е-Тендер, в кабінеті учасника з’явилася можливість скачувати файли в Excel із такими новими рядками, які й додали наразі:

 • Класифікатор ДК 021:2015 (CPV);
 • Категорія;
 • Назва товару;
 • ID товару.

Тож, тепер постачальник може скачати файл і  побачити усі категорії, в яких він акредитований. Цей файл можна скачати у вкладці «Мої пропозиції» натиснувши на вкладку «Excel» і обрати скачати. І тоді відкривається увесь перелік товарів, з якими надалі і зможе працювати постачальник, Рис. 2. 

Рис. 2

Важливим доопрацюванням стало й те, що відтепер у переліку видно не тільки id пропозиції, а й найменування товару, на які постачальник подав пропозиції у системі.

ПРОЗОРРО.МАРКЕТ ДЛЯ ЗАМОВНИКА : ДООПРАЦЮВАННЯ У PROZORRO MARKET

КОПІЮВАННЯ ДАНИХ ПОЗИЦІЇ ПРИ СТВОРЕННІ ТЕНДЕРУ

При створенні/редагуванні закупівлі у кожній її позиції з’явилася додаткова функція «Скопіювати позицію». За допомогою якої можна зробити копію відповідної позиції разом із усіма іншими полями: найменуванням, кількістю, класифікатором, тощо, Рис. 3.

Це спрощує замовнику створення закупівлі з великою кількістю позицій.

Ще наші останні оновлення на майданчику можете переглянути у замітці.

Рис. 3

ДЛЯ УЧАСНИКІВ:

У КАЛЕНДАРІ ТЕПЕР БУДЕ ВИДНО НЕ ТІЛЬКИ ДАТУ ПРОВЕДЕННЯ АУКЦІОНУ, А ЙОГО ГОДИНИ.

Для тих учасників, які користуються такою функцією як календар, тепер в ньому будуть відображатися і день і години початку електронного аукціону. Так, при натисканні на бар аукціону – у спливаючій інформації відображається час початку проведення аукціону Рис. 4.

 

Рис. 4.

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Функції майданчика
Доопрацювання стосуються можливості додавання проекту договору при публікації запиту цінових пропозицій, оновлений список типів документів при створенні закупівлі та функція щодо відображення статусу завантажених документів переможця.
Функції майданчика
Функціональні покращення особистого кабінета учасника на електронному майданчику E-Tender
Функції майданчика
Постанова КМУ №1178 визначила основні види публічних закупівель та ввела нову процедуру — «Відкриті торги з особливостями», які на цей час стануть основним видом закупівельних процедур. Детальніше про технічні зміни на майданчику розповідаємо у цій статті.