Назад до каталогу статей
Дайджест

Нові та змінені державні будівельні норми ( ДБН ) 2019-го

26 Лютого 2019

ДБН 2019-го: відміна обмеження висоти торговельних залів, підвищено безпеку і надійність проектування фундаментів, унормовано проектування систем підземного збирання сміття ...

Нові та змінені ДБН 2019-го


Відміна обмеження висоти торговельних залів

У проекті нових змін до ДБН щодо підприємств торгівлі вводиться норма, згідно з якою допускається без обмежень збільшувати висоту торговельних залів, якщо це передбачено завданням на проектування та за обов’язкового дотримання необхідних вимог


У проекті нових змін до ДБН щодо підприємств торгівлі (Зміна №1 у ДБН В.2.2-23-2009 «Підприємства торгівлі») ввели норму, згідно з якою без обмежень допускається збільшувати висоту торговельних залів. Але це має бути передбачено завданням на проектування з обов’язковим дотриманням необхідних вимог.

Зміни до ДБН вже затверджено. Вони вступлять у дію орієнтовно через три місяці після офіційного опублікування.


Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Також нагадаємо, на сьогодні максимальна висота торговельних залів у ТРЦ та інших закладах торгівлі обмежується. Так, для торговельних залів з площею понад 400 кв. м її можна підвищувати за відповідного обґрунтування до 3,6 м, для залів понад 1000 кв. м – до 4,8 м. Проте в сучасних умовах під час реалізації цікавих архітектурних проектів дотримання цих вимог не завжди можливе. 


Відтак, згідно із запропонованими змінами до ДБН, допускається збільшувати висоту поверхів із торговельними залами за умови наявності відповідного обґрунтування з приводу механізації, обладнання та конструкцій. При цьому мінімальна висота від підлоги до стелі має складати не менше 3 м, а для двосвітних торговельних залів – не менше 5,8 м за наявності антресолей.


Підвищено безпеку і надійність проектування фундаментів

Нові ДБН щодо проектування основ і фундаментів дозволяють використовувати низку сучасних технологій, матеріалів та методів розрахунку для підвищення безпеки та надійності проектування будівель


Нові державні будівельні норми щодо проектування основ і фундаментів (ДБН В.2.1-10:2018 «Основи і фундаменти будівель та споруд. Основні положення»), які вступили в дію з початку цього року, дозволяють використовувати низку сучасних технологій, матеріалів та методів розрахунку для підвищення безпеки та надійності проектування будівель. 

 Також, за підрахунками експертів, нововведення пришвидшать зведення фундаментів та основ на 20%. 

 Новими ДБН введено можливість використання нових типів фундаментів поряд зі звичайними, а також сучасних способів інженерної підготовки основ та технологій улаштування фундаментів.

 Крім цього, нові норми враховують фактори, що обумовлюють підтоплення підвалів та фільтрацію ґрунтових вод у приміщення, вводячи їх надійну гідроізоляцію. Також у ДБН наведені необхідні екологічні вимоги під час проектування основ та фундаментів та кількісні критерії допустимого впливу нового будівництва на прилеглу забудову.

 Нові ДБН розроблено Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій.


Унормовано проектування систем підземного збирання сміття

Вступили в дію нові державні будівельні норми по містобудування, якими внесено ряд змін щодо організації системи збору побутових відходів в населених пунктах


Вступили в дію нові державні будівельні норми щодо містобудування (ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»), якими внесено низку змін щодо організації системи збору побутових відходів у населених пунктах. ДБН набули чинності 01.09.2018-го. 

 Відтак, унормовано проектування систем підземного та вакуумного (пневматичного) збирання сміття, що сприятиме роздільному збору, чистоті та покращенню екологічної ситуації в населених пунктах. 

  • Підземний спосіб збору сміття безпечніший, гігієнічніший та естетичніший метод збирання відходів в населених пунктах, що сприяє їх роздільному збору.

  • Вакуумний (або пневматичний) спосіб збирання побутових відходів стосується житлових будинків і є цивілізованою заміною сміттєпроводів.

 Згідно з ДБН, відстань від вікон житлових та громадських будинків, на якій можуть проектуватися майданчики наземного способу збирання сміття, повинна складати не менше 20 м, для підземного та вакуумного – відповідно до містобудівних та технічних умов. При цьому, планувальний модуль підземного та вакуумного способу може збільшувати об’єм накопичення побутових відходів до 5-10 м3 відповідно, якщо це не суперечить технічним умовам.

 Місця збирання побутових відходів на житлових територіях слід розташовувати не з підвітряного боку, не на протягах, а з забезпеченням норм аерації території. Крім цього, вони повинні бути обладнані для можливості прийому небезпечних відходів (хімічні джерела струму, побутові акумулятори тощо).

 

Нагадаємо, 01.08.2018-го набули чинності зміни у державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків (Зміна №4 у ДБН В.2.2-15-2005 “Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення”), якими скасовано обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках при їх новому будівництві або реконструкції.


Окрім вищезазначених, у 2019-му набули чинності та були затверджені такі ДБН:



Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Дайджест
З початком воєнного стану законодавець обмежив проведення земельних торгів щодо передачі в оренду земель с/г призначення. Але 19 жовтня 2022 року ці зміни були скасовані та земельні ділянки всіх категорій відтепер передаються в оренду через електронні аукціони в Прозорро.Продажі та E-Tender.
Дайджест
На електронному майданчику E-Tender важливе технічне доопрацювання щодо публікації звітів без використання ЕСЗ
Дайджест
Команда E-Tender продовжує здійснювати доопрацювання електронної системи закупівель для компаній приватного сектора. Пропонуємо вам ознайомитися із добіркою останніх оновлень.