Назад до каталогу статей
Функції майданчика

Новий функціонал публічних закупівель: що зроблено на E-TENDER У ЛИПНІ 2021

06 Серпня 2021

Головні доопрацювання: нова бібліотека ЕЦП - підписуйте документи в Прозорро за допомогою Smart ID; реєстр кваліфікованих постачальників у Prozorro Market - функціонал через який ЦЗО тепер активує або блокує доступ постачальникам до е-каталогу; новий тип плану - “запит ціни пропозицій”

Prozorro 

Нова бібліотека ЕЦП на Е-Тендер 

Система Е-Тендер перейшла на нову бібліотеку ЕЦП. Змінився інтерфейс  (мал. 1) та додались додаткові функції, зокрема можливість підпису за допомогою Smart ID.

мал.1  

Накладати КЕП чи УЕП на пропозиції, скарги та інше тепер буде зручніше.  Після того як ви оберете тип носія та завантажите свій ключ, система автоматично визначить АЦСК.

Багатьом користувачам стане у нагоді нова функція - можливість підпису документів у Прозорро за допомогою Smart ID. Smart ID – це кваліфікований електронний підпис, який зберігається у хмарному сховищі. Ним можна підписувати документи та підтверджувати особистість. Ви зможете накласти підпис, знаходячись у будь-якому місті де є інтернет. Нагадуємо лише, що відповідний застосунок має бути встановлений на вашому мобільному пристрої. Найбільш популярними є сервіс DepositSign та Smart ID від Приватбанку

Щоб підписати документ через Smart ID на Е-Тендер потрібно:

  • обрати пункт “носій у складі сервісу”; 
  • вибрати потрібний вам хмарний сервіс підпису; 
  • підписати за допомогою QR коду. 

Відзначимо також, щоб підписати документ захищеним носієм на ваш пристрій має бути встановлено додаткове програмне забезпечення - додаток «ІІТ Користувач ЦСК. Агент підпису» (в системі Е-Тендер ви зможете перейти за посиланням і встановити цей додаток). 

“SIM-карта” - це можливість накласти підпис за допомогою корпоративного номеру, який закріплений за компанією.  


Валідація контактних номерів телефонів у Прозорро 

В системі Прозорро починає діяти жорстка валідація номерів телефонів користувачів, які передаються до Центральної бази даних. Не допускається введення буквених символів або короткої чи занадто довгої комбінації цифр. Також не допускається пусте поле, в якому користувач вказує номер телефону.  

На Е-Тендер запроваджені додаткові елементи перевірки та авторизації. Користувачі, чиї дані не відповідатимуть критеріям валідації, отримають повідомлення: “Важливо! З 22.07.2021 року відповідно до реалізації від ДП "Прозорро" є обов'язкова вимога вказувати коректний номер телефону в закладинці "Мої дані". Будь ласка, відкоригуйте номер телефону”.
Система такой попереджатиме користувача з невалідним номером під час подання пропозиції повідомленням:  “Вказаний номер телефону некоректний, будь ласка відредагуйте!”. Цю помилку потрібно виправити, після чого  подати пропозицію.

Prozorro Market

Реєстр кваліфікованих постачальників 

У кожному  відборі до електронного каталогу тепер формується реєстр кваліфікованих постачальників.   Щоб подивитись інформацію про статус кваліфікації кожного постачальника, зайдіть у потрібний вам оголошений відбір (мал.2). 

мал. 2

Реєстр створюється в системі, коли є хоча б один кваліфікований постачальник до певній категорії товарів. ЦЗО також визначає період дії реєстру.

В “реєстрі заявок та постачальників” можна побачити статуси постачальників у даному відборі:

  • “кваліфікований”;

  • “очікує рішення” - знаходиться на етапі проходження кваліфікації; 

  • “забанений” - заблокований на певний період; 

  • дискваліфікований.

Забанені постачальники не можуть подавати нові пропозиції, брати участь в процедурі запит ціни пропозицій. На період бану, їх пропозиції не відображаються в е-каталозі, відповідно  замовники не можуть купувати їх товари. Але можуть редагувати створені раніше пропозиції. Після того, як будуть ліквідовані причини бану, ЦЗО може розблокувати доступ постачальника до е-каталогу. Дискваліфікованим постачальникам потрібно буде проходити кваліфікацію повторно.

Новий тип плану: “Запит ціни пропозицій”

Тепер замовники обирають окремий план для процедури запит ціни пропозицій (мал.3). 

Нагадаємо, що раніше потрібно було використовувати тип плану “Допорогова закупівля”. 

мал.  3

Якщо залишилися запитання щодо нового функціоналу для роботи у Прозорро, звертайтеся до наших менеджерів.  

тел.: 0 800 30 77 55 (безкоштовно в межах України), e-mail: support@e-tender.ua

Зацікавила інформація статті?
Отримати додаткове розʼяснення

схожi новини

Функції майданчика
Доопрацювання стосуються можливості додавання проекту договору при публікації запиту цінових пропозицій, оновлений список типів документів при створенні закупівлі та функція щодо відображення статусу завантажених документів переможця.
Функції майданчика
Функціональні покращення особистого кабінета учасника на електронному майданчику E-Tender
Функції майданчика
Постанова КМУ №1178 визначила основні види публічних закупівель та ввела нову процедуру — «Відкриті торги з особливостями», які на цей час стануть основним видом закупівельних процедур. Детальніше про технічні зміни на майданчику розповідаємо у цій статті.