Назад до каталогу статей
Новини

Новий ринок електроенергії, ліцензії на пальне

01 Липень 2019

Із першого липня розпочинає діяти новий вид ліцензування – роздрібної та оптової торгівлі паливом.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

01 липня 2019

Огляд новин з 24-30 червня


Нове у ліцензуванні пального

Із першого липня розпочинає діяти новий вид ліцензування – роздрібної та оптової торгівлі паливом. Що потрібно знати про зміни замовникам, читайте у статті: https://e-tender.ua/news/nove-u-licenzuvanni-palnogo-308


З першого липня запроваджують новий ринок електроенергії

Першого липня запроваджують новий ринок електроенергії, який є частиною міжнародних зобов'язань України з імплементації Третього енергопакету Європейського Союзу.

Відповідні Правила ринку затверджені постановою НКРЕКУ від 14.03.2018, яке набирає чинності 1 липня 2019 року, крім глав 1.3 - 1.16 розділу I (щодо учасників ринку), які набули чинності 1 квітня 2019 року.

Правила визначають порядок реєстрації учасників ринку, порядок і вимоги до забезпечення виконання зобов'язань за договорами про врегулювання небалансів електроенергії, правила балансування, правила функціонування ринку допоміжних послуг тощо.

Нагадаємо, 24 червня було прийнято зміни до постанов НКРЕКУ № 307 і 308, щодо Правил ринку і Правил ринку «на добу вперед» і внутрішньодобового ринку.

Зокрема, встановлено цінові обмеження для виробників електричної енергії, які працюють на новому ринку. Таким чином, починаючи з 1 липня, зростання цін на електроенергію для непобутових споживачів буде контролюватися.

Ухвалення регуляторних актів дозволяє забезпечити виконання вимог Закону України «Про ринок електричної енергії» і уточнить ряд нормативних положень, зокрема:

• порядок участі в балансуючих групах;

• порядок визначення фінансових гарантій;

• порядок надання допоміжних послуг;

• порядок надання диспетчерських команд та їх виконання;

• новий порядок моніторингу надання допоміжних послуг, визначений на основі пропозицій оператора системи передачі;

• перехідні положення, які визначають положення стосовно обмежень цін на балансуючому ринку і ринку допоміжних послуг.

 Також з 1 липня починають діяти:

  • Постанова № 546 від 21.08.2018 «Про затвердження змін до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж»;
  • Наказ Міненерго № 539 від 20.11.2018 «Про затвердження Порядку формування прогнозного балансу електричної енергії Об'єднаної енергетичної системи України на розрахунковий рік»;
  • Постанова № 642 від 26.04.2019 «Про затвердження Порядку оприлюднення інформації в частці кожного джерела енергії, використаного для виробництва електричної енергії, і вплив на навколишнє середовище, викликані виробництвом електричної енергії»;
  • Постанова № 641 26.04.2019 «Про затвердження нормативно-правових актів, що регулюють діяльність гарантованого покупця і покупки електричної енергії за «зеленим» тарифом».

biz.ligazakon.net

«Оператор ринку» опублікував price caps для ринку «на добу наперед»

ДП «Оператор ринку», яке виконує функції майданчика для проведення торгів на двох сегментах ринку – ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку, відповідно до постанов НКРЕКП розрахував та опублікував граничні (максимально допустимі) ціни для цих сегментів.

Відповідно до повідомлення компанії, граничні ціни будуть такими:

  • для періоду доби з мінімальним навантаженням (в період 00:00-08:00 та 23:00-24:00) - 959,12 грн/МВт-год;
  • для годин із максимальним споживанням (з 08:00 до 23:00) - 2048,23 грн/МВт-год.

За даними ExPro, перші торги на ринку «на добу наперед» мали відбутися у переддень до запуску ринку – 30 червня. За результатами яких, гравці ринку отримають цінові орієнтири, які дозволять сформувати вартість пропозиції для кінцевого споживача.

24 червня НКРЕКП внесла зміни до Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, в яких регулятор передбачив методику розрахунку граничних цін на згаданих сегментах ринку та зобов’язав «Оператора ринку» розрахувати та опублікувати їх. Граничні ціни будуть діяти протягом 9 перших місяців функціонування ринку.

expro.com.ua

З 1 вересня при будівництві нових ліній і станцій метро електродепо мають розташовуватися лише в промислових зонах міста

Згідно з новими державними будівельними нормами «Метрополітени. Основні положення» при будівництві нових ліній і станцій метро їх електродепо та інші виробничі приміщення мають розміщуватися лише у промислово-виробничих зонах міста.

ДБН вступають в дію з 1 вересня цього року і є обов’язковими до виконання.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати