Назад до каталогу статей
Новини

Новини: ціну на газ у червні зменшать

10 Червень 2019

Дайджест новин: зміни у ДБН щодо будівництва доріг; підвищили безпеку метрополітенів; ціну на газ у червні зменшать...

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

09 червня 2019

Огляд новин з 03-08 червня


Ціну на газ у червні зменшать

5 червня Уряд прийняв постанову, якою зобов'язав Нафтогаз зменшити визначену ним на червень ціну газу для населення 6299 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ) на 800-900 грн. 

Згідно з документом, з червня Нафтогаз зобов'язаний продавати для населення газ за ціною, яка є найнижчою на одному з чотирьох майданчиків (за 1 тис. куб. м без ПДВ):

- Мінекономрозвитку - середня митна вартість імпортованого газу, очікувана з травня, 5 600-5 700 грн;

- Українська енергетична біржа - газ на червень продавався за ціною 5 554 грн;

- Нафтогаз - газ для промисловості по передоплаті, встановленої на червень на рівні 5 804 грн;

- ціна при поставках на умовах спеціальних зобов'язань, відповідно до постанови Кабміну № 867, що на червень розрахована на рівні 7 185 грн.

Це означає, що вже в червні Нафтогаз має зменшити визначену ним на червень ціну газу 6 299 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ) на 800-900 грн.

Крім того, в Кабміні повідомили про створення міжвідомчої групи для перевірки формули ціни на газ з боку Нафтогазу. До цієї групи увійдуть представники Рахункової палати, фіскальних служб та інших відомств, а також народні депутати.
Зміни у ДБН щодо будівництва доріг

З 1 вересня при новому будівництві, реконструкції чи капремонті швидкісних трас (доріг І категорії) повинні обов’язково передбачатися технологічні розриви дорожнього огородження по розділювальній смузі не рідше ніж через кожні 10 км. 

Норма міститься у змінах до ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II.». 


Введення обмеження відхилень від ДБН

Мінрегіон обмежило отримання погодження низки відхилень від ДБН при здійсненні нового будівництва або реконструкції. Наприклад, при будівництві АЗС скорочувати відстань від них до найближчих будинків і зупинок громадського транспорту, зменшувати розміри гостьових стоянок на прибудинкових територіях тощо. 

Наказ опублікований і набрав чинності 4 червня 2019 року.


Підвищили безпеку метрополітенів

Тепер при проектуванні метрополітенів мають обов’язково влаштовувати автоматизовані системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій. Це необхідно для швидкого виявлення можливих загроз безпеці людей та оперативного реагування для їх уникнення. Нові ДБН «Метрополітени», в яких міститься ця норма, вступають в дію з 1 вересня цього року.


Ліси реалізуватимуть через систему «Прозоро.Продажі»

Держлісагентство та ДП «Прозорро.Продажі» підписали Меморандум для консолідації зусиль, спрямованих на співпрацю в частині розвитку ринку реалізації необробленої деревини шляхом побудови і впровадження прозорої системи реалізації електронних аукціонів.

Відповідно до Меморандуму сторони співпрацюватимуть у питаннях організації доступу постійних лісокористувачів, які здійснюють заготівлю деревини на території України, а також потенційних покупців необробленої деревини до організації та участі в електронних аукціонах.

Також Меморандумом передбачено запровадження дієвих механізмів співпраці, визначення і встановлення недискримінаційних правил організації та проведення електронних аукціонів, запобігання проявам корупції завдяки загальнодоступності й прозорості даних, відкритості для громадського контролю та розширенню кола покупців.

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати