Назад до каталогу статей
Новини

Новини: Держгеонадра виставила на ProZorro ще 9 нафтогазових ліцензій ...

25 Березня 2019

Дайджест новин: Проект змін до Порядку визначення предмета закупівлі, нафтогазові ліцензії на ProZorro, регулювання цін з Нацпереліку і т.д.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

25 березня 2019

Огляд новин з 18 – 22 березня


Проект змін до Порядку визначення предмета закупівлі

На сайті МЕРТУ опублікований проект наказу «Про внесення змін до Порядку визначення предмета закупівлі». 

Так, пропонують встановити особливості визначення предмета закупівлі медичних виробів, а саме визначення предмета закупівлі медичних виробів за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника із зазначенням у дужках коду та назви медичного виробу відповідно до Класифікатора медичних виробів та встановити особливості визначення предмета закупівлі товарів і послуг, необхідних для проведення заходів популяризації читання та української літератури у світі, проведення за кордоном заходів культурної дипломатії, заходів з формування позитивного міжнародного іміджу України, за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного заходу, якщо такий захід включено до планів роботи відповідно державної установи «Український інститут книги», державної установи «Український інститут» на відповідний період.

Прийняття наказу сприятиме підвищенню рівня прозорості та ефективності процедур закупівель медичних виробів. А також – спрощенню здійснення закупівель, необхідних для належної організації та проведення вказаною державною установою. 

Проект наказу можете переглянути на сайті МЕРТУ у розділі «Обговорення проектів документів».


Щодо надання гранту для закупівлі обладнання ПАТ НСТУ

Уряд ухвалив розпорядження про підписання Угоди (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії щодо надання Уряду України гранту на закупівлю спеціального обладнання для публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Також цим документом затверджено узгоджений протокол щодо процедурних деталей та протокол обговорення стосовно протидії корупції до зазначеної Угоди. У рамках цієї Угоди впроваджують проект міжнародної технічної допомоги «Проект розвитку потенціалу суспільного мовника в Україні». 

У 2018 році в ході реалізації Проекту передбачалося отримання телевізійного обладнання,  яке було заплановано передати ПАТ «НСТУ» в користування згідно з планом закупівлі товарів, робіт і послуг, що мали придбаватися за кошти міжнародної технічної допомоги в 2017 році. Проте через скорочення бюджету японське агентство міжнародного співробітництва «Джайка» повідомило, що не зможе надати технічне обладнання і запропонувало альтернативний варіант надання обладнання шляхом процедури отримання грантової допомоги від Уряду Японії. 

Обладнання, яке після підписання Угоди отримає ПАТ «НСТУ», надасть суспільному мовнику можливість перейти на мовлення в HD-якості, що відповідає європейській та світовій технічній якості передачі телевізійного сигналу. Це сприятиме розвитку Суспільного мовлення в Україні.


Конкурс з визначення організатора електронних торгів з реалізації арештованого майна

На виконання абзацу 4 пункту 15 розділу ХІІ Порядку реалізації арештованого майна, за результатами конкурсу з визначення організатора електронних торгів з реалізації арештованого майна, проведеного 18 березня, переможцем конкурсу визначено державне підприємство «СЕТАМ».

Також оголошено тендери на проведення соціологічних досліджень, інформаційних кампаній та конкурсу для ЗМІ за напрямами:

  • інтеграції України до ЄС та НАТО

  • європейської та євроатлантичної інтеграції України. 

Усі закупівлі організовано на виконання Планів заходів з інформування про європейську та євроатлантичну інтеграцію, затверджених Урядом у січні 2019 року. 

Замовник закупівель – Державний комітет телебачення та радіомовлення України. 

Пропозиції учасників приймаються до 3 та 4 квітня.

Деталі конкурсу тут: https://minjust.gov.ua/news/ministry/ogoloshennya-pro-provedennya-konkursu-z-viznachennya-organizatora-elektronnih-torgiv-z-realizatsii-areshtovanogo-mayna-torgiv-za-fiksovanoyu-tsinoyu


Публічна закупівля кохлеарних імплантів для дітей через ProZorro розпочнеться в кінці березня

Закупівля кохлеарних імплантів для дітей буде здійснена через ProZorro і розпочнеться уже в кінці березня. У Держбюджеті на 2019 рік на проведення імплантаційного слухопротезування передбачено 450 млн грн. Це втричі більше, ніж минулого року.

Щоб забезпечити проведення максимально ефективної і прозорої закупівлі, Інститут отоларингології ім. проф. О. Коломійченка НАМН України за допомогою ProZorro розмістив оголошення про проведення відкритих торгів на закупівлю систем імплантаційного слухопротезування, мовних процесорів до систем кохлеарної імплантації та систем імплантації кісткової провідності на передбачені у Держбюджеті-2019 кошти.

У процесі підготовки Мінфін спільно з Інститутом отоларингології ім. проф. О. Коломійченка НАМН України оновили умови тендерних закупівель кохлеарних імплантів для дітей із вадами слуху. Зокрема, були встановлені нові вимоги до показників якості, техніко-економічні та спеціальні вимоги до цих медичних виробів, гарантії сервісного обслуговування тощо.

Попередні дати проведення електронного аукціону для закупівлі:

- мовних процесорів до систем кохлеарної імплантації – 27 березня та 17 травня;

- систем імплантації кісткової провідності – 17 травня;

- систем імплантаційного слухопротезування – 20 травня.


Держгеонадра виставила на ProZorro ще 9 нафтогазових ліцензій

Держгеонадра через ProZorro виставила на продаж ділянки з покладами нафти та газу, розташовані в трьох областях України. Так, вона оголосила дані про такі ділянки:

4 ділянки - Харківська, Дніпропетровська обл. (Кохівська, Роздолівсько-Успенівська-1, Роздолівсько-Успенівська-2, Орільсько-Брусівська).

5 ділянок - Івано-Франківська обл. (Гошівська, Болехівсько-Смолянська, Східно-Космацька, Південно-Сливкинська, Ясенська).

Всього на даний момент Держгеонадра підготовила 26 ділянок з покладами вуглеводнів.

Загалом на 2019 рік Держгеонадра планує виставити 70 ділянок надр, з яких, 30 нафтогазових ділянок з початковою ціною лотів 2 млрд грн та прогнозованими ресурсами, які складають 130 млрд м3 газу і площею в 5 тис. кв. км,  та 40 ділянок з покладами інших корисних копалин.

Нагадаємо, восени 2018 року було погоджено на законодавчому рівні, що з 1 січня 2019 року в Україні всі ділянки надр будуть надаватися виключно на конкурсній основі через систему відкритих електронних торгів Прозоро.Продажі.

6 березня відбувся перший пілотний нафтогазовий онлайн-аукціон в системі ProZorro.Продажі.

З переліком ділянок, які пропонуються на аукціоні, можна ознайомитись за посиланнями: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/derzhgeonadra-vistavila-na-prozorro-shche-9-naftogazovih-licenzij


Перші успішні аукціони ДП “Медичні закупівлі України»

13 березня відбулися перші аукціони у закупівлях, оголошених ДП «Медичні закупівлі України». Більшість аукціонів були успішними: ціни закупівель виявилися значно нижчими за аналогічні в системі ProZorro за 2018 рік. 

Наприклад, за результатами аукціону на закупівлю Ганцикловіру ціна знизилася до 500 грн за флакон 500 мг, що на 34% дешевше за мінімальну в ProZorro за 2018 рік - 757,56 грн. У ході аукціону на Валацикловір отримано ціну нижчу на 23% (6,2 грн проти 8,07 грн за 500 мг).

А ціни на Флуконазол виявилися вдвічі нижчими за минулорічні в ProZorro - 1,3 грн проти 2,6 грн за 100 мг. Такі низьці ціни стали можливими в тому числі й завдяки агрегації потреби. В майбутньому, завдяки діяльності ЦЗО та формування рамкових угод заклади охорони здоров'я зможуть отримувати аналогічні ціни.


Новий наказ, який регламентує здійснення допорогових закупівель, та зміни до нього

Затверджено новий наказ, який регламентує здійснення допорогових закупівель
19 березня офіційно було відмінено наказ №35 «Про затвердження Порядку здійснення допорогових закупівель». На його заміну прийнято наказ № 10 «Про затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 19.03.2019, яким затверджується інструкція для використання допорогових закупівель. Зміст нового наказу жодним чином не змінює процедуру використання допорогових закупівель. Детальніше тут: https://infobox.prozorro.org/news-mert/nakaz-10-vid-19-03-2019

Також днями пізніше було внесено до нього і зміни. А саме наказом від 20.03.2019 № 11 «Про внесення змін до Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншої за вартість, що встановлена в абзацах 2 та 3 частини 1 статті 2 ЗУ "Про публічні закупівлі».


Як МОЗ регулюватиме ціни на ліки з Нацпереліку

Для лікарських засобів з Нацпереліку, що найчастіше приймають українці, МОЗ встановить граничні ціни. Ця максимально допустима ціна залежатиме від цін на діючу речовину в сусідніх країнах. Подібна модель регулювання цін на ліки вже працює у програмі «Доступні ліки» і дає позитивні результати. Про це повідомив профільний заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик у рамках панельної дискусії Українського фармацевтичного конгресу.

У Національному переліку є дуже популярні препарати. Їх близько 60 з 427, і вони в грошовому вимірі становлять близько 80% від загального обсягу закупівель у регіонах. Експерти переконані, що запровадження регулювання саме на ці препарати дозволить медзакладам заощаджувати кошти, купувати більше потрібних ліків з Нацпереліку та поза ним. Таким чином, пацієнти отримають ще більше безоплатних ліків під час лікування в стаціонарі. Для ще 30 препаратів МОЗ України планує вже в цьому році запровадити цінове регулювання за моделлю референтного ціноутворення (порівняння цін на ліки в 5 сусідніх країнах).

Обмеження цін на лікарські засоби буде діяти на закупівлі ліків закладами охорони здоров’я за бюджетні кошти. Модель зовнішнього реферування застосовуватиметься для тих лікарських засобів, ціна на які в Україні вища, ніж ціни в референтних країнах, і за якими обсяги продажів за рік становлять більше ніж 5 млн грн.

Додатково буде застосовуватися понижуючий коефіцієнт 0,8 для корекції ціни на рівень доходу і платоспроможності в Україні. Така методика застосування корекції на рівень доходу та понижуючого коефіцієнта рекомендована ВООЗ для країн, що мають нижчий рівень доходів громадян, ніж у країнах, які беруться для порівняння цін.

Нагадаємо країни для порівняння цін – це Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія та Латвія.схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати