Назад до каталогу статей
Новини

Новини: Е-каталоги, новий лист від МЕРТУ і т.д.

22 Квітня 2019

Дайджест новин: нове в отриманні дозволів на будівництво, новий лист від МЕРТУ, Е-каталоги ...

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

22 квітня 2019

Огляд новин 15-22 квітня

Нове в отриманні дозволів на будівництво

Зареєструвати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації можна буде в онлайн режимі за 1 день. Уряд схвалив відповідну постанову, якою спростив реєстрацію декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації.

Деталі про це читайте у статті: https://e-tender.ua/news/nove-v-otrimanni-dozvoliv-na-budivnictvo-268?fbclid=IwAR1EmhYECvWcrcoOYgG5OU_Vp0_g6KqJe_BBbmE2NoYFh13M6a2ryJkW78U

Е-каталоги – новий інструмент на майданчику

З 19 квітня розпочався пілотний проект електронних каталогів розпочинають.  Електронні каталоги – про які вже не раз довелося чути за останній місяць усій закупівельній спільноті, є  важливий проект, який має на меті полегшити закупівлі допорогових торгів. Деталі про е-каталоги за посиланням: https://e-tender.ua/news/e-katalogi-novij-instrument-na-majdanchiku-267?fbclid=IwAR1h5rTDkbNFksnlkUvQcojaABbJR2stw4z9VC_rYFoW2-kGsnbpM4C0anE

 

Новий лист від МЕРТУ

Мінекономрозвитку надало лист-роз’яснення щодо Щодо оскарження, здійснення контролю та моніторингу закупівель.

Зміст листа:

  • Щодо оскарження
  • Щодо оскарження процедур, які здійснюються відповідно до частини четвертої статті 10 Закону
  • Щодо вирішення спорів, пов'язаних із проведенням закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону
  • Щодо здійснення контролю
  • Щодо здійснення моніторингу закупівель.

Повний текст листа № 3304-04/16225-06 від 16.04.2019 можете переглянути на сайті міністерства.

Прозорі аукціони заробили для держави вже понад 16 млрд грн

Загалом в системі оголошено вже понад 208 тисяч аукціонів із загальною вартістю 1 трлн грн.
Характерна риса аукціонів Прозоро.Продажі - висока конкуренція. В середньому за кожен лот змагаються 2,5 учасника. Що в результаті в середньому дає збільшення ціни ~17,5 %.

Продаж майна приніс державі - 5,19 млрд грн, прав вимоги - 4, 62 млрд грн, голландські аукціони 5,29 млрд грн, а мала приватизація - 926 млн.

Зміни, які вдосконалять процес розроблення державних та регіональних прогнозних та програмних документів відповідно до середньострокового бюджетного планування

Уряд ухвалив ініційовані Мінекономрозвитку зміни, які вдосконалять процес розроблення державних та регіональних прогнозних, а також програмних документів відповідно до середньострокового бюджетного планування.

Ухвалена Постанова вводить у практику прогнозування та бюджетування низку документів, зокрема:

  • Прогноз економічного і соціального розвитку України на 3 роки (раніше розроблявся на 1 рік, а макропоказники на 2 роки);
  • Бюджетна декларація - на 3 роки (замість Основних напрямів бюджетної політики на 1 рік),
  • План діяльності головних розпорядників бюджетних коштів на середньостроковий період 3 роки.

Відтепер Прогноз на 3 роки та Бюджетна декларація на 3 роки (що подається на зміну Основних напрямів бюджетної політики) мають бути подані на розгляд Уряду щороку до 15 травня, підлягають схваленню до 1 червня.

Також Постанова уточнює строки підготовки документів у рамках бюджетного циклу із зазначенням чітких часових рамок завершення кожного з етапів.

Так, відповідно до Бюджетного кодексу для ухвалення Бюджетної декларації Мінекономрозвитку подає Мінфіну, Мінсоцполітики та НБУ орієнтовні основні прогнозні макропоказники до 1 березня кожного року (ця норма лишається без змін), а до 15 квітня ще й уточнені основні прогнозні макропоказники (раніше до 17 березня).

Щоб застосувати єдиний підхід та спростити процес підготовки і аналізу державних та регіональних прогнозних та програмних документів Мінекономрозвитку оновило типові структури прогнозних і програмних документів для середньострокового бюджетного планування.

Згідно з новими правилами середньострокового бюджетного планування Прогноз на 3 роки і Бюджетна декларація на 3 роки будуть розроблятися та передаватися на схвалення Уряду одночасно, що забезпечить їх узгодженість.

Усі зазначені зміни дозволять більш ефективно використовувати бюджетні кошти для досягнення стратегічних цілей економічного і соціального розвитку країни.

похожие новости

Новини
Єдиний реєстр ліцензій на торгівлю пальним став доступний. Відтепер усі дані про торгівців є вільними та відкритими
Новини
Огляд новин з 02 – 08 грудня. Попередня оплата у договорах про закупівлю: що нового? PROZORRO для забудовників: які вигоди? Бюджет на будівництво та ремонт доріг плануватимуть на три роки. Бюджетним установам треба заново відкрити рахунки для обслуговування з 2020-го. Закупівлі електроенергії: зміни деяких правил. У 2020-му запустять онлайн-аукціони з продажу деревини . Регулятором затверджено Зміни до Кодексу систем розподілу. Казначейська служба збільшила кількість гарячих телефонних ліній служби техпідтримки. Офіційно запущена будівельна E-система.
Новини
Огляд новин з 26 листопада – 01 грудня. Аналітика. Збір і аналіз даних. Планування тендерів: як є і як буде з квітня 2020. практичні поради. Подача до центрального засвідчувального органу інформації щодо довірчих е-послуг. Новий закон про оборонні закупівлі.