Назад до каталогу статей
Новини

Новини: електронні каталоги доповнили ще трьома кодами CPV

05 Липень 2019

Дайджест новин: електронні каталоги доповнили, нові ДБН, нова модель ринку електроенергії і т.д.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ ТА ПРОДАЖІВ

08 липня 2019

Огляд новин з 01-05 липня


Електронні каталоги доповнили ще трьома кодами CPV, які очікують на своїх постачальників

Початок липня ознаменувався деякими змінами та доповненнями в е-каталогах. Так внесли зміни до Інструкції* й сьогодні е-каталоги мають назву «Prozorro Market».

Окрім того, один із адміністраторів каталогів – ДУ «Професійні закупівлі» розширив перелік кодів CPV до Prozorro Market. Деталі тут: https://e-tender.ua/news/prozorro-market-ta-jogo-novi-kategoriyi-tovaru-312

Нові норми ДБН, які почали діяти у липні

Зокрема новим на початку місяця стали зміни щодо:

- присвоєння адреси об'єктам будівництва;

- проектування автостоянок і гаражів;

- нове у правилах розроблення проектної документації на будівництво;

- проектування доріг загального користування;

- проектування житлових будинків з класом енергоефективності;

- будівництво готелів та метрополітенів.

Про усі зміни детально розказали у статті: https://e-tender.ua/news/novi-normi-dbn-yaki-pochali-diyati-v-lipni-313.

Запровадження нової моделі ринку електроенергії

З початку липня запрацював новий ринок електричної енергії. Кардинальне оновлення відповідних правовідносин передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії».

Так, повністю оновлені Правила ринку, затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 307 та Правила ринку «на добу вперед» і внутрішньодобового ринку, затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 308.

Перші визначають порядок реєстрації учасників ринку, порядок і вимоги до забезпечення виконання зобов'язань за відповідними договорами, ринок допоміжних послуг та інші нюанси щодо функціонування ринку електроенергії України. У свою чергу, другі із зазначених Правил визначають взаємини, що виникають між учасниками і оператором ринку, встановлюють порядок і вимоги до забезпечення виконання зобов'язань за договорами купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу вперед» і внутрішньодобовому ринку.

Крім того, нещодавно вступив в силу закон, покликаний забезпечити конкурентні умови виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії.

Джерело: постанови НКРЕУ від 24.06.2019 № 1168, № 1169.

 

Чергові зміни до змін до Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі 

На сайті МЕРТУ опубліковано на обговорення Проект наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про внесення змін до Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі».

Ознайомитися із ним можете на сайті міністерства у розділі «Обговорення проектів документів». 

 

Удосконалення державного регулювання цін на ліки

З липня 2019 року КМУ постановою від 03.04.2019 № 426 удосконалює регулювання цін на всі медикаменти, що входять до Національного переліку основних лікарських засобів, при їх закупівлі для медичних установ за бюджетний кошт.

Державне регулювання відбуватиметься шляхом встановлення МОЗ граничних оптово-відпускних цін на основі цін на лікарські засоби, зареєстровані в Республіці Польща, Словацькій республіці, Чеській Республіці, Латвійській Республіці, Угорщині.

Тобто, ціни на препарати з переліку мають бути не вищі, ніж ціни в п'яти сусідніх країнах. Обмеження цін буде застосовуватися для тих лікарських засобів, ціна на які в Україні вища, ніж ціни в референтних країнах, і за якими обсяг продажів за рік становить понад 5 млн грн.

Очікують, що запровадження державного регулювання цін на популярні препарати допоможе заощадити близько 214 млн грн. За ці кошти медустанови зможуть придбати додаткову кількість ліків для безкоштовного лікування пацієнтів у стаціонарі. biz.ligazakon.net

Кого з держпідприємств перевірятимуть аудитори

Мінекономрозвитку оприлюднило проект постанови, яка визначає критерії віднесення підприємств до числа тих, чия фінансова звітність підлягає обов'язковій перевірці незалежним аудитором. Йдеться про державні унітарні підприємства та господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50% акцій (часток) належать державі.

Згідно з проектом з числа указаних суб'єктів в поле зору аудиторів потраплять ті, хто відповідає вимогам ч. 3 ст. 14 Закону про бухоблік щодо зобов'язання оприлюднювати відповідну звітність разом з аудиторським звітом. Саме такі юридичні особи державної форми власності будуть надати незалежним аудиторам для обов'язкової перевірки свою фінансову звітність (у т. ч. консолідовану).

Ембарго на ввезення російських товарів

З 1 липня почала діяти заборона на ввезення автомобілів, одягу та ще ряду товарів з Росії. Так КМУ постановою № 535 від 15.05.2019 розширив перелік товарів з Російської Федерації, заборонених до ввезення в Україну, до якого входили деякі продукти харчування, добрива для рослин, будівельні товари.

Перелік було затверджено ще у 2015 році та доповнювався впродовж 4 років.

Також список доповнили товарами фармацевтичної та легкої промисловості: з липня буде заборонено ввезення ветеринарних вакцин і лікарських препаратів; ввезення будь-якого одягу, включаючи костюми, футболки, шкарпетки, взуття, нижню білизну тощо; сировини для виготовлення цементу, корми для тварин, шпалери, деякі металеві вироби, обладнання хлібобулочних виробів та інше.

Також заборона поширюється на ввезення деяких ТЗ: тракторів, транспорту для перевезення 10 і більше осіб, легкові та вантажні автомобілі, а також ТЗ спеціального призначення.

Деякі положення постанови набудуть чинності тільки з 01.03.2020 і це стосується вживаних залізничних і трамвайних вагонів.

Звіт про виконання будівельних робіт

Наказом Держстату № 224 затвердили нову форму державного статистичного спостереження № 1-кб (місячна) «Звіт про виконання будівельних робіт».

Нову форму вводять в дію зі звіту за січень 2020. Звіт подають не пізніше 7 числа місяця, наступного за звітним.

У формі № 1-кб (місячна) відображають такі елементи:

• основна реєстраційна інформація про підприємство;

• обсяг виконаних будівельних робіт;

• обсяг реалізованих робіт;

• розподіл обсягу виконаних робіт по території фактичного здійснення будівництва.

Ключовим у заповненні даного звіту є розуміння наповнення поняття «будівельні роботи», та які компоненти входять до їх обсягу за різними розділами звіту.

Увагу слід звернути на:

- врахування витрат на монтаж устаткування;

- врахування вартості самого устаткування;

- розділення виконаних будівельних робіт на такі, які виконанні власними силами та субпідрядниками.

Інформація із сайту Держстату

схожi новини

Новини
В електронному каталозі Прозорро Маркет для замовників з'явиться можливість завантажувати проєкти договорів та використовувати готові шаблони договорів
Новини
В системі Прозорро.Продажі та E-Tender оголошені перші аукціони з продажу непрацюючих кредитів державного банку АБ “Укргазбанк”. Це продаж прав вимог за кредитними договорами, що забезпечені заставою (іпотекою), а придбати їх можуть лише фінансові установи.
Новини
До уваги замовників! Внесли зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну № 309. Прокоментували, що саме замовнику врахувати